logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Czy da się włączyć telefon bez baterii, tylko na ładowarce?

-=[OLO]=- 10 Kwi 2005 19:38 19933 14
  • #1 1393400
    -=[OLO]=-
    Poziom 24  
    Posty: 838
    Pomógł: 36
    Ocena: 129
    Czy można uruchomić telefon podłączony do ładowarki i nie posiadający baterii ?
  • #2 1393412
    KRapicki
    Poziom 24  
    Posty: 851
    Pomógł: 67
    Ocena: 16
    Napisz o jaki telefon chodzi ? W niektórych motorolach wiem, że można tak zrobić, sam testowałem :). Napisz o jakim telefonie mówisz ...

    Pozdrawiam.
  • #3 1393705
    chemik_16
    Poziom 27  
    Posty: 1000
    Pomógł: 75
    Ocena: 128
    Witam
    podaj model tel to sie pomyśli
    na krótką mete możesz podłączyć byle jaką baterię kablami lub jakiś większy kondenstor ( ponad 1000uf )
  • #4 1393886
    .Wiśnia
    Poziom 28  
    Posty: 1604
    Pomógł: 77
    Ocena: 76
    chemik_16 napisał:
    ( ponad 1000uf )

    Bez kometarza

    ładowarka .... hm.... zalezy bo trzeba bedzie wyciagnac jezeli chodzi o nokie to co jest w srodku nie liczac akumulatora 9kto rozbierał baterie noki wie o co biega
  • #5 1393997
    chemik_16
    Poziom 27  
    Posty: 1000
    Pomógł: 75
    Ocena: 128
    na mojej mc60 działało na kondensatorze 2100uf i podłączonej ładowarce :)
  • #6 1394498
    pajos
    Poziom 11  
    Posty: 62
    Ocena: 2
    podlaczalem juz nokie przez kabelki z innej bateri ale proponuje ci pozyczyc od kogos baterie.najpewniejszy i najbezpieczniejszy sposob a jak dobrze zagadasz to i napewno w jakims komisie ci na chwilke pozycza.
  • #7 1429769
    edy27
    Poziom 16  
    Posty: 182
    Pomógł: 9
    Ocena: 2
    musisz napisać o jaki telefon ci chodzi
  • #8 1429840
    druid756
    Poziom 14  
    Posty: 68
    Pomógł: 5
    Ocena: 5
    w większoś ci modeli telefonów jest to nie mozliwe
  • #9 1569084
    wicio2
    Poziom 15  
    Posty: 138
    Pomógł: 5
    Ocena: 22
    mozna podpiac zasilacz z ograniczenim pradowym pod styki bateri i ustawic odpowiednie napiecie i fon powinien odpalic
  • #10 1572623
    chemik_16
    Poziom 27  
    Posty: 1000
    Pomógł: 75
    Ocena: 128
    To żeś zabłysnął wicio2 :) przecie to to samo jakby podłączyć baterie :)
    I po co odświerzać tak stary temat ?? :P
  • #11 1572649
    wicio2
    Poziom 15  
    Posty: 138
    Pomógł: 5
    Ocena: 22
    hemik_16 to poparz na temat postu bez bateri jak niema bateri to zasilacz pomoze
  • #12 1572767
    chemik_16
    Poziom 27  
    Posty: 1000
    Pomógł: 75
    Ocena: 128
    ale to było miesiąc temu chłopie :P
    zresztą trzeba by ustawić dwa napięcia :)
    z czym sie wiążą dwa zasilacze lub jeden z rozdzielaczem :P
    Heh zamknijmy już ten temat :P
  • #14 1635530
    Danis10
    Poziom 11  
    Posty: 10
    Pomógł: 1
    Ocena: 1
    Jak wyjmujesz baterię to są tam 3 lub 2 widoczne styki, podłącz kabelkami z ładowalri prosto do tych styków, napięcie bedzie szło z ładowarki prosto do komórki. Pozdrawiam :)
  • #15 1635648
    przekrent
    Poziom 32  
    Posty: 1853
    Pomógł: 167
    Ocena: 94
    Z Nokii odpali jedynie 3210, bo nie ma styków btemp oraz bsi. Aby odpalić Nokię potrzebna jest bateria - układ kontrolny z baterii. Można ze spokojem wyrzucić ogniwa i podpiąć zasilanie w miejsce ogniw. 100%, że poprawnie zadziała.

Podsumowanie tematu

✨ Możliwe jest uruchomienie telefonu bez baterii, podłączonego jedynie do ładowarki lub zasilacza, jednak zależy to od modelu telefonu. W niektórych modelach, np. Motorola, można zasilić telefon bezpośrednio z ładowarki lub zasilacza serwisowego ustawionego na odpowiednie napięcie i ograniczenie prądu. W przypadku telefonów Nokia, np. modelu 3210, brak styków BSI i BTemp umożliwia uruchomienie bez baterii, podłączając zasilanie bezpośrednio do ogniw, po usunięciu ich zawartości. W innych modelach Nokii bateria jest niezbędna ze względu na układ kontrolny baterii. Alternatywnie można użyć kondensatora o pojemności powyżej 1000 µF (np. 2100 µF) jako bufora energii, podłączonego wraz z ładowarką, co pozwala na krótkotrwałe uruchomienie telefonu. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest jednak użycie oryginalnej baterii lub pożyczonej na czas testu. Podłączenie zasilacza wymaga precyzyjnego ustawienia napięcia i podłączenia do odpowiednich styków baterii.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA