Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes 190 - Gasnie na gazie w niespotykanych okolicznosciach

22 Kwi 2014 12:41 2541 10
  • Poziom 8  
    Witam, mam problem dziwnego i bardzo niebezpiecznego zjawiska. Auto to MB 190 2.0na KE(przepływomierz klapowy) i gaz I gen, reduktor brc tecno 100kW świeżo po regeneracji na oryginalnym osprzęcie. Problem polega na tym że gaśnie mi momentalnie silnik na LPG wrzuceniu na luz przy obojętnej prędkości jadąc na trasie(dłużej niż 10min) z prędkościami (80km/h i w gorę). Przy niższych prędkościach przygasa ale można go odratować. Ze zmiana biegów uda się wyrobić ale zredukować z 3 na 2 przy 30/40km/h już ciężko, obroty spadną prawie do zera ale się podniosą. Po mieście jeżdżę i czasem mi przygaśnie po wrzuceniu luzu - ok 500obr ale się podnoszą. Po np chwilowym depnięciu i przyciśnięciu w mieście np do 80 czy 90 nie zgaśnie tylko jak wyżej spadną obroty. Czemu gaśnie po 10 minutowej i dłuższej jeździe w trasie po wrzuceniu na luz przy obojętnie jakiej prędkości. Jadę 120 na biegu, puszczam gaz, auto samo wytraca prędkość, redukuje biegi, prędkość załóżmy 20km/h na 2biegu wrzucam luz i auto gaśnie. Rura dolotowa przedłożona kolankiem i poprowadzona do błotnika nie ma mowy o zdmuchiwaniu gazu. Gazownik poleciał ze mną przy regeneracji reduktora?
    Na benzynie nic takiego nie ma miejsca.
  • Poziom 13  
    Witam jak masz reduktor po regeneracji to zostało Ci tylko go porządnie wyregulować mozna zrobić to na rozgrzanym silniku i za pomocą analizatora spalin.Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    miecio ma specyficzny uklad wolnych obrotow,musisz poprowadzic cienki przewod gumowy fi 4mm od przewodu zasilajacego z gazem lub z gornego kielicha nad przepustnica do jego podstawy,
    powietrze do wolnych obrotow jest pobierane z czesci ukladu dolotowego polozonego przed mikserem,wiec na jalowym biegu nie masz gazu w kolektorze,trzeba przewiercic dziurke i zamocowac dysze od wtryskow gazowych i podlaczyc gumowy przewod,dostaniesz w takim systemie gaz do wolnych obrotow
    i unikniesz gasniecia,
    warto jeszcze popracowac i zrobic kompensacje tzn,od parownika od strony membrany niskiego cisnienia doprowadzic waz gumowy ,(ja stosowalem kolanko metalowe z miksera,)do rury zasilajacej od filtra powietrza ,wtedy cisnienie w parowniku bedzie zalezalo od pracy silnika ,pomaga to w wyrownaniu wolnych obrotow,
    sprobuje wieczorem znalezc i przeslac ci kilka fotek
  • Poziom 8  
    bohun2006 nic a nic Ciebie nie rozumiem. KE-jetronic ogarnąłem sam ale o czym ty piszesz o gazie to pojęcia nie mam. gornego kielicha nad przepustnica do jego podstawy co to jest za element?
    Powietrze jest normalnie ciągnięte przez przepustnice dla gazu przepływomierz nie gra roli w moim przypadku-jego klapa porusza się góra-dół pod wpływem podciśnienia w kolektorze-otwarcia przepustnicy.
    Mikser jest nad samym przepływomierzem i auto chodzi normalnie na jałowym - trzyma obroty jak na benzynie itd tylko gaśnie w dziwnych okolicznościach(w jeździe na trasie dłużej niż 10min). Myślałem nad kompensacją ale wcześniej auto jeździło bez niej i to na zalewającym silnik reduktorze i nie przygasał nawet. Ogólnie to była wcześniej niby IIgen gazu Lecho mini lambda ale to z II gen to ma tylko wspólne że jest emulator sondy i silnik krokowy,który i tak ma śrubę bo ta niby instalacja nic nie ogarnia. Nawet nie podłączysz pod komp. a wyregulować tego nie szło. Nawet TPS ustawić nie szło a co dopiero mieszankę. Teraz założyłem śrubę i dałem emulacje sondy fala 1V i takie cyrki. Na razie jestem na takiej wiosce że gazownika nie ma i dopiero jak zjadę do domu to podjadę do zakładu. Popróbuje też z odłączeniem zasilania zaworu powietrza dodatkowego a potem z odpiętym potencjometrem przepływomierza.
  • Poziom 11  
    A silniczek krokowy gazu jak się miewa? U mnie w tym samym pojeździe były chyba ze 3 nowe i żaden nie sprawował się jak powinien. Został zamontowany zwykły "zaworek" który za pomocą śruby regulujesz przepływ gazu.
  • Poziom 8  
    Napisane jest że była II gen i jest I - zastąpiłem krokowy zwykłym registrem.
  • Poziom 23  
    Zachowanie pasuje do ,,dmuchania w dolot" podczas jazdy. Czy ostatnio nie zostało coś przerobione w dolocie powietrza do silnika? Albo może przy okazji regeneracji reduktora ktoś zapomniał podpiąć do niego kompensację?
  • Poziom 8  
    Rura dolotowa jest wyjęta z chwytu powietrza i odgięta na bok. Jak by to byłą wina dolotu to by gasł zawsze a nie tylko po jeździe w trasie. Kompensacji nie ma założonej, nie było jej a auto jeździło i nie gasło.
  • Poziom 10  
    Czy ustawienie parownika jest takie jak było i czy długość przewodu gazowego parownik mikser się nie zwiększyła?
  • Poziom 8  
    Wszystko jest tak jak było. Fachowcy podpowiadają że już leciwe KE-Jetroniki nie trzymają ciśnienia w rozdzielaczach jak nowe i klapa przepływomierza lata luźno po dłuższej jeździe bez przełączenia na Pb-dopełnienia ciśnienia paliwa i potencjometr klapy podaje sygnał do otwierania zaworu powietrza dodatkowego i silnik gaśnie przez zbyt ubogą mieszankę. A że do tego mam słabo trzymający akumulator ciśnienia lub zawór zwrotny w pompie paliwa to po odcięciu benzyny po 20-30 min w moim przypadku ciśnienie jest zbyt niskie i tak się dzieje. Wyjściem jest zamontowanie emulatora ciśnienia benzyny STOP KE-JET. SPrawdzę tą teorię przez odłączenie potencjometru lub ZPD.
  • Poziom 8  
    Witam, problem gaśnięcia został rozwiązany przez emulator STOP K-J. Słaby zawór zwrotny szybko wytracał ciśnienie paliwa i po 20km ciśnienie spadało z rozdzielacza i klapa przepływomierza nie utrzymywała się w odp pozycji przez co otwierał się ZPD. Został mi jeszcze jeden problem.Mianowicie jak przełączę na LPG na ciepłym i rozgrzanym silniku to przygasa przy wrzuceniu luzu przez pewien czas. Po minucie może dwóch ustaje te przygasanie. Jak odpalę zimny np. z rana i trochę nabierze temp, załączę LPG to chodzi ładnie, na lekko podgrzanym czy na rozgrzanym do temp optymalnej. Przygasanie pojawia się po przełączeniu z Pb na LPG na ciepłym i rozgrzanym silniku. Jakby gdzieś dostawało się jeszcze trochę paliwa po przejściu na gaz i jest za bogato ale bez STOP K-J było tak samo więc raczej ta teza odpada.Wtryskiwacze sprawdzałem niedawno to dobrze pyliły wiec raczej po przejściu na LPG resztki Pb z nich chyba nie lecą. Jakieś pomysły?