Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Palio 1,2 8v 2002 r - Nie odpala jak postoi kilka godzin.

29 Kwi 2014 17:32 1119 5
  • Poziom 14  
    Witam. Mam problem z odpalaniem tego modelu fiata.Program pokazuje mi takie błędy jak widać na załączonym obrazku. Nie zawsze da się je skasować.Kiedy skasuje jest ok a za chwile znów check engine sie pokazuje i są problemy z rozruchem.Nie wiem czy to wina leży po stronie elektryki czy może sprawa mechaniczna. Może ktoś miał podobne problemy i jakoś poradził sobie z taką usterką?Fiat Palio 1,2 8v 2002 r - Nie odpala jak postoi kilka godzin.
  • Poziom 19  
    Wygląda na Brak zasilania na wtryskiwacze, cewki zaplonowe, grzalke lambdy , w modelu z 99 roku w tym silniku za to odpowiadał "podwójniy przekaźnik " jest za plastikową osłoną za akumulatorem. Tym przekaznikiem steruje ecu. Czy jak nie chce odpalic to po przekreceniu kluczyka słychać przez kilka sekund pracę pompy paliwa w okolicy tylnej kanapy?
  • Poziom 14  
    Tak tak pompę paliwa słychać.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    ... wtedy kiedy nie możesz odpalić to wypnij wtyczki zasilająca cewki zapłonowe i sprawdz czy po przekręceniu kluczyka wtedy kiedy słychać przez te chwile pompę paliwa to na jednym z przewodów wypiętej wtyczki pojawia sie +12 . powinien tam być przez kilka sekund po przekreceniu kluczyka , dokładnie tyle ile trwa czas pracy pompy . Jesli jest +12 na zasilaniu cewki to zaczął bym szukać braku masy na ecu . Przekaźnik o którym pisalem wcześniej załacza zasilanie na cewki w.n , wtryskiwacze i lambde , a w programie wlasnie z tymi trzema rzeczami jest problem . Możesz też odłaczyć wtyczke od wtryskiwacza i do niej podłaczyć diode led z rezystorem od 500 ohm do 1 K , powinna migotac podczas próby odpalenia silnika , jeśli nie migota to nie ma napiecia na wtryskiwaczach . Na priva wysyłam ci pdf ksiązki do tego samochodu wraz ze schematem zasilania silnika (strona 260) moze to ci coś pomoze . pozdrawiam
  • Poziom 14  
    dzięki bardzo wieczorem dam znać czy udalo mi się zlokalizować problem
  • Poziom 14  
    Niestety na obecną chwile nic się nie udało zdziałać. Sam chyba sobie nie dam z tym rady więc trzeba będzie to zostawić fachowcom.