Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grafika - Brak obrazu Radeon HD6950

04 Maj 2014 13:22 1842 12
  • Poziom 12  
    Mam problem z grafiką Sapphire HD6950 2Gb DDR5. Po włożeniu do komputera grafika działa jako standardowa karta graficzna,obraz jest. Po zainstalowaniu jakiegokolwiek sterownika do tej grafiki ,po restarcie komputera pojawia się plansza z logo płyty głównej i grafika nie wyświetla obrazu. Monitor nie jest w tym momencie całkiem wyłączony, widać delikatne podświetlenie, ale nie wyświetla obrazu. Po restarcie komputera i przywróceniu ostatniej dobrej konfiguracji karta znów działa jako standardowa karta graficzna. Pojawia się tez okienko z komunikatem:

"Program AMD VISION Engine Control Center nie jest obsługiwany przez tę wersję sterownika włączonej karty graficznej. Zaktualizuj sterownik graficzny AMD albo włącz kartę AMD przy użyciu menadżera ekranów."

Grafika była jako zapasowa i na pewno działała jeszcze miesiąc temu. Leżała w pudełku a teraz tak się dzieje. Można jakoś zaradzić na ten mój problem? Pozdrawiam

Konfiguracja komputera:

Płyta MSI 970A-G43
    Procesor AMD FX-6300
    Ram 4Gb
    Zasilacz OCZ 500W
    Dysk 500Gb
    System Windows 7 64Bit Uaktualniany i oryginalny.
  • Poziom 42  
    Może głupie pytanie, ale czy dodatkowe zasilanie karty podpięte ?
  • Poziom 12  
    Tylko mój monitor to Samsung S22A300N, posiada on jedno złącze oznaczone RGB in. Na karcie mam złącza DP, HDMI,i DVI białe i czarne. Korzystam z białego i przejściówki, w to czarne nie wchodzi przejściówka,jest inne. Ewentualnie jaką przejściówkę kupić?
  • Admin grupy komputery
    Ghanzi napisał:
    Korzystam z białego i przejściówki, w to czarne nie wchodzi przejściówka,jest inne. Ewentualnie jaką przejściówkę kupić?
    Skoro gniazdo jest inne, to domyślam się, że ma zablokowane wyjścia analogowe. Nie podłączysz tam monitora z wejściem D-SUB, więc temat przejściówki i adaptera odpada.
    Obraz bez sterownika jest, więc i adapter masz poprawny.

Przydałby się inny monitor na czas testów lub:
    Proponuję zainstalować w komputerze program Teamviewer, skonfigurować go, by startował wraz z systemem operacyjnym, ustawić w nim stałe hasło.
    Następnie, z innego komputera połączyć się z twoim i sprawdzić w opcjach sterownika ekranu, czy przypadkiem aplikacja nie przełącza obrazu na jedno z wyjść cyfrowych, wyłączając analogowe.
    - Czasami się to zdarza i wystarczy odpowiednio przełączyć monitor.
    - Monitor może być źle wykryty przez sterowniki i dopasowuje mu niepoprawną rozdzielczość, co uniemożliwia uruchomienie obrazu.

Sprawdź też sterowniki pobrane ze strony AMD.
  • Poziom 31  
    DriverMSG napisał:
    Monitor może być źle wykryty przez sterowniki i dopasowuje mu niepoprawną rozdzielczość, co uniemożliwia uruchomienie obrazu.

Właśnie ! To może być to, miałem podobnie z Radeonem 9200 ( wiem, ma już sporo latek, ale śmiga niezawodnie do dzisiaj ) właśnie pod Windows 7, gdzie producent nie wspiera już dawno tej karty i nie było do niej sterowników. Nieważne, zainstalowałem je ze zgodnością z XP. Wszystko pięknie ładnie, ale tak jak w temacie, po restarcie czarno. Okazało się, że tak jak pisał kolega wyżej, monitor nie obsługuje rozdzielczości jaką przypisał sterownik. Wystarczyło podłączyć monitor CRT, ustawić jakąś " normalną " rozdzielczość i po przełączeniu na monitor LCD, wszystko grało.
  • Poziom 12  
    Dziś miałem trochę czasu i chciałem pobawić się programem Teamviewer, lecz po zamontowaniu karty w komputerze pokazał się obraz taki jakby przedzielony na dole, jak na zdjęciu. Po instalacji sterowników obraz po restarcie komputera pokazał się z paskami, a potem ciemność. Po przywróceniu z ostatniego działającego punktu komputera obraz znowu był dobry jako standardowa karta graficzna vga. Czy te paski oznaczają że grafika jest uszkodzona? Czy ewentualnie opłaca się ją naprawiać?