Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki router do Orange FreeNet?

19 May 2014 19:59 3108 18
 • Level 9  
  Witam,
  Przedłużam umowę z orange na kolejne 2 lata dostaje od nich nową katę dualną (chyba tak się piszę) prędkość do 9 Mb/s i mam dylemat czy kupić router MV610 czy znacznie tańszy MV510 nie wiem czym one się różnią (po za ceną) dodam, że korzystam teraz z MV410R i mam do niego podłęczoną antenę zewnętrzną CDMA i poziom zakłóceń jest 75 dBm proszę o rade co wybrać czy może też rozejrzeć sie za innymi routerami. Z góry dzięki :)
 • Network and Internet specialist
  Po co pakujesz się w CDMA? Czemu przedłużasz umowę na kolejne dwa lata, robisz największy możliwy błąd. W Orange podstawa to wypowiedzenie obecnej umowy i kontakt z DUK. Chyba masz za dużo kasy. Można uzyskać rabat 80% przy umowie na dwa lata bez sprzętu lub 30% ze sprzętem. Chcesz wymienić jeden złom na kolejny jakim są routery MV410 itp. Skad jesteś? moze masz już zasięg 3G.Jeśli tak to pora przejść na nowa technologię i zakupić router z 3G.
 • Level 9  
  W orange na CDMA jestem już 3 lata wypowiedzenie napisałem i skontaktował się ze mną doradca ,który z tego co mówi proponuje mi oferte 15GB transferu za 49zl na 2 lata bez sprzętu ale za staż jaki posiadam w orange daje mi tam jakieś zniżki i przez 2 lata bd płacił 29zł i trasfer 21GB bez urządzenia.Co do miejscowości w jakiej mieszkam jest to Karszewo ,warmińsko-mazurskie powiat Elbląski niby na mapie zasięgu orange jestem w zasięgu sieci 3G ale nie wiem jak jest w praktyce i jaka oferta internetu w orange korzysta z technologii 3G.
 • Network and Internet specialist
  Oferta slaba.Za 17,98 mozna miec 49GB na dwa lata bez sprzetu.Oferta z DUK Orange po zlozeniu wypowiedzenia.Konsultant robi cie w wala.Masz zasieg 3g.Poczytaj moje posty dotyczace CDMA i Orange. Mozesz miec 49GB + noce bez limitu za 21 zl.Router do 3G kupisz sam.
 • Level 9  
  No a ta oferta z 3G zamiast CDMA też nazywa sie orange FreeNet czy jak ?Wypowiedzenie napisałem i po tym zadzwonnił do mnie gość z ofertą jak wyżej napisałem.Jeszcze dodam , że do tej pory mialem orange Freedom Pro. A jeszcze pytanko mam te prędkości w 3G będą większte niż 9Mb/s ?Bo do tej radiówki mam antenę kierunkową i przy 3G chyba ona by już nie była przydatna ?
 • Network and Internet specialist
  Obecnie w Orange nie ma już podziału na CDMA i 3G/LTE. Obowiązuje jedna oferta FreeNet. Karta do niej jest dualna R-UIM i SIM. Działa w obydwu technologiach. Gościu przedstawił ci gorsza ofertę taka jego rola. ty domagaj sie ostatniego stopnia negocjacyjnego. W Orange przy umowie na dwa lata to 80% rabatu na abonament plus o 40% większy limit( czyli np 35+14GB=49 GB za 20 % z 89,90 czyli 17,98 do tego noce 0-8 bez limitu za 2,99, w sumie 20,97).W ofercie ze sprzętem rabat 30% i wzrost abonamentu o 40% czyli 49GB za 62,93 plus noce za 2,99. Do tego router B-593 s-22 i tablet Pentagram 7 cali za 40 zł. Tyle można wyrwać maksymalnie. Prędkości w zalezności od technologii i BTS-a. Podaj dokładnie gdzie to Kraszewo, jaka gmina? to sprawdzę pobliskie BTS-y.
 • Network and Internet specialist
  Masz w pobliżu trzy BTS-y NetWorks UMTS900: Młynary, Kwietnik i Pogrodzie. UMTS2100 z HSPA+DC jest w Jagodniku. Spokojnie możesz korzystać z 3G. Prędkości na UMTS900 i HSPA+ powinny być lepsze niż na CDMA i MV410.
 • Level 9  
  Ogólnie rzecz biorąc to wczoraj się zgodziłem na tą ofertę i w piętek ma przyjechać kurier wraz z umową i kartą czyli jak teraz wykombinować aby skontaktował się ze mną DUK czy jak nie podpisze tych aneksów od kuriera to się ze mną skontaktują ?
 • Network and Internet specialist
  Nie podpisuj umowy, idź do salonu Orange i poproś o kontakt z DUK. Zaakceptowałeś standardową umowę jak dla nowych bez sprzętu na dwa lata tylko dodali ci 40% transferu, o rabacie zapomnieli. Można to mieć za 11,98 zł zamiast za 29,95. Na pewno rozmawiałeś z DUK a nie BOK po złożeniu wypowiedzenia. W jakiej formie je złożyłeś?robią cię w wała.Na przyszłość zawsze wypowiadaj wszystkie umowy na internet, telefon czy TV Sat.Tylko kontakt z DUK pozwala otrzymać dobrą ofertę. No i oczywiście pytaj na forach przed negocjacjami co można uzyskać. Opratorzy doją stałych klientów, że żal czytać. Tylko groźba przejścia do konkurencji na nich działa.
 • Level 9  
  Poprosić o kontakt z DUK czyli, że u nich w salonie mam rozmawiać z tym DUK ? Bo chyba do DUK nie da się zadzwonić ze zwykłego numeru. Co do tej rozmowy to nie jestem pewien pisałem wypowiedzenie jakieś 2 tygodnie temu na kartce pismem odręcznym. A mógłbyś rozwinąć skrót DUK ? i jeszcze wracając do tej anteny to przy 3G będzie ona bezużyteczna tak ?
 • Network and Internet specialist
  Dział Utrzymania Klienta. Z reguły wymówienie składasz w salonie Orange.Wtedy konsultant powinien skontaktować cię z DUK i oni nakłaniaja do jego wycofania. Można samemu o to poprosić mówiąc , że rozważasz mozliwość pozostania w zamian za korzystna ofertę. Antena na 450MHz do CDMA nie działana UMTS900, które masz w pobliżu.
 • Level 9  
  Byłem dzisiaj w salonie Orange i babką powiedziała mi, że ta oferta co mi proponują jest właśnie z DUK (21GB za 29,95zł)ale ona zaproponowała mi podpisanie nowej umowy (i rozwiązanie starej) argumentując to jakąś zmiana numeru CDM czy coś w tym stylu i ,że wynikną z tego same problemy i zaproponowała ofertę na 2 lata 35GB za 44,95 zł (+aktywacja 29zł) a co do kontaktu z DUK to zadzwoniłem dziś do BOK i umówiłem się na rozmowę z DUK na sobotę (chociaż nie wiem czy konsultantowi chodziło o DUK czy tak jak on mówił , że umówi mnie z działem ds. sprzedaży)
 • Network and Internet specialist
  Poczytaj http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=39331&postdays=0&postorder=asc&start=315 , leca z tobą po całości. Masz nie słuchać żadnych babek, nowych umów itp bzdetów . Stanowczo proś o kontakt z DUK. Baba jest bezczelna proponując ci nową umowę , kłamie jak najęta. Idź do niej i ją zrugaj, to zwykła naciągara nie mająca pojęcia o tym co sprzedaje .Ta oferta za 29,95 to z BOK. Klienci na wymówieniu kontaktują się z DUKi maja to samo za 11,98 .
 • Level 9  
  Że baba w salonie się nie zna to widać ale jeszcze jedna sprawa przed wpadnięciem na pomysł żeby sprawdzić forum to już przez telefon akceptowałem ofertę od konsultanta i jutro ma przyjechać kurier jeżeli jutro on przyjedzie i nie podpiszę aneksów a telefonicznie dałem zgodę to umowa nie wejdzie w życie tak ? Nie muszę pisać wymówienia czy coś w tym stylu ?
 • Network and Internet specialist
  Umowa podpisana na odległość, możesz odstąpić w ciągu 10 dni a więc nie podpisywać i odbierać od kuriera. Będzie nie ważna i nadal będziesz na wypowiedzeniu.
 • Level 9  
  To jak kurier jutro przyjedzie powiem mu , że się rozmyśliłem. Czekam teraz do soboty zobaczę czy zadzwonią do mnie z DUK. Jeszcze pytanko jeżeli się dodzwonię do DUK to oni od razu bez owijania dają mi te 49GB za 19zł z tabletem za 40 zł ?
 • Network and Internet specialist
  Rabat 80% dotyczy tylko umowy bez sprzętu na dwa lata. W umowie ze sprzętem na dwa lata jest to 30%. Czyli otrzymasz 49GB za 62,93 zł i do tego zestaw router B-593s-22 tablet Pentagram za 40 zł. Taniej wychodzi kupić router i Tablet samemu 500-550 zł. W Orange przez dwa lata zapłacisz dwa razy tyle. Poza tym kupując B-593s-22 na Allegropochodzący z Plusa nie będziesz miał simlocka i badziewnego FW od Orange.
 • Level 9  
  OKej dodzwoniłem się chyba do DUK i przedstawiono mi ofertę 49GB za cenę 44,95zł.
  Ilość GB mnie satysfakcjonuje ale cena wiem, że może być niższa ja tej konsultantce mówiłem, że ja chętnie wezmę tą ofertę tylko, że cena musi być niższa a ona swoje mówi, że jak nie mam innych usług w orange to taka cena jest najniższa jaką może mi zaproponować i ja już sam nie wiem czy z nią dalej gadać (ma zadzwonić o 11:30) czy powiedzieć , że nie chcę tej oferty.

  Edit: Po ponad 30 minutowym połączeniu połączono mnie z DUK i gościu powiedział mi, że ta oferta 49GB za 17 zł od tego miesiąca (czerwiec) się skończyła i , że max jaki mi może zaoferować to 49GB za 44,95zł/miesięcznie i chyba jestem zmuszony przyjąć tą ofertę jeżeli jakieś pomysły pisać :(