Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefon Telkom RWT Elektrim CB-740 Cichy sygnał w słuchawce

03 Cze 2014 17:40 1476 7
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 30  
  Styki przełącznika (widełek), przewód, oryginał ciężki do zdobycia.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 19  
  W pierwszej kolejności sprawdź wkładkę słuchawkową. Jeśli jak piszesz masz drugi sprawny aparat możesz podmienić wkładki i sprawdzić słyszalność. Jeśli nie możesz wypiąć wkładkę z mikrotelefonu ("słuchawki") i wpiąć ją bezpośrednio (chwilowo) w linię telefoniczną - powinien być słyszalny głośny sygnał zgłoszenia centrali telefonicznej. Uszkodzenie sznura objawia się raczej trzaskami i przerwami sygnału przy poruszaniu kablem. Sznury skrętne z końcówkami widełkowymi do takich aparatów bez większych problemów są dostępne w sieci.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Użytkownik usunął konto  
 • Specjalista - urządzenia lampowe
  bojownik53 napisał:
  Czy można taki telefon przechowywać w zimnym nieogrzewanym pomieszczeniu  Zimno mu nie zaskodzi.

  bojownik53 napisał:
  czy wilgoć mu zaszkodzi?


  Przed wilgocią sugeruję chronić.
 • Poziom 12  
  We wszystkich telefonach z tamtego okresu stosowano selenowy układ przeciwtrzaskowy. Włączony równolegle do zacisków wkładki słuchawkowej na listwie zaciskowej (prezentuje sobą dwie połączone równolegle (zwarte ze sobą) diody włączone w przeciwnych kierunkach). Gdy ulega uszkodzeniu od przepięcia zaczyna zwierać wkładkę słuchawkową, dźwięki ledwie słychać.
  Należy to coś wywalić z układu i wstawić analogicznie podłączone dowolne krzemowe diody prostownicze. Typ nie ma w zasadzie znaczenia.
  W nowszych aparatach stosowano już dwie diody krzemowe (wynik nadmiaru usterek) ale z oszczędności wlutowywano diody na 100 Voltów, co powodowało ponowną usterkę np. już przy omyłkowym pojawieniu się napięcia sieciowego na linii tlf. Od tych diod (oznaczanych jako UPS-1 lub UPS-2) bym zaczynał...