Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

admin password bios dell latitude cpx h450gt

18 Apr 2005 00:34 11291 16
  • Level 10  
    witam, jestem tu nowa, zupelnie juz nie wiem do kogo się zwrocic, przeczytalam setki wypowiedzi z roznych for i grup itp i niestety nic nie znalazlam skutecznego!

Chodzi oczywiscie o haslo administratora w biosie, w dell latitude cpx, wersja biosu to A03, bios datowany na 01/29/00.
    sciagnelam wiele cudownych programow, ktore niby miały mi pomoc, ale pomijając fakt, ze mało który z nich dziala to jak juz niby miałabym to haslo to nie ma go jak wpisać.
    Z tego co czytalam, niektorym wchodząc do biosu wyskakuje okienko z prosbą o hasło, mi zas zadne okienko nie wyskakuje, po prostu nic nie moge zmienic, jest zablokowane, jest takie miejsce setup password i admin password, ale wpisywanie tam rowniez jest zablokowane... wiec niby jak w ogole po ludzku mialabym je tam wpisac?
    Co do styków, to troszke sie obawiam czy takie zresetowanie biosa jest do konca bezpieczne i czy przy okazji nie stanie mu sie nic wiecej?

chce sie pozbyc tego bezsensownego hasła a nie mam zamiaru placic dellowi dodatkowo 120zł... zreszta oni chyba przysyłaja haslo, a ja nadal nie wiem jak je niby mam wpisac ;)

Jesli ktos z Was zna jakis humanitarny sposob, program czy cokolwiek co mogłoby mi pomoc to bede szalenie wdzieczna!
    z góry dziekuje
    P.
  • Level 20  
    witam
    ten laptop na starcie musi ci rzucac jakis komunikat
    najczesciej ciag licz/liter np 2XWGG01-595B
    podaj go tu to ci podam jakie masz haslo
    i moze powiem jak je wpisac :)

pozdrawiam
    mancymonek
  • Level 10  
    no niestety muszę Ciebie i sama siebie rozczarować, zadnego komunikatu mi nie rzuca...
    przy starcie laptopa jest logo della (wtedy moge sobie kliknac F2 i wejsc do biosu) a potem to juz sie windows sie wlacza, zadnych komunikatów, zadnych okienek nic...
    w biosie tez nic nie wyskakuje jak u innych, dlatego czuje, ze mam problem :( i jeśli ktos mial cos podobnego lub wie jak zaradzic to bede wdzieczna:)
  • Level 20  
    witam
    to i ja w takim ukladzie niemam pomyslnych wiadomosci
    droga jest tylko jedna , wykasowanie eepromu w ktorym zawarte jest haslo
    duzo firm na zachodzie to robi , u nas niewiem jak to wyglada , jest to do zrobienia ale trzeba niestety rozebrac laptopa i wyjac lub wylutowac kosc
    niestety innej drogi niema

pozdrawiam
    mancymonek
  • R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Polinga, czasami użycie funkcji SZUKAJ na Elektrodzie daje zaskakująco dobre efekty.
    Zajrzyj, dziewczyno, tutaj:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic205998.html
    Zadaje mi się, że facet rozwiązał podobny problem i ma odpowiednie programiki. Daj znać na forum, co z tego wyniknęło.
    Trzymam kciuki.
  • Level 20  
    witam
    mysle jankolo ze to nie ten typ della
    service tag to komunikat o ktorym ja pisalem
    a polinqa napisala ze zadnego komunikatu niema
    wiec podejrzewam ze tylko metoda przeprogramowania eeproma

pozdrawiam
    mancymonek
  • Level 10  
    jankolo -> ja naprawde wiele for przeszukałam nie tylko to, wiec skoro pisze to znaczy, ze nie znalazłam nic podobnego albo rozwiązującego moj problem!

mancymonek-> własnie z tym wykasowaniem pamieci... czytalam juz o lutowaniu lub stykaniu -takie rozumiem mini spiecie... ale zastanawiam sie czy to drugie nie pociagnelo by za soba jakis niemiłych konsekwencji....

hasło z tego biosa wypadałoby zdjąć, bo to utrudnia życie...

a powiedz mi tak z czystej ciekawośći jaki miałes pomysł na wpisanie hasła w moim przypadku? bardzo mnie to ciekawi, bo ja sama nie wymyslilam tego pomijając fakt, ze hasła jeszcze nie mam :)
    pozdrawiam ;)
  • Level 24  
    polinqa wrote:
    z tym wykasowaniem pamieci... czytalam juz o lutowaniu lub stykaniu -takie rozumiem mini spiecie... ale zastanawiam się czy to drugie nie pociagnelo by za soba jakis niemiłych konsekwencji....

Tego typu czynnosci - pociagaja niestey za soba owe niemile konsekwencje . Nie polecam kasowania czegokolwiek :) .
    Znajac haslo - wpiszesz je bez problemu - gwarantuje .
  • Level 10  
    ale własnie widzisz, tego hasla naprawde nie ma jak wpisac... nic nie wyskakuje a tam gdzie jest ono w biosie zagwiazdkowane wpisac sie nie da nic... jak zreszta w calym biosie zrobic cokolwiek...

zreszta pomoz mi to haslo znalezc, albo jakis sposob na to jak je znalezc :)
  • Level 20  
    witam
    czesc remzibi :) , racje to ty masz ale polinqa niezna hasla niestety wiec nic niewpisze
    a haslo mozna poznac odczytujac je z epromu
    niewiem jak ty robisz delle cpx ale reprogramming eeprom to chyba jedyna metoda
    fakt ze przedtem trzeba ewentualne haslo z dysku zdjac , bo ono tez siedzi w eepromie :P i mozna balaganu narobic przy okazji :P
    polinqa -> haslo mialo byc wpisane tylko jesli service tag sie wyswietla , skoro u ciebie tego niema , hasla niewpiszesz

pozdrawiam
    mancymonek
  • Level 10  
    czyli podsumowując nic nie mogę zrobic tak? :)
    bo zabawa z kasowaniem pamieci moze miec skutki nieporzadane a hasła nie mam gdzie wpisac...

wiec co ja moge?!
    ;(
  • Level 12  
    service tag to chyba o ile pamietam w samym biosie tez jest, na naklejce pod laptokiem rowniez.

u niektorych dziala sposob opisany ponizej, jednak u mnie jedynie przywrocil ustawienia fabryczne w biosie - nie czyszczac hasel

robisz dyskietke startowa 98 (www.bootdisk.com )
    na przygotowana dyskietke kopiujesz plik debug.exe (http://www.uv.tietgen.dk/staff/mlha/Download/DOS/microsoft/debug.exe)
    bootujesz z dyskietki
    piszesz debug i wciskasz enter
    piszesz o 70 2e i enter
    piszesz o 71 ff i enter
    piszesz q i enter
    rebootujesz kompa odlaczajac go calkowicie od zrodelka pradu

powodzenia
  • User removed account  
  • Level 2  
    Mam problem ze swoim Dell-em Latitude CPi A366 ST, wersja biosy A15...po właczeniu, komputer automatycznie prosi mnie o hasło administratora albo primary. Haseł oczywiscie nie znam bo kompa dostałem od znajomego...po uruchomieniu wyświetla mi się numer #VKK17**-595B, service TAG: VKK17. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
  • Level 10  
    Witam
    Mam podobny problem
    podiadam CPX i przy starcie wyswietla sie logo della niby mozna wejsc do biosa ale jak sie wciska F2 nic sie nie dzieje. zaraz jak znika logo pokazuje sie biały ekran i trzeba podac hasło sa oczywiscie 3 proby jesli sie nie uda komputer automatycznie sie wyłącza. Pan w dellu wcale mi nie pomogł jak zadzwonil wrecz przeciwnie mnie zdenerwował opawiadaja jakie musze przejsc procedury i ze bedzie mnie to kosztować ponad 100 zł wiec mu podziękowałem i powiedziałem ze jest to bez sensu co ja poradze ze ten pogrzmocony laptop sie zawiesil jak podłaczylem go do stacji dokującej po czy zaczął wyskakiwac komunikat z hasłem czy jest mozliwosc sciagniecia tego badziewia bez ingerowana we wnetrze laptopa ?? bardzo potrzebuje komputer do pracy a w tej chwile to nawet nie mam dostepu do danych wersje z razkrecaniem wylutowywaniem i kasowaniem epromu juz znam ale przyznaje sie nie chce mi sie tego robi a po drugie troche sie boje ze juz całkiem go uszkodze. Prosże o jakas odpowiedz. Moj numer service tag to "DGGN30J"
    pozdrawiam
  • Level 16  
    astar0th wrote:

piszesz debug i wciskasz enter
    piszesz o 70 2e i enter
    piszesz o 71 ff i enter
    piszesz q i enter
    rebootujesz kompa odlaczajac go calkowicie od zrodelka pradu
    powodzenia

Odgrzewam stary temat, bo wciaz ten *&^&$% bios jest dla mnie zagadka
    DATA BIOSU - 05/16/03 o ile pamietam A16
    Wspomniany wyzej przyklad NIE DZIALA.
    Po restarcie (na baterii) do biosu wciaz brak jest dostepu :cry:
    chcialbym

1. wlaczyc IR
    2. zmienic ustawienia szybkosci procesora (bateria/zasilacz)
    3. wylaczyc LAN (uzywane wireless)

Znalazl sie juz ktos, kto potrafi (bez "dlubania" wewnatrz) rozszyfrowac to holerne haslo admina ??
    Kontakt z firma DELL nie przynosi zadnego rezultatu >> ignoruja emaile, a w pomocy siedza chyba uczniowie - szkoda czasu, nerwow i forsy za impulsy.

ps.
    do wiadomosci adminow, moderatorow i innych zainteresowanych !
    Laptop DELL C610 jest moja wlasnoscia, posiadam pelna jego dokumentacje i udokumentowana umowe kupna z "prawego" zrodla.
    kilkutygodniowe poszukiwanie rozwiazania nie przynosi oczekiwanych rezultatow.

A jak mi ktos napisze o zworce, albo wyjeciu baterii, to chyba wybuchne !

POZDRAWIAM I PROSZE O POMOC.
    Ogłoszenie: Zanim zadasz Pytanie o hasła - przeczytaj to !
    TONI_2003