Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Neostrada do 10Mb/s pomimo dobrych parametrów prędkość notorycznie spada.

Grubas388 09 Cze 2014 16:10 1038 6
  • #1 09 Cze 2014 16:10
    Grubas388
    Poziom 19  

Witam.

Jak w temacie pomimo dobrych parametrów linii prędkość jest notorycznie ucinana i w rezultacie parę dni temu miałem jeszcze synchronizację na poziomie 5029 a wczoraj miałem synchronizację 3097 a dzisiaj już mam tylko 2496 pomimo dobrych parametrów. Podaję screeny z rutera.Neostrada do 10Mb/s pomimo dobrych parametrów prędkość notorycznie spada.

Pozdrawiam.

0 6
  • #2 09 Cze 2014 21:17
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Parametry nie są wcale dobre:
    - wysokie tłumienie w dosyle
    - niski SNR margin w kanale zwrotnym

Sprawdź na początek domową instalację telefoniczną.
    Napisz, lub lepiej narysuj, co i jak jest podłączone do niej.

0
  • #3 10 Cze 2014 15:22
    Grubas388
    Poziom 19  

Dzisiaj prędkość podniosła się do góry Neostrada do 10Mb/s pomimo dobrych parametrów prędkość notorycznie spada.
    A instalacja wygląda następująco : z ziemi wychodzi kabel wchodzi w mur budynku. w budynku jest puszka w tej puszce kabel jest łączony takim białym kablem i idzie do gniazdka telefonicznego i do tego gniazdka podłączony jest telefon przez mikrofiltr i bezpośrednio ruter od internetu. Dodam że wczoraj było sucho a dzisiaj padał deszcz i prędkość się podniosła .

0
  • #5 14 Cze 2014 21:19
    strykul
    Poziom 17  

To, że masz umowę do 10Mbit, nie znaczy nawet, że łącze operatora dysponuje taką przepustowością. Tak było u mnie w domu - Netia(po sieci TP) łaskawie przy przedłużeniu za taką samą kwotę miesięczną podniosła mi prędkość z 6 do 10 Mbit. Notorycznie prędkość maksymalna wynosiła 3-4Mbit, mimo wymiany całego doprowadzenia od słupa do routera. Okazało się, że na mojej "parze" maksymalna osiągalna przepustowość to 6Mbit i to w porywach, chociaż te dziady bez mrugnięcia sprzedały mi "do 10Mbit", choć 6Mbit w ramach przedłużenia umowy było tańsze o 15 zł miesięcznie - -'

0
  • #6 14 Cze 2014 21:26
    Heinzek
    Specjalista Sieci, Internet

Grubas388 napisał:
    Witam. Dzisiaj był technik z orange i wymienił gniazdko i wyczyscił kable i teraz predkość i parametry wyglądają tak:

I więcej nie będzie. To jest max dla tych parametrów. Może być tylko mniej.

0