Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

honda vfr 800 vtec - gasnie w czasie jazdy, odcina prąd

12 Jun 2014 20:15 2214 3
  • Level 2  
    Witam. Miejsce na temat chyba ok. Mam problem od dluzszego czasu. Zaczelo sie od zgaszenia motocykla i braku jakiegokolwiek pradu po wlaczeniu swiatel dlugich. Wyjelem i wlozylem bezpiecznik 30a i niby ok odpalil i pojechalem dalej. Bezpiecznik nie spalony. Potem zaczelo sie tylko gorzej. Gasnie w czasie jazdy raz na 1 biegu raz na 2 raz wyzej. Nie zaleznie czy zmieniam bieg i jaka ilosc obrotow. Swiatla dzialaj wszystkie, na postoju chodzi ladnie jak do tej pory rozgrzewa sie, wentylator odpala. Podlaczalem miernik ladowanie ok i na swiatlach i bez. Bezpieczniki cale . Jedyne co znalazlem to przepalona kostka od przekaznika rozrusznika wymieniłem nie pomoglo. Sprawdzalem mase chyba tez. Jak gaśnie to niknie caly prad. Jak bym odpial aku. Czasami pomaga przekrecenie kluczyka a czasami dotkne losowy kabelek na wiazce i zapala kontrolki tzn prąd wraca. A czasami nic, zero kompletne. Byl u mechanika, zmienany czujnik stopki sprzęgła przechylu posprawdzane połączenia nic nie pomaga. Instalacja z Uk wiec na pewno pierwszej nowosci nie jest. Jakies pomysly? W planach zmiana kabli (calej wiazki)
    Honda vfr 800 vtec 2002r model z uk
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 39  
    Na początek podmień stycznik rozrusznika na inny. Miałem kiedyś przypadek z identycznym problemem w styczniku w Kawasaki. Skoro kostka była przypalona, to w styczniku też mogło dojść do jakiegoś uszkodzenia.
    Kiedy dojdzie do kolejnej awarii weź miernik w ręce i sprawdzaj napięcia na drodze od akumulatora poprzez stacyjkę do skrzynki bezpieczników w instalacji.
  • Level 2  
    Wymieniany nie pomogło. W momen ie odciecia pradu stycznik wydawal sie ok prad mial chyba ze zle mierzylem.
  • Level 2  
    Problem chyba juz rozwiązany ;) kabel ułamany na głównej wiązce. Na pierwszy rzut oka wygladal na dobry