Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool AWO/D 5720/P - Przygasający wyświetlacz przy uruchamianiu pralki

byrrt 16 Cze 2014 00:13 3906 8
  • #1 16 Cze 2014 00:13
    byrrt
    Poziom 21  

Panowie i Panie - jeśli w tym zawodzie są ;) Mam pytanko do ekspertów.

Pralka po wybraniu programu i próbie jego uruchomienia po chwili zamiast nabierać wodę zaczyna przygaszać wszystkie swoje kontrolki / wyświetlacz.

Jak znam tą pralkę to ona na tym etapie jeszcze nie rusza bębnem więc to raczej nie silnik. Gdzieś czytałem żeby sprawdzić grzałkę - ale z pustym bębnem chyba grzałki też nie włącza? Odpiąłem elektrozawory ale problem nadal obecny.

Czy ktoś poradzi gdzie szukać problemu? Jestem elektronikiem ale AGD to trochę nie mój fach. Chętnie odwdzięczę się.

Link

Fotki programatora (zajrzałem czy nie widać jakiś lutów zimnych, wyschniętych elektrolitów itp):
    Whirlpool AWO/D 5720/P - Przygasający wyświetlacz przy uruchamianiu pralki Whirlpool AWO/D 5720/P - Przygasający wyświetlacz przy uruchamianiu pralki Whirlpool AWO/D 5720/P - Przygasający wyświetlacz przy uruchamianiu pralki Whirlpool AWO/D 5720/P - Przygasający wyświetlacz przy uruchamianiu pralki Whirlpool AWO/D 5720/P - Przygasający wyświetlacz przy uruchamianiu pralki

Pozdrawiam

0 8
  • Pomocny post
    #2 16 Cze 2014 00:24
    nares
    Specjalista AGD

byrrt napisał:

Czy ktoś poradzi gdzie szukać problemu? Jestem elektronikiem

Jeżeli jesteś elektronikiem, to chyba wiesz co to przetwornica? ;)

0
  • Pomocny post
    #3 16 Cze 2014 00:31
    movzx
    Poziom 39  

nares napisał:
    chyba wiesz co to przetwornica?
    W ramach "bonusa" podpowiem od siebie że doskonale widać ją na trzecim zdjęciu ;)

0
  • #4 16 Cze 2014 00:53
    byrrt
    Poziom 21  

Panowie a to na 100% przetwornica? Przyglądałem się jej, nawet przemierzyłem. Kondki wyglądają spoko..

0
  • Pomocny post
    #5 16 Cze 2014 07:42
    Trull
    Poziom 28  

Kuca ci LNK304 wymień na LNK306 (będzie zapas mocy) spójrz na filtr L2 , jest przegrzany.

0
  • #6 16 Cze 2014 08:13
    byrrt
    Poziom 21  

Ok zabiorę się za tą zasilacz, wymienię scalaka, kondki i przyjrzę się dławikowi. Czy szanowni koledzy na tym etapie eliminują np. silnik i grzałkę? Chodzi o ew. rentowność takiej naprawy.. Pralka była dość mało eksploatowana, niedawno skończyła się gwarancja (jaki psikus :P).

Jeszcze pytanko takie bo wczoraj w drodze eliminacji odpiąłem hydrostat co zaowocowało błędem F23 - ok, ale po jego ponownym podpięciu i uruchomieniu pralki po chwili po starcie i tak wywala błąd F23 - to trzeba jakoś kasować żeby się nie pojawiało ponownie?

0
  • Pomocny post
    #7 16 Cze 2014 10:17
    luna
    Poziom 22  

Sprawdż czy dobrze wpiełeś złącze od hydrostatu , można wcisnąć na dwa sposoby.

0
  • #8 16 Cze 2014 10:48
    byrrt
    Poziom 21  

luna napisał:
    Sprawdż czy dobrze wpiełeś złącze od hydrostatu , można wcisnąć na dwa sposoby.

Ok sprawdzę. Napiszę po wymianie jak sprawy się mają. Bardzo Wam wszystkim dziękuję! :)

0
  • #9 19 Cze 2014 23:12
    byrrt
    Poziom 21  

Panowie wymieniłem scalaka na LNK306, profilaktycznie nowy dławik, diody, kondensatory i pralka ożyła :-)
    Jeszcze raz bardzo dziekuje wszystkim za pomoc :-)
    Aaaa.. i faktycznie wtyczka przy programatorze od presostatu pasuje w dwa gniazda.. ;-)

0