Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Scenic opadające wskazówki zegarów w liczniku

17 Cze 2014 18:25 3117 2
  • Poziom 2  
    Witam, mam problem z Renault Scenic 2001, silnik 1,6. Mianowicie, od jakiegoś miesiąca ma taki przypał, że wskazówki zegarów podczas jazdy opadają i resetuje się komputer. Trwa to około 2 sekund i za chwilę wszystko wraca do normy. Nie dzieje się to regularnie. Podczas np. półgodzinnej jazdy może się to stać kilkakrotnie a czasem w ogóle. Podłączenie do komputera nie pomogło, nie wykazał żadnych błędów. Sprawdzenie przez elektryka samochodowego instalacji począwszy od skrzynki na bezpieczniki aż do licznika też nic nie dało. Dodam że wyświetlacz radia nie gaśnie, auto też nie gaśnie. Czy miał ktoś podobny problem. Z góry dziękuję za pomoc.
    Łukasz
  • Poziom 2  
    Dziś w moim scenicu 1,9dci 2002r mialem podobny przypadek. Podczas jazdy przestał działać licznik, obrotomierz, prędkościomierz poziom paliwa. Wyglądało to tak jakbym zapłon wyłączył , w takim stanie dojechalem do garażu i wyłączyłem silnik a następnie ponownie uruchomiłem i wszystko wróciło do normy. Komputer wszystko pamiętał . Dziwne np. lampka kierunkowskazów mrugała przy wyłączonych kierunkach. Auto posiadam 6 rok i pierwszy raz z takim czymś się spotkałem.