logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

problem - [Radiówka]Zasięg i prędkosc w pokoju bdb ale zla w innych pokojach ...

jakubmaka1 19 Cze 2014 21:42 1131 11
REKLAMA
  • #1 13722878
    jakubmaka1
    Poziom 9  
    Posty: 6
    Dzień Dobry mam problem z Zasięgiem oraz prędkoscią mojego internetu[WIFI] mam 2 laptopy w pokoju gdzie znajduje się AP TP-LINK TW-WA500g i wszystko ładnie pięknie. Problemy są z WIFI na dole(dom piętrowy) w kuchni i salonie. W kuchni wifi niby znajduje ale zanim załaduje sie strona to minie bardzo duzo czasu albo jest 0.01 kb/s, w salonie zasięg jest idealny ale prędkosc 3x mniejsza niz w pokoju gdzie mam AP.
    Informatyk doradził mi abym kupił router z 2 antenkami i podłączył komputery kablem a ap zniósł na dół. Zadziałało by to jesli tak jaki router? i mogłby mi ktoś powiedziec jak skonfigurować te urządzenia :) bo chyba IP musi byc takie samo czy cuś nie znam sie na tym za dobrze.
    Czy macie moze jakieś inne propozycje jak to zrobic ? :)
    Pozdrawiam
    Załączniki:
    • problem - [Radiówka]Zasięg i prędkosc w pokoju bdb ale zla w innych pokojach ... to.jpg (45.51 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #2 13722917
    matek451
    Poziom 43  
    Posty: 31151
    Pomógł: 4337
    Ocena: 5769
    Sieć tworzy zewnętrzny AP jako router. Masz dwa rozwiązania. Kupujesz switch i jeszcze jeden AP na dół. Lub router np. WR-740. Łączysz go po LAN z punktem dostępowym zamiast WA-500, ustawiasz jako AP i sieje ci na piętrze. Do niego po LAN łączysz tego WA-500 i ustawiasz aby siał na parterze. Adresacja obydwu AP z zakresu zewnętrznego routera spoza jego DHCP.
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • #4 13723083
    jakubmaka1
    Poziom 9  
    Posty: 6
    a to jak go ustawić zeby był AP bedzie trzeba coś zmieniac w tym WA-500 ?
    antena----WR-740=komp==komp---pociągnąć kablem na dół i do WA ? dobrze rozumuje ? :D
    bo jak tu kolega bogiebog napisal to w pkt 3a jest router i AP a ja mam tylko te WA500 to moze kolidowac sie ze sobą? czy w ustawieniach jest mozliwosc zmiany zeby ap było te drugie urządzenie
  • REKLAMA
  • #5 13723108
    matek451
    Poziom 43  
    Posty: 31151
    Pomógł: 4337
    Ocena: 5769
    Router masz zintegrowany z anteną na zewnątrz. Jeśli jest ustawiony w trybie WISP to tworzy sieć w twoim domu, nadając poprzez DHCP adresy wszystkim urządzeniom , zarówno po LAN iWiFi. Kabel z niego podłączasz do LAN WR-740. Do drugiegoz wejść LAN łączysz kablem tego WA-500 ustawionego na parterze. Pozostałe dwa gniazda LAN możesz wykorzystać do podłączenia komputerów. WA-500, który masz w jednej sieci z routerem na zewnątrz zostaw bez zmian. WR-740 ustaw jako AP. W tym celu nadaj mu adres LAN z zakresu routera z zewnątrz.( ale spoza zakresu jego DHCP), wyłącz jego serwer DHCP, ustaw inny kanał niż na punkcie zew. nazwa sieci i hasło to samo. Jaki masz adres na routerze zewnętrznym, jak ustawiony jego DHCP? Jaki adres ma ten WA-500? W sieci ma być tylko jeden router i jeśli zewnętrzny punkt dostępowy pracuje jako WISP to WR-740 musi być ustawiony jako AP a nie router.
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • #6 13723134
    jakubmaka1
    Poziom 9  
    Posty: 6
    nie mam zadnego routera zewn. to jest poprostu biała tuba :) i od niego ciągnie kabel a on wchodzi do nwm chyba konwentera [czarny mały kwadracik] a poznije od niego to tego WA jego ip to 192.168.7.254 gateway 192.168.7.1 dhcp jest w przedziale 192.168.7.200-222
  • REKLAMA
  • #7 13723187
    matek451
    Poziom 43  
    Posty: 31151
    Pomógł: 4337
    Ocena: 5769
    Co to jest czarny mały kwadracik? Co tworzy twoją sieć domową? Brama o adresie 192.168.7.1 i ten zakres DHCP wskazuje na jakiś router w twojej sieci. Logujesz się jakoś na to urządzenie 192.168.7.1?
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • #8 13723209
    jakubmaka1
    Poziom 9  
    Posty: 6
    moze masz racje ja mam jedynie dostęp do routera 192.168.7.254 jak w to wejde w przegladarce to pokazuje mi rozne info prawdopodomnie 192.168.7.1 to adres do mojej antenty ale ja nie znam id i hasła do tego tylko jak zakładali mi neta to tam grzebali cos
    PS prostokątne xD RJ z anteny wchodzi tam a druga do WA500 czarny to zasilanie
    Załączniki:
    • problem - [Radiówka]Zasięg i prędkosc w pokoju bdb ale zla w innych pokojach ... 20140619_232522.jpg (1.46 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • Pomocny post
    #9 13723438
    matek451
    Poziom 43  
    Posty: 31151
    Pomógł: 4337
    Ocena: 5769
    To zasilacz POE dla zewnętrznego punktu dostępowego. Właściwie to nie musisz nic zmieniać w jego ustawieniach. Ma adres 192.168.7.1 , ustawiony zakres DHCP. Wystarczy , że kupisz WR-740 , wepniesz go tak jak pisałem. skonfigurujesz jako AP http://www.tp-link.com.pl/article/?faqid=417 przy czym nadasz mu nowy adres LAN 192.168.7.253 Od tej pory będziesz się z nim komunikował pod tym adresem. WA-500 bez zmian połączony z WR-740 kablem po LAN ustawisz na dole i powinno śmigać. Pod dwa wolne LAN w WR-740 podepniesz kablem co zechcesz.
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • REKLAMA
  • #10 13723746
    jakubmaka1
    Poziom 9  
    Posty: 6
    a z dwoma antenami to jaki byś polecał ?
    PS: Lepiej zrobić jak na schemacie nr2 zgadza sie ? i tez mniej kabla bedzie do schowania :)
    Załączniki:
    • problem - [Radiówka]Zasięg i prędkosc w pokoju bdb ale zla w innych pokojach ... Bez__tytu__u.png (29.45 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #11 13727672
    jakubmaka1
    Poziom 9  
    Posty: 6
    Mógłby mi ktoś polecic jakiś AP z 2 antenkami zeby działał z TPLINK WA500G
  • Pomocny post
    #12 13727735
    matek451
    Poziom 43  
    Posty: 31151
    Pomógł: 4337
    Ocena: 5769
    Jeśli chcesz korzystać z urządzeń po LAN na dole.Tv i "coś" to ustaw tam router. Na górze korzystasz z laptopów po WiFi to będą się łączyły z WA500( schemat). Gdybyś chciałmieć na górze LAN to odwrotnie, tylko do WA500 nic nie połączysz po LAN( ma jedno złącze)- schemat 2. Zamiast WR-740 możesz zastosować WR-841 lub jeśli chcesz mieć możliwość podpięcia dysku USB WR-842. Dzięki temu będzie widoczny w całej sieci. Z droższych WR-1043v2.
    Pomogłem? Kup mi kawę.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problemy z zasięgiem i prędkością WiFi w swoim domu, gdzie AP TP-LINK TW-WA500g działa dobrze w jednym pokoju, ale w kuchni i salonie występują znaczne spadki prędkości. Doradzono mu zakup routera z dwoma antenkami, np. WR-740, oraz podłączenie go do istniejącego AP. Użytkownik pyta o konfigurację i ewentualne zmiany w ustawieniach WA-500. W dyskusji zaproponowano różne rozwiązania, w tym użycie switcha i dodatkowego AP, a także inne modele routerów, takie jak WR-841, WR-842 i WR-1043v2, które mogą lepiej spełniać jego potrzeby.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA