Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wymuszanie pierwszej konfiguracji w windows 7 64bit

skyline1991 22 Jun 2014 18:00 1827 11
    skyline1991
    Level 9  
    Witam
    Chciałbym na nowo zainstalowanym komputerze wymusić pierwszą konfigurację systemu jak przy pierwszym fabrycznym uruchomieniu systemu. Wie ktoś co trzeba usunąć w logach lub gdzie indziej aby przy uruchomieniu systemu zaskoczyła konfiguracja??
    Matuzalem
    Level 43  
    A tak w sposób zrozumiały dla laika - mowa o mnie - mógłbyś napisać o co Ci chodzi?
    skyline1991
    Level 9  
    chodzi o ten konfigurator startowy windows zaraz po zainstalowaniu systemu gdzie można wpisać nazwę użytkownika itp..
    ZbeeGin
    Level 39  
    Matuzalem wrote:
    A tak w sposób zrozumiały dla laika - mowa o mnie - mógłbyś napisać o co Ci chodzi?

Wygląda na to, że chce kolega zmusić system by zachował się jak w przypadku instalacji z pomocą pakietu OPK.
    skyline1991
    Level 9  
    dokładnie o to mi chodzi
    WojtasJD
    VIP Meritorious for electroda.pl
    %WinDir%\System32\oobe\msoobe.exe

%WinDir%\System32\sysprep\sysprep.exe

Sysprep Windows 7 wrote:
    Sysprep provides the following benefits:

Removes system-specific data from Windows. Sysprep can remove all system-specific information from an installed Windows image, including the computer security identifier (SID). The Windows installation can then be captured and installed throughout an organization.

Configures Windows to boot to Audit mode. Audit mode enables you to install third-party applications and device drivers, as well as to test the functionality of the computer.

Configures Windows to boot to Windows Welcome. Configures a Windows installation to boot to Windows Welcome the next time the computer starts. In general, you configure a system to boot to Windows Welcome immediately before delivering the computer to a customer.

Resets Windows Product Activation. Sysprep can reset Windows Product Activation up to three times.
    skyline1991
    Level 9  
    o to mi chodzi tylko jak to zrobić żeby jednorazowo pokazywało się przy uruchomieniu systemu a po konfiguracji już nie??
    skyline1991
    Level 9  
    liczba pojedyńcza poprostu chce żeby notebook odpalał się jak prosto z fabryki czyli odpala go klient wpisuje swoją konfigurację i i za każdym już następnym razem odpala się normalnie system
    skyline1991
    Level 9  
    na taki pomysł to i bez ciebie bym wpadł, ale to nie rozwiązuje problemu tak więc jak lepszego pomysłu nie masz to chętnie posłucham podpowiedzi innych