Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór gramofonu w budżecie około 200zł.

22 Jun 2014 20:20 1788 5
  • Level 15  
    Witam, proszę o radę. Chcę kupić "jakiś" gramofon dla rodziców do pokoju gdzie mają dużo rzeczy retro. Nie musi być retro, ale mam problem w typowaniu, a chodzi oczywiście o sprzęt max. 200 zł. Mam na oku kilka efzemplarzy:
    1. DUAL DT210 USB
    2. DUAL DTTC100
    3. AKAI ATT01U
    4. CAMRY CR 1113
    5. Unitra Bernard
    6. Unitra ARTUR

B. proszę znawców o pomoc w jaki sprzęt wejść, nowy czy używany, jaką markę kupić, żeby za te same pieniądze (100-200 zł) było coś optymalnego słuchowo i sprzętowo? eBay i Niemcy, czy polskie...? Pozdrawiam.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 28  
    Witam. Proszę zwrócić uwagę, że np Artur i Bernard, to dwa zupełnie różne gramofony. Artur może być podłączony pod uniwersalne wejście, natomiast Bernard, musi mieć przedwzmacniacz. Obecnie dostępne wzmacniacze maja wejścia uniwersalne, więc nie dla Bernarda. Chociaż z tych dwóch modeli, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest Bernard. Pozdrawiam.
  • Level 15  
    Czyli kupić starucha, bo te nowe (chińskie?) to lipa z 2 letnią gwarancją? :)
  • Moderator
    Zdecydowanie Bernard wyróżnia się w tym towarzystwie. Z polskich konstrukcji warte uwagi są takze Daniel i Adam. Doskonałe gramofony produkował Technics ale to raczej inna półka cenowa, choć kto wie? - Warto się porozglądać. W latach 80-tych wzorem jakości były także gramofony Dual-a, nie mające nic wspólnego z konstrukcjami oferowanymi dziś pod tą marką.
  • Level 15  
    Dzięki! A co polecacie używanego, do czego byłby cz. zamienne (igła, pasek, itp.) z wyjściem na wzmacniacz? Jakaś Toshiba, AKAI... ? :)
  • Moderator
    leszekpo59 wrote:
    Obecnie dostępne wzmacniacze maja wejścia uniwersalne, więc nie dla Bernarda.
    To nieprawda, współczesne wzmacniacze stereofoniczne także dysponują wejściem PHONO.