Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo/v40/kombi - Dodatkowe wyposażenie

mbbakus88 23 Cze 2014 21:10 1590 8
  • #1 23 Cze 2014 21:10
    mbbakus88
    Poziom 14  

Witam!

Drodzy koledzy ostatnio w swoim volvo V40 z 98 roku wyjąłem zaślepkę będącą na miejscu guzika który jest w bogatszej wersji. Mianowicie chodzi o blokadę tylnych drzwi (zabezpieczenie przed dziećmi) i ku mojemu zdziwieniu odkryłem wiązkę kabli.
    Wyjąłem kilka innych zaślepek i to samo, okazało się że instalacja pod dodatkowe wyposażenie jest położona fabrycznie. Poszukałem trochę i natrafiłem na wypowiedź z której się dowiedziałem że wszystkie samochody schodzące z linii produkcyjnej miały instalację i wszystkie opcje dodatkowe lecz nie we wszystkich je "aktywowano". (Zależnie od ceny i życzenia klienta).
    I tutaj moje pytanie czy możliwe jest by wystarczyło kupić kilka przełączników, podłączyć kostki, ewentualnie coś odblokować w komputerze aby się cieszyć wersją najbardziej luksusową?

0 8
  • #2 24 Cze 2014 12:16
    andrzej-w31
    Poziom 14  

mbbakus88 napisał:
    czy możliwe jest by wystarczyło kupić kilka przełączników, podłączyć kostki, ewentualnie coś odblokować w komputerze aby się cieszyć wersją najbardziej luksusową?

W większości przypadków można zrobić sobie samemu wersję bogatsza, jednak nie zawsze po podłączeniu danej części będzie ona działać. Znajdź schemat instalacji auta, wtedy będziesz widział, gdzie co podłączyć i czy po drodze nie ma np. bezpieczna, przekaznika itp.

0
  • #3 24 Cze 2014 22:30
    mbbakus88
    Poziom 14  

Znalazłem pewien schemat jak sugerowałeś, ale szczerze mówiąc nic z tego nie rozumiem... Czy mógłby mi ktoś choć trochę go objaśnić?
    Albo chociaż powiedzieć co można po prostu podłączyć i będzie działać, a co wymaga nie wielkich modyfikacji?

0
  • #4 25 Cze 2014 09:49
    andrzej-w31
    Poziom 14  

Niestety nie mogę pobrać schematu bo mam awarię kompa i działam obecnie przez tel.. U siebie robiłem w ten sposób np. podgrzewane fotele. Wystarczyło namierzyć gdzie znajduje się wlacznik podgrzewania foteli. Zakupilem używany włącznik podpialem pod kostkę która tam była i już. Fotele miały już wszystko co potrzebne i hula..
    Zależy co chcesz dodać u siebie?

0
  • #5 25 Cze 2014 20:34
    mbbakus88
    Poziom 14  

andrzej-w31 napisał:
    Zależy co chcesz dodać u siebie?

Co tylko się da, myślałem o elektrycznych szybach z tyłu ale to pewnie by wymagało silniczka dodatkowo. Podłączyłem guzik od szyb przednich pod kostkę tylnych i jedyny skutek to że guzik świecił. No chyba że w drzwiach już jest silniczek tylko nie podłączony (w co wątpię)

To co mam fabrycznie to:
    - Elektryczne lusterka (podgrzewane)
    - Elektryczne szyby (przód)
    - Centralny zamek
    - Podgrzewane fotele

Zastanawiam się co można stosunkowo łatwo jeszcze zrobić, fajnie by było mieć elektryczne fotele. Lecz to chyba trochę więcej grzebania.

0
  • #6 25 Cze 2014 20:54
    milejow
    Poziom 42  

mbbakus88 napisał:
    No chyba że w drzwiach już jest silniczek tylko nie podłączony (w co wątpię)

Chyba żartujesz

Dodano po 1 [minuty]:

mbbakus88 napisał:
    fajnie by było mieć elektryczne fotele

Żaden problem, trzeba wymienić kompletne fotele na elektryczne i podłączyć je do instalacji auta.

0
  • #7 25 Cze 2014 21:04
    mbbakus88
    Poziom 14  

milejow napisał:
    Chyba żartujesz

hehe no wiem mało prawdopodobne że jest. Czyli trzeba kupić mechanizm opuszczania szyby elektryczny?

milejow napisał:
    Żaden problem, trzeba wymienić kompletne fotele na elektryczne i podłączyć je do instalacji auta.

I to właśnie jest wielki problem. Znaleźć takie fotele graniczy z cudem, są to istne białe kruki. Są bardzo rzadkie a jak się pojawiają to albo kosmiczna cena albo stan beznadziejny.

0
  • #8 25 Cze 2014 21:25
    likwidatorr1
    Poziom 11  

Jest jeszcze jeden problem mażąc o grzanych dupach ... pewno ten twój alternator będzie miał problem by obsłużyć wszystkie odbiorniki ...

0
  • #9 26 Cze 2014 19:24
    mbbakus88
    Poziom 14  

likwidatorr1 napisał:
    Jest jeszcze jeden problem mażąc o grzanych dupach

Grzane fotele to ja mam fabrycznie.
    Elektryczna regulacja by się przydała ale takie fotele w tych samochodach to jak pisałem wcześniej "białe kruki" prawie niedostępne. Ciekawe czy z innego samochodu by pasowały...

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo