Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmyw Siemens SN64M001EU - wyciek wody spod wanny-zbiornika

star4you 06 Lip 2014 13:12 1359 2
  • #1 06 Lip 2014 13:12
    star4you
    Poziom 12  

Witam
    Mam problem z 2-letnią zmywarką jak w temacie, po godzinie mycia następuje wyciek wody do wnętrza zmywarki w miejscu gdzie przykręcona jest wanna z plastiku do metalowej obudowy zmywarki. Na krótkim cyklu zmywania wyciek nie zdąży się uaktywnić, natomiast jeśli włączam program który trwa ponad 2h to wtedy woda przecieka. Rozkręcałem spód zmywarki aby dostać się do wanny. Odkręciłem wannę która jest przymocowana wkrętami 4x torx, pooglądałem czy nie ma żadnego pęknięcia lub ubytku, wysuszyłem i powycierałem miejsca przylegania, jednak zmywarka nadal przecieka. Zastanawiam się czy zdemontować to jeszcze raz i nałożyć silikon lub coś w stylu FixAll aby uszczelniło? Cieknie w miejscu styku metalowego dna zmywarki i styku obrzeża wanny. Zastanawiam się dlaczego tak się dzieje, na wskutek rozszerzalności cieplnej plastiku? Czy ktoś spotkał się z podobną usterką?

0 2
  • #2 06 Lip 2014 13:37
    euro2L
    Poziom 41  

Miałem identyczny przypadek nic nie pomogło żadne uszczelnianie / silikon itp /
    Wymiana plastyku wraz z uszczelką /jest w komplecie / załatwiła sprawę

1
  • #3 21 Paź 2014 20:53
    star4you
    Poziom 12  

Problem udało się rozwiązać bez konieczności wymiany wanny plastikowej.
    Rozkręciłem spód zmywarki aby można było odkręcić wannę i nałożyć uszczelniacz, zastosowałem coś twardszego niż silikon, nie napiszę tu co to było bo pewnie moderator usunie (proszę na priva jeśli są zainteresowani co to za specyfik).
    Po skręceniu wszystkiego zmywarka już nie cieknie.
    Temat zamykam

2