Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xsara Picasso 2,0hdi RHY 90KM - 2,0hdi brak ciśnienia paliwa, rozrząd?

krzymor80 06 Lip 2014 20:15 7158 7
  • #1 06 Lip 2014 20:15
    krzymor80
    Poziom 9  

witam serdecznie,
    przeglądam forum od tygodnia ale nie znalazłem rozwiązania takiego problemu, również google nie pomogło.
    Kupiłem jakiś czas temu Xsare Picasso 2,0 hdi 90 KM silnik RHY rok 2000, miała niby mieć uszkodzony wtrysk lub wtryski.
    Komputer nie chciał się z nią połączyć więc zacząłem szukać powodów, okazało się, że sterownik silnika był spalony, zaś BSI przerabiane przez jakiegoś magika.
    Kupiłem sterownik, BSI i kluczyk, zrobiłem test przelewowy, okazało się, że jeden wtrysk uszkodzony - wymieniłem i auto odpaliło.
    Zrobiłem jazdę próbną, auto jeździło normalnie na każdym biegu zanim nie chciałem solidniej depnąć gazu. Wówczas silnik gasł. pomyślałem, że to powietrze w układzie ponieważ
    po kilkukrotnym włączaniu samego zapłonu auto odpalało i dalej jeździło normalnie do czasu depnięcia w gaz.
    Nieszczelności w układzie paliwa nie znalazłem, a ponieważ Xsara stała pół roku zanim się za nią zabrałem to kupiłem i wlałem do baku Liquid Molly do czyszczenia wtrysków i układu paliwa.
    Puszka jest na 70 litrów paliwa ja wlałem całą na ok. 8 litrów, które było w baku.
    Auto pracowało ok 1,5 godziny na wolnych obrotach nic niepokojącego sie nie działo. Zacząłem troszkę nią gazować do odcięcia. Po kilku próbach auto zgasło i już nie chciało zapalić.
    Ręce mi opadły.
    Posiadam u siebie jeszcze jedna Xsare Picasso 2,0hdi z 2005roku, po wypadku. Po każdej wymianie części sprawdzałem czy odpali ale nie było absolutnie żadnej reakcji.
    W przedmiotowej xsarze pompka w baku działa ale wymieniłem na inną - i nic. Wymieniłem regulator ciśnienia na pompie wtryskowej- i nic, Czujnik ciśnienia na listwie wtryskowej - i nic,
    Nie posiadam PP2000 lexia, mam tylko Auto-com klona. Sprawdzałem błędy i parametry na żywo, co jakiś czas pojawia się P1517 - funkcja zapobiegania przypadkowemu uruchomieniu pojazdu ale znika też ten błąd.
    Najważniejsze co rzuciło mi się w oczy to brak ciśnienia paliwa podczas uruchamiania pojazdu - 0 bar, po wypięciu czujnika pokazuje ok. 390 bar ale i tak nie chce się uruchomić.
    po wymianie czujnika na inny nic się nie dzieje.
    Próbowałem odpalić na plaka i niestety nie ma szans klekocze jak traktor póki pryskam, jak przestanę od razu gaśnie.
    po wypięciu czujnika na wałka rozrządu pokazuje błąd czujnika, po wypięciu czujnika na wale korbowym, Auto-com nie pokazuje obrotów silnika i również wyskakuje błąd,
    Auto-com pokazuje że na oba czujniki idzie napięcie rzędu 4,95V. Zakładam, że oba czujniki są sprawne.
    kable od czujników wydają się być ok, kable od wtryskiwaczy sprawdziłem i nic nie znalazłem, od czujników na pompie WC kable też ok.
    zrobiłem test przelewowy wtryskiwaczy nie pojawia się nawet kropelka ropy n a przelewach!!!!
    Pomyślałem, że może Liquid Molly zapchało wszystkie wtryski więc podmieniłem je (symbol 1) na te z drugiej Xsary (symbol Y). Na teście przelewowym też nie ma ani kropelki ropy.

Postanowiłem sprawdzić wizualnie jak wygląda rozrząd, czy nie przeskoczył podczas gazowania.
    Tu pojawił się problem. Wiem, że na kole od wałka rozrządu znak ma się pokryć ze znakiem na łączeniu pomiędzy głowicą tłoków a pokrywą zaworów ale nie widzę tam żadnego znaku, co gorsze nie widzę znaku na tym kole walka.
    Znak na kole wału korbowego ze znakiem na pompie olejowej.
    Jak nie patrze to nie widzę żadnych znaków.

Czy ktoś może pomóc mi je zlokalizować żebym mógł ocenić czy to rozrząd się przestawił.
    ma ktoś jakieś zdjęcie jak to ma wyglądać?

A może ktoś ma inny pomysł?

Bardzo proszę o poradę.

1 7
  • #2 06 Lip 2014 22:08
    766630
    Usunięty  
  • #3 07 Lip 2014 16:02
    krzymor80
    Poziom 9  

To dzisiaj sprawdzę ustawienie rozrządu i popołudniu napisze, co i jak.

Dodano po 5 [godziny] 8 [minuty]:

witam,
    obracałem wałem korbowym trzymając blokadę 6mm na kole zamachowym.
    Trafiłem na otwór, zablokowałem. Włożyłem drugą blokadę 8 mm w kole wałka rozrządu i pasuje idealnie.
    Zaznaczyłem białym markerem na wałku znaki. Niech ktoś mnie sprawdzi ale wydaje mi się, że rozrząd jest dobrze.

W takim razie co może być jeszcze przyczyną?

załączam zdjęcia.
    Xsara Picasso 2,0hdi RHY 90KM - 2,0hdi brak ciśnienia paliwa, rozrząd? Xsara Picasso 2,0hdi RHY 90KM - 2,0hdi brak ciśnienia paliwa, rozrząd? Xsara Picasso 2,0hdi RHY 90KM - 2,0hdi brak ciśnienia paliwa, rozrząd? Xsara Picasso 2,0hdi RHY 90KM - 2,0hdi brak ciśnienia paliwa, rozrząd? Xsara Picasso 2,0hdi RHY 90KM - 2,0hdi brak ciśnienia paliwa, rozrząd?

0
  • #4 08 Lip 2014 18:19
    krzymor80
    Poziom 9  

Ma ktoś jakiś pomysł co jeszcze może być przyczyną takiego stanu rzeczy?
    Pompa wysokiego ciśnienia?

0
  • #5 09 Lip 2014 10:50
    krzymor80
    Poziom 9  

Panowie, czy jest możliwe aby wał korbowy obrócił się dokładnie o 180 stopni?

bo na kole zamachowym jest jeszcze jeden otwór na blokadę, dokładnie po drugiej stronie.

Proszę o jakieś sugestie bo już głupieje co może być jeszcze przyczyną że ciśnienie paliwa jest 0 bar, a auto nie chce zapalić nawet na samostarcie.

0
  • #6 09 Lip 2014 12:02
    766630
    Usunięty  
  • #7 09 Lip 2014 14:33
    krzymor80
    Poziom 9  

Panowie stwierdziłem, że mam uszkodzoną pompę wysokiego ciśnienia lub regulator ciśnienia na pompie.

Odkręciłem przewód wysokiego ciśnienia zaraz za pompą WC i po przekręceniu zapłonu ropa leci, zaś przy kręceniu rozrusznikiem susza.

Czy uszkodzony regulator ciśnienia na pompie również powoduje, że przy kręceniu rozrusznikiem kropla ropy nawet nie wyleci z pompy wysokiego ciśnienia? Zaczynam podejrzewać, że oba regulatory, które zakładałem mogą być uszkodzone.

0
  • #8 12 Lip 2014 15:29
    krzymor80
    Poziom 9  

Witam ponownie,
    właśnie udało się samochód uruchomić.
    Przyczyną była uszkodzona pompa wysokiego ciśnienia, podejrzewam , że Liqui Molly do dobiło ale zapewne jej koniec był bliski.
    Pompa była Cp1 z dezaktywatorem 3-go tłoka wymieniłe z drugiej Xsary na CP1 bez tego dezaktywatora.
    Wszystko chodzi.
    Pozdrawiam i temat zamykam.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo