Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers zwe 24-3mfk - Ustawienie temperatury wody, ciśnienie pieca

Shiliat 08 Lip 2014 00:34 4227 10
  • #1 08 Lip 2014 00:34
    Shiliat
    Poziom 12  

Witam posiadam ten piec i pierwsza sprawa jest taka oba pokrętła sa na 0 i tryb ECO wyłączony a mimo to podczas odkręcenia wody gorącej w kranie piec się włącza ( podgrzewa wodę) i po chwili jest około 60-80*C zależy jak długo się leje wodę max to 80. Pamiętam że ustawianie temperatury wody w kaloryferach działało tylko z ustawieniem wody z kranu było ciężko

I kolejna sprawa od paru dni kapie woda z zaworu bezpieczeństwa a ciśnienie w kotle samo rośnie. Co dziennie odkręcam zawór bezpieczeństwa i zmieszam ciśnienie do 1Bara i po chwili samo rośnie i rośnie im bliżej max tym wolniej, zawór dobijania wody do pieca jest szzelny nie przepuszcza wody, kaloryfery są zakręcone więc nie wiem skąd ta woda. Jak w piecu jest około 3Bar i spuszczam wodę z niego to wypływa około 500-800ml.

2 10
  • #3 08 Lip 2014 20:41
    serwisszulborski.pl
    Specjalista - systemy grzewcze

Kocioł ZWE24-3MFK powinien być w trybie ECO (lampka zapalona). Tryb Comfort w tym modelu jest nieprecyzyjny i może uruchamiać kocioł bez potrzeby, dlatego ECO. W kwestii ciśnienia masz lato, to zamknij na próbę skrajne zawory na c.o....jeżeli będzie dalej rosło to masz defekt nagrzewnicy bitermicznej (zdarza się w urządzeniach 15-letnich). Wydatek kosztowny ok. 1400+ usługa albo trzeba się rozglądać za następco. Urządzenie podobnej klasy to ZWC24-3MFK.... Jeżeli ciśnienie nie wzrośnie to masz defekt dopustu wody.

0
  • #4 09 Lip 2014 23:59
    Shiliat
    Poziom 12  

Wszystkie 4 kaloryfery są w mieszkaniu zamknięte od momentu skończenia grzania C.O. Co do trybu ECO obecnie jest wszysko na 0 i tryb ECO włączony i podczas lania wody z kranu nagrzewa się do 89 stopni po 30 minutowym laniu gorącej wody. Tak się zastanawiam czy minimalna dawka gazu nie została ustawiona z tego co w serwisówce widziałem to są śrubki od minimalnej dawki i maksymalnej i jak się ustawi wkręci albo wykręci minimalną dawke gazu to powinno mniej dawać gazu i mniejsza temperatura powinna być wody gdy na regulatorze bieżącej wody jest ustawione 0 .

1
  • #5 10 Lip 2014 00:26
    serwisszulborski.pl

Sugerowałem zamknięcie skrajnych zaworów na c.o. na listwie montażowej kotła (nie na grzejnikach)...Przegrzew może być spowodowany zużyciem czujnika NTC c.w. albo zakamienieniem. Jeśli chodzi o śruby na armaturze gazowej to nic "na oko". Ustawia się wg. tabeli ciśnień z instrukcji obsługi za pomocą mikromanometru.

0
  • #6 10 Lip 2014 07:14
    Nargo
    Poziom 18  

Jak nie wiesz nic o regulacji pieca to zostaw armaturę gazową w spokoju.
    Tak jak wcześniej pisałem w innym wątku "wymiennik spaliny-woda"=wtwoim przypadku wzrost ciśnienia.

0
  • #7 10 Lip 2014 10:40
    Shiliat
    Poziom 12  

Zaznaczę ze jak nie używam pieca w senie nie leje wody ani zimnej ani cieplej to cienienie sobie samo rośnie przed spaniem spuszczam wodę do 0,5bara wstaje rano a tam 3bary. Więc jakiś przeciek musi być membrana czy coś może osad z wody osadził sie i blokuje.

1
  • #8 10 Lip 2014 15:37
    Nargo
    Poziom 18  

Z uporem maniaka napiszę WYMIENNIK

0
  • #10 11 Lip 2014 00:40
    serwisszulborski.pl

Rozumowanie poprawne. Wg instrukcji str. 5-6 nagrzewnica c.o i c.w. dotyczy modelu ZWE.

0
  • #11 11 Lip 2014 16:24
    Shiliat
    Poziom 12  

Czyli powinienem wykonać te czynności jak podał Nargo w tym temacie https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2853598-0.html ?

"weryfikacja wymiennika to:
    1) Zakręcić zawór na zimnej wodzie pod piecem i otworzyć kurek na ciepłej wodzie w kranie, poczekać bez włączania pieca ok 1h a najlepiej noc. Jak ciśnienie spadnie w układzie CO to masz prawie pewność że to wymiennik.
    2) otworzyć zawór na zimnej wodzie zamknąć kran z ciepłą i bez włączania pieca poczekać czy ciśnienie w CO wzrasta samoczynnie. Jak tak to wymiennik do wymiany, bo zakładam, że zawór napełniający porządnie zregenerowałeś. "

Zastanawia mnie jedno czy manometr wskazuje ciśnienie Ogrzewania centralnego czy też wody w kranie. Obecnie ciśnienie staje na normalnej pozycji przeważnie 2,5. Ale woda z zaworu bezpieczeństwa kapie ciągle. Przez 8h wykapało z 5 litrów. Oraz zakręcę zimną wodę i otworze kran ciepłej wody to woda raczej nie powinna polecieć równie dobrze mogę zamknąć wodę w całym domu i otworzyć kran jak tak to już tak zrobiłem na noc i ciśnienie nie wzrosło...

0