Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dysk zewnętrzny - Odzyskiwanie danych

08 Lip 2014 19:32 1437 7
  • Poziom 1  
    Witam. Mam problem z zewnętrznym dyskiem. Kilka dni temu przez przypadek przewrócił sie podczas zapisu i nie szło go uruchomić przed wcześniejszym jego sformatowaniem. Jednak wykonałam sprawdzanie metoda chkdsk i wszystko śmigalo jak należy. Zachciało mi sie zrobić porządki na komputerze i powrzucalam kilka plików na dysk. Po tym czasie przestał tak jakby działać. Idzie wejść we wszystkie foldery jednak pliki strasznie długo sie ładują. Wręcz niewykonalne jest cokolwiek zrobić na nim. Chcąc skopiować pliki na dysk twardy komputera, najpierw oblicza spory czas kopiowania a pozniej w połowie sie wysypuje. Wykonałam defragmentacje dysku, ponowne sprawdzanie ale jak chciałam przeskanowac go antywirusem dochodziło do 0,2% i zawieszał sie dysk, explorer i antywirus. Jak sie domyślam doszło do uszkodzenia fizycznego paru sektorów, jednak moje pytanie brzmi: Czy jest możliwość odzyskania plików z dysku, czy są juz nieodwracalnie uszkodzone?
  • Poziom 22  
    Najlepiej na początek nie szaleć z tym dyskiem, tylko wykonać kopię 'posektorową", oczywiście jeżeli bardzo zależy Ci na danych. Możesz jeszcze podać dane z CrystalDiskInfo, może ktoś się wypowie. Pozdrawiam.
  • Poziom 42  
    Na prawdopodobnie uszkodzonym dysku nie powinno się wykonywać takich działań:
    Bialutka napisał:
    wykonałam sprawdzanie metoda chkdsk

Bialutka napisał:
    Wykonałam defragmentacje dysku

również nie powinno się skanować.
    Proszę wpierw zamieścić screen ze SMART np z Hard Disk Sentinel lub podanego powyżej programu.
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam problem z dyskiem przenośnym tzn. za każdym razem wyskakuje komunikat o formatowanie dysku przed otwarciem go.
    Poniżej zamieszczam SMART z CDI, może ktoś z was mógły mi doradzić co złego dzieje się z tym dyskiem i ewentualnie czy da się temu jakoś zaradzić, a jak nie to jak zgrać z niego dane?
    Pozdrawiam.

Nie wiem czy to coś da, ale podam jeszcze sektory do analizy
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Czemu nie założyłeś własnego wątku ?

Parametry SMART są dobre nie licząc BF i 03.
    BF to przeciążenia lub wstrząsy - nie obchodziłeś się z dyskiem zbty delikatnie

03 może oznaczać problemy z zasilaniem.

Podłączasz dysk do laptopa, czy stacjonarnego ?
    Jedną, czy dwoma wtyczkami USB ?
  • Poziom 9  
    Nie założyłem własnego wątku by nie powielać tematu, a tym samym zaśmiecać forum.
    Hm.... to domowy dysk zewnętrzny, więc nic mi niewiadomo na dokładne obchodzenie się z nim bo korzysta z niego kilka osób.
    Dysk jest podłączany do laptopa jedną wtyczką USB.
    Ale czemu w takim razie w CDI od razu wyskakuje na czerwono z podwiększoną temperaturą (teraz podłączyłem kolejny raz i nie jest podwiększona) i komunikatem, że jest zły stan.
    Jak robiłem kopię sektorów to niektórych nie mogło skopiować i wyskakiwał błąd CRC.
    Jak próbowałem zrobić formatownie z konsoli to też "mielił, mielił" i w efekcie wyskakiwał komunikat, że nie udało się sformatować.

Wklejam też wygląd okna głównego z CDI.
  • Poziom 42  
    Przy takim stanie dysku, ze względu na 01, 05 [zwłaszcza] i pojawiające się nowe problemowe sektory rozglądał bym się za nowym dyskiem. Do przechowywania danych już się nie nadaje.
    O SMART - https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1467175
    Sprawdzenie gwarancji - http://websupport.wdc.com/warranty/warrantycheck.asp?custtype=end
    Odzyskanie danych najlepiej poprzez wykonanie kopii posektorowej np - https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1330304 i odzyskiwanie z kopii.
  • Poziom 9  
    Zdaję sobie sprawę, że trzeba będzie kupić nowy, ale wiadomo głównie chodzi o odzyskanie danych.
    Dzięki za szybką odopowiedź, z racji ograniczonego czasu później się za to zabiorę i jak będę miał jakieś problemy z odzyskiem itp. będę się dalej odzywał.
    Pozdrawiam i dziękuję za rady.

Problemy pojawiły się szybciej niż myślałem.
    Przy próbowie otworzenia dysku w programie DMDE wyskakuje taki komunikat (patrz zdjęcie).
    O co chodzi?