Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Posiadam samochód zdalnie sterowany Nikko bez pilota

12 Lip 2014 08:15 2466 5
  • Poziom 6  
    Posiadam samochód zdalnie sterowany Nikko bez pilota.Na płytce drukowanej zauważyłem kwarc na 27mhz, i znalazłem pilot na 40mhz,dodam że jest z firmy DICKIE .Moje pytanie brzmi, czy jak dokupię komplet kwarców na allegro i zamontuje w pilocie i na płytce w samochodziku czy zadziała?Jeśli będzie potrzeba mogę dodać fotkę.Jeśli piszę to w złym dziale to proszę o przeniesienie.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 26  
    Nie zadziała. Reszta elektroniki jest strojona pod daną częstotliwość i sama wymiana kwarcu nic nie da.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 6  
    A jakbym dokupił kwarc pasujący do kwarcu w odbiorniku.Czy to by pomogło?
  • Poziom 26  
    Jeśli odbiornik i nadajnik były z tak różnymi częstotliwościami (40MHz i 27MHz) to gdzie zmienisz kwarc nie ma znaczenia, i tak nie zadziała...
  • Moderator Robotyka
    Jak masz nadajnik 27 MHz to i odbiornik MUSI być 27 MHz. Jak masz 40 MHz, to odbiornik MUSI być 40 MHz.

A Kwarce służą do separacji kanałów w wybranym paśmie.
    W żaden sposób nie pogodzisz dwóch różnych systemów. Musiałbyś oddać do przestrojenia w profesjonalnym zakładzie, a cena usługi wbiła by cię w fotel.

Najprościej i najtaniej - szukaj takich zabawek lub ich elementów na giełdach i portalach aukcyjnych. Często się też trafiają na bazarach, na stoiskach ze starociami przeróżnymi.
  • Poziom 6  
    Byłem wczoraj na giełdzie i udało mi się kupić nadajnik 27Mhz , działa na wszystkich moich samochodzikach które są na 27Mhz ,tylko nie na ten nikko.Ten pilot ma kwarc .czy dopasowanie kwarcu w tym pilocie pomogłoby?