Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bascom AVR - Bascom AVR po upgradzie nie widzi procka

mas24 22 Jul 2014 13:08 2145 6
 • #1
  mas24
  Level 16  
  Witam.

  Posiadam pełną wersję Bascoma AVR 1.11.8.3. Jak dotąd programował mi bez zarzutu. Kilka dni temu zrobiłem upgrade do wersji 2.0.7.6 i przestał widzieć jakiegokolwiek procka. Mam programator STK200/300 i taki ustawiłem w opcjach, lecz nadal nic. Nawet nie wysyła sygnału RESET do procka.
  Zainstalowałem więc (obok) spowrotem wersję 1.11.8.3 i nie ma najmniejszego problemu, a najnowsza wersja nadal nie widzi procka.
  Wpisywałem ustawienia opóźnienia portu od 5 do 40 co 5, i nadal nic.

  Wie ktoś może, co jest grane?
 • #3
  ZbeeGin
  Level 39  
  Skoro kolega zainwestował już niemało w pełną wersję (Miejmy nadzieję, że legalną) programu BASCOM AVR to chyba nie będzie problemem w zaopatrzenie się w jakiś normalny programator USB.

  Z "programatorami" Sample Programmer czy STK200/300 zawsze były i będą jakieś problemy. W obecnych czasach, gdzie złącze LPT już prawie zanikło i ciężko też przebić się przez mury systemów operacyjnych do portu; gdzie klona STK500 USB można kupić za 50PLN, a klona USBasp nawet za 15PLN; oszczędzanie na programatorze już nie powinno mieć miejsca.

  Oczywiście jako posiadacz pełnej wersji powinieneś zwrócić się z problemem do supportu MCS Electronics. Przynajmniej zgłaszając problem. Choć wcale nie zdziwiłbym się, gdyby odpowiedź była w podobnym tonie co moja. Ileż można wspierać ponad dziesięcioletnie wynalazki...
 • #4
  janek1815
  Level 38  
  Też posiadam pełną legalną wersję bascoma i po ostatnim uaktualnieniu nie ma żadnego problemu. Używam zarówno programatora ISP jak i USB na drugim PC
 • #5
  mas24
  Level 16  
  Napisałem do MCS, pociągnęli temat przez 2-3 e-maile. Doradzili zastosowanie wersji 2.0.7.7, tylko Update Wizard notorycznie ściąga 2.0.7.6. Nie odpisali mi, jak otrzymać wersje 2.0.7.7. Zauważyłem jednak, że w plikach jest jeszcze jeden setup. Był to sterownik portu LPT do Bascoma i to rozwiązało sprawę. Mogę się wiec cieszyć (prawie) najnowszą wersją Bascom. Ciekawe,że do starszych wersji nie potrzeba było tego sterownika, albo instalowała się wraz z programem bez wiedzy użytkownika.
 • #6
  ZbeeGin
  Level 39  
  mas24 wrote:
  Doradzili zastosowanie wersji 2.0.7.7, tylko Update Wizard notorycznie ściąga 2.0.7.6. Nie odpisali mi, jak otrzymać wersje 2.0.7.7.

  Wersja najnowsza w danej chwili jest dostępna przez panel rejestracji użytkownika.
 • #7
  mas24
  Level 16  
  Poradziłem sobie. Przeglądając pliki Bascoma znalazłem oddzielny plik instalacyjny sterownika. Po zainstalowaniu, n ie było już problemów z instalacją.