Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uruchamianie gry w Windows 98SE (DosBox)

Bezimienny2 22 Lip 2014 18:46 1179 8
  • #1 22 Lip 2014 18:46
    Bezimienny2
    Poziom 5  

Witam!

Ostatnio zainstalowałem Windows 98SE na Dosboksie, który sam w sobie działa bardzo dobrze. Jednak z internetu pobrałem sobie grę Need for Speed Porsche Unleashed, która powinna działać na tym systemie, ale po instalacji uruchamiam ją i jest napisane ''run 3d Setup before running the game'' No więc próbuję uruchomić te 3d Setup ale czekam i czekam i nic się nie dzieje. No więc 3d Setup sie nie włącza, a co za tym idzie nie mogę sobie pograć. Trochę szukałem o tym w interneie, ale niewiele się dowiedziałem.

Czy ktoś mógłby pomóc?

0 8
  • #3 23 Lip 2014 01:10
    wjpl
    Poziom 9  

Mógłbyś też spróbować zainstalować ten system w VMware Playerze albo Oracle VirtualBoxie, one działają na trochę innej zasadzie niż dosbox, tj. nie robią pełnej emulacji procesora na co jest tracona dosyć duża ilość mocy tylko korzystają ze sprzętowej wirtualizacji i nowsze gry (czyli takie które wymagały już pentium i windowsa) powinny działać w nich sprawniej.

0
  • #4 23 Lip 2014 08:21
    zibq
    Poziom 27  

Przecież żaden z tych wirtualizatorów nie wspiera akceleracji 3D więc jak to sobie wyobrażacie?
    Pytanie do autora, na jakim systemie działasz, może jest inne rozwiązanie.

0
  • #5 23 Lip 2014 10:41
    wjpl
    Poziom 9  

Moim zdaniem do takich starych gier wystarcza programowe renderowanie grafiki, o ile włączamy je na nowoczesnym komputerze który ma wystarczająco mocny procesor. Przed chwilą uruchomiłem na próbę half life w virtual pc z windowsem 95 i wszystko działa płynnie.

0
  • #6 23 Lip 2014 12:02
    askr
    Poziom 35  

zibq napisał:
    Przecież żaden z tych wirtualizatorów nie wspiera akceleracji 3D więc jak to sobie wyobrażacie?
    Pytanie do autora, na jakim systemie działasz, może jest inne rozwiązanie.

Zgadzam się z kolegą. Jeśli to jakiś *níx, wystarczy Wine, ew. z jakimiś nakładkami.

0
  • #7 23 Lip 2014 13:09
    Bezimienny2
    Poziom 5  

Postanowiłem zrobić inaczej: zostawiłem DosBoxa w spokoju i zainstalowałem na VirtualBox Windows 2000 Professional. Instalacja przebiegła pomyślnie, zainstalowałem parę gier kompatybilnych z tym systemem, ale tu pojawia się kolejny problem, ponieważ Vbox po włączeniu jakiejś gry wyświetla mi taki komunikat: ''The virtual machine window is optimized to work in 32 bit color mode but the virtual display is currently set to 16 bit.'' Ustawiam w wirtualnym systemie w panelu sterowania --> ekran wyświetlanie obrazu w jakości High Color 32bit, ale to nie rozwiązało problemu - dalej VirtualBox twierdzi, że mam ustawione 16bit. W ustawieniach maszyny wirtualnej w programie szukałem możliwości zmiany na 32bit w sekcji ''display'' ale nie znalazłem. W ogóle nigdzie nie znalazłem takiej możliwości poza wirtualnym Windowsem i nie wiem jak rozwiązać ten problem. A uważam, że VirtualBox byłby najlepszym rozwiązaniem do uruchamiania takich programów jak stare gry na wirtualnych systemach.

PS. Mam Windows 8 na fizycznym komputerze, więc nie sądze, że takie tytuły jak NFS Porsche zdołałbym na nim uruchomić. Z resztą nie raz próbowałem

0
  • #9 23 Lip 2014 13:54
    zibq
    Poziom 27  

Jak Win8 to Hyper-V o ile procesor wspiera.

0