Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Płyta indukcyjna Mastercook ID4R nie działają wszystkie pola

23 Jul 2014 20:42 9219 17
 • Level 9  
  W płycie przestały grzać prawe pola. Czasami zaczynają działać gdy lewa strona się nagrzeje. Po dłuższym odłączeniu od zasilania i ponownym podłączeniu wyświetlacz zapala się w następujący sposób:
  Płyta indukcyjna Mastercook ID4R nie działają wszystkie pola
  z tym że prawa strona delikatnie miga. Po naciśnięciu blokady tylko lewa strona potwierdza że płyta jest zablokowana. Płytę rozkręciłem i pozamieniałem strony i tak:

  Po zamianie kompletnych modułów z prawej na lewą kod ze zdjęcia wyświetla się prawidłowo czyli nie miga i wszystkie pola zapalają się pod wpływem dotyku ale tylko raz lub dwa. Po chwili płyta wydaje tylko odgłosy ale się nie świeci. Czasami po którymś naciśnięciu zaczyna systematycznie piszczeć. Blokadę potwierdzają cztery pola

  Po zamianie elektroniki tak samo jak po zamianie całych pól zapala się cała płyta raz lub dwa i nie świeci a po zablokowaniu potwierdza to tylko prawa strona.

  Gdy zamienię same pola grzewcze działa tylko lewa strona.

  Wtedy gdy pozamieniałem części w ten sposób że po podłączeniu do zasilania płyta reagowała normalnie to wszystkie palniki normalnie grzały, nie tak że się po chwili wyłączyły. Testowałem 10 min i było ok. Ale po wyłączeniu nie dała się ponownie włączyć

  Mam nadzieje że opisałem to w miarę jasno. Proszę o pomoc. Pozdrawiam
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Helpful post
  Level 28  
  Wymienić kondensatory propylenowe na wejściu zasilania uszkodzonego modułu mocy. Zbyt duży spadek napięcia skutkuje takim zachowaniem modułu.
 • Level 10  
  Witam.
  Mam pytanko. Które to kondensatory?
  Mam taki sam problem jak poprzednik..
  Dodaje foto..

  Płyta indukcyjna Mastercook ID4R nie działają wszystkie pola
 • Helpful post
  Level 1  
 • Level 10  
  Dzięki Skryn
  Jutro wymiana i napisze czy poskutkowało.
 • Level 11  
  Witam..
  Mam podobny problem Opisze pokrótce Co robilem .Wymienilem dwa tranzystory stwierdziłem uszkodzenie przekaźnika przelaczajacego palniki .Napiecie 320V jest na mostku no i tak jak u poprzednikow plyta na tej uszkodzonej stronie niewidzi naczyń wszystko daje się ustawić ale niestety palniki niestartuja .Pomiary kondesatorow wykazaly poprawne pojemności.Pytanie do mojego poprzednika czy po wymianie tych walcow zadzialalo będę wdzięczny za odpowiedz ewentualnie jakies sugestje co może być przyczyna nierozpoznawania naczyń.
 • Level 10  
  Można gdzieś dostać schemat modułów do tej płyty? Przeszukałem internet i nie mogę się natknąć.
 • Level 10  
  Panowie. Kondensatory dostałem z cholernie wielkim trudem.
  Nic się nie zmieniło po ich wymianie. Błąd jaki był tak pozostał...
  Jakieś pomysły?
 • Level 11  
  Witam strapionych ..A wiec sprawa wygląda tak w niektórych modelach modulow sprawa wygląda tak ze podczas uszkodzenia tranzystorow z uwagi na brak seperacji galwanicznej (TRANSOPTOROW)podczas uszkodzenia trazystora wstecznie nastepuje uszkodzenie elementow drivera i idąc wstecz sprawdzając wszystko po drodze często dochodzimy do procesorka który ulegl uszkodzeniu i podobno wowczs naprawa takiej plyty jest nieoplacalna .Nie sa to moje przemyślenia a odpowiedz jaka otrzymałem od konsultanta renomowanego serwisu naprawy modow plyt indukcyjnych.I tak ja jak kolega po wymianie kondensatorow (niepotrzebnie ) wymianie tranzystorow (potrzebnie) bo dwa były uwalone po wymianie przekaźnika przelaczajacego pola indukcyjne plyta dalej nie zalacza przetwornicy inaczej mowiac zachowuje się tak jak by niebylo naczynaia na induktorze .Może ktoś z kolegow ma jakies pomysły bo na mój chłopski rozum trzema szukac w mikroelektronice SMD a tu moja wiedza konczy się .Pozdrowienia dla wszystkich walczących z tematem
 • Level 10  
  Kolego.. Nie otwiera mi tematu który Podałeś w linku...
  Płyta zero... Nie odpala... Jedyne co mogę dopisać to to że kondensatory były zgrane w widoczny dla oka sposób mogę dać foto.!.
  Ale co z płytą szpiedzy...?

  Dodano po 49 [sekundy]:

  Zgrzane :)
 • Level 11  
  Witam po raz kolejny.
  A wiec jeszcze raz plyta po tych wszytkich wymianach zachowuje się tak jakby niewidziala naczyń na induktorach .To znaczy wsztko daje się ustawić przekaźnik przelacza induktory jak stoja dwa naczynia tylko niestety nie startuje przetwornica i po określonym czasie pulsowania cyferek (nastaw na wyświetlaczu nastepuje rozlaczenie ) Co do linku to z maila otwierasie wiec go poniżej kopiuje
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2786519.html
 • Level 10  
  U mnie pomogła wymiana elektrolitów (oryginalne straciły troszkę pojemności). No i wymiana kondensatora (niebieski prostokąt nad tym dławikiem) u68 który miał nie wiele ponad 100nF, wymieniłem na tą samą pojemność, ale na wyższe napięcie i płyta działa bez zarzutów.
 • Level 10  
  Co tu gadać..
  Wymieniłem kondensatory - te duże walce jak koledzy sugerowali..
  Następnie wymieniłem kondensatory elektrolityczne..
  Jeszcze później wymieniłem wszystkie kondensatory te niebieskie prostokąty..
  A PŁYTA ROBI MNIE W BAMBUKO I NADAL NIC!

  Nie mam już na to sił. Mam drugą taką płytę i obie z taką samą usterką, po zamianie całych modułów tego lewego niby sprawnego nie rusza nadal jak by miały jakieś różnice lewa i prawa strona - moduły.

  Przy czym po tych wszystkich wymianach po pokazaniu się tego A4 61.... wyskakuje 2 niżej 4 i zmiennie pulsuje z literkami F.

  Coś ktoś? Bo ja już nie ogarniam..
 • Level 11  
  czy sprawdzales tranzystory jeśli były uszkodzone i je wymieniles to najprawdopobniej uszkodzeniu ulegly elementy drivera a dzieje się to tak w tych plytach ponieważ niezastosowano tu seperacji galwanicznej (transoptorow)drivera od tranzystorow i podczas uszkodzenia tranzystora ulegaja wszytkie elementy wstecz nie jest to regula ale tak w tym modelu bywa.Nawet potrafi dojść do uszkodzenie procesora.Tak ze szukac trzeba w mikroelektronice smd być może uda się zlokalizować usterke,ewentualnie może ktoś już naprawil taki przypadek zycze powodzenie ja zrezygnowałem z naprawy tego typu usterki szukam plyty z pobitym szklem żeby podmienić moduly
 • Level 10  
  Nie mam pojęcia o mikroelektronice..
  Ale jutro od samego rana biorę się za przelutowanie wszystkich kondensatorów w druga uszkodzona.. Może ta zechce ruszyć.. Może ta się nie wypaliła aż tak daleko..
 • Home appliances specialist
  Witam
  Płyta nie ruszy bez podłączonych induktorów .Błędy f2 i f4 mówią o zamianie pól góra z dołem lub o nie podłączeniu czujników .Jeśli to nie pomoże to mam takie dwa moduły na zbyciu.
 • Level 2  
  Witam
  Panowie może ktoś ma na zbyciu szybę do ID4R. Chętnie odkupię