Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Sharan - Licznik w vw Sharan zaniża prędkość

grutom1 27 Lip 2014 23:31 2574 11
  • #1 27 Lip 2014 23:31
    grutom1
    Poziom 11  

W dniu dzisiejszym byłem za Tarnowem odebrać dzieci z wakacji w drodze powrotnej mocno się pilnowałem ponieważ co chwilę kierowcy jadący z naprzeciwka mrugali ostrzegając o kontroli . I pomimo że byłem Pewien że jadę w obszarze zabudowanym z prędkością poniżej 50 km / h policjant z przenośnym Fotoradarem poinformował mnie że miałem na liczniku 57 km /h i poczęstował mnie 100 zł mandatem i dwoma punktami karnymi. Próbowałem dyskutować że licznik wskazywał mi poniżej 50 więc jest to niemożliwe co Pan Policjant skwitował krótko że widocznie mój licznik zaniża prędkość ponieważ fotoradar ma świeżą legalizację (sprzed miesiąca) .
    Po powrocie do domu wykonałem kilka kontrolnych telefonów do znajomych co może być tego przyczyną.
    1.\ Znajomy diagnosta zasugerował
    po pierwsze sprawdzić rozmiar ogumienia z tym wpisanym w Brifie.
    po zadał pytanie czy licznik nie był wymieniany.
    Ogumienie zgadza się z zadeklarowanym w brifie , Licznik niestety był wymieniany ponieważ wyświetlacz ciekłokrystaliczny szwankował, ale nowy-używany licznik po podpięciu sczytał ostatni mój przebieg więc byłem przekonany że wszystko jest ok.
    2.\ Mechanik zasugerował żebym podjechał na sprawdzenie gdzieś na komputer
    bo sam nie może mi nic na ten temat powiedzieć bo w elektronice nie siedzi. Mam jednak obawy czy tzw specjalista nie wyczyści mi tylko portfela nie wnosząc nic konkretnego do sprawy. Wolałbym samemu dojść co jest przyczyną i ewentualnie własnoręcznie usunąć usterkę.
    3. \ Znajomy taksówkarz powiedział mi żebym sprawdził zgodność wskazań licznika według słupków pomiarowych dla taksometrów co też zresztą zrobiłem ale daje mi to tylko tyle że wiem że licznik prawidłowo wskazuje odległość a nie prędkość!!
    Nie na mam pojęcia gdzie ani jak sprawdzić czy mój licznik faktycznie zaniża i o ile !! Ani czy ta tendencja do zaniżania ma wartość wzrostową wprost proporcjonalną do wzrostu prędkości!!!!
    Jest to dla mnie o tyle istotne że mogę być nieświadom tego że łamię przepisy i że mogą mi przychodzić punkty karne i mandaty z fotoradarów pomimo tego że staram się jechać z przepisową prędkością!!
    Z góry Koleżankom i kolegom dziękuję za konstruktywne wypowiedzi w temacie
    Z wyrazami szacunku
    Tomasz Gruszczyński

0 11
  • #3 28 Lip 2014 00:51
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

A dane auta gdzie? Mam zgadywać?

0
  • #4 28 Lip 2014 11:17
    grutom1
    Poziom 11  

Pomysł Z GPS wydaje mi się BDB dziś po południu spróbuje przetestować. I wieczorem zamieszczę wyniki testu
    Pozdrawiam
    Tomasz Gruszczyński

0
  • #5 01 Sie 2014 22:00
    grutom1
    Poziom 11  

Po przetestowaniu ( z gps-em) na autostradzie wiem że różnica w prędkości jest stała i wynosi 12 km na godzinę .

Podaję dane samochodu VW Sharan rok 1999 kupiony w polskim salonie
    przebieg aktualny 270.000
    Rozrząd zrobiony przy 250.000
    Licznik wymieniany miał przy stanie 263.850
    Silnik 1.9 TDI
    Skrzynia biegów manualna
    Ogumienie oryginalne 195/65/15

0
  • #6 01 Sie 2014 22:16
    sigwa18
    Poziom 27  

Licznik w tym modelu i roczniku można skalibrować -/+ 25 % w kanałach adaptacji VCDSem. Zrób jeszcze test licznika v VAG/VCDS w pewnym momencie poodczas testu licznik ma wsazywać max czyli 220 albo 260 potem 100 km/h (sprawdzisz czy czasem ktoś nie ruszył wskazówki).

0
  • #7 01 Sie 2014 23:05
    gameness
    Poziom 14  

Sprawdzić z gpsem prędkość.
    Sprawdzić jaka wersja silnikowa zakodowana w zegarach.

0
  • #8 01 Sie 2014 23:13
    pitool
    Poziom 29  

12 km/h ale zawyża czy zaniża.Jak zawyża to standard.Często taki nie uświadomiony niedzielny kierowca,jadąc za ciężarówką która jedzie na odcięciu (89km\h).uważa że to pirat drogowy bo przecież ponad stówę jedzie.

0
  • #9 01 Sie 2014 23:38
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

grutom1 napisał:
    jest stała i wynosi 12 km na godzinę .
    Raczej nie jest to wina kodowania, wtedy różnica byłaby stałą procentową, zatem, im szybciej tym różnica prędkości większa.

0
  • #10 01 Sie 2014 23:44
    gameness
    Poziom 14  

Ach, nie doczytałem że autor zrobił pomiar...
    Autorze, na pewno przy 70 i przy 120 oszukuje tyle samo?

Ja to bym i tak sprawdził bo innej opcji nie widać.

0
  • #11 01 Sie 2014 23:51
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Pawel wawa napisał:
    Raczej nie jest to wina kodowania, wtedy różnica byłaby stałą procentową, zatem, im szybciej tym różnica prędkości większa.
    Podobnie mam u siebie (Honda Accord 97) wskazania szybkościomierza zawyżają prędkość o około 10% (sprawdzone z GPS) - czyli jadąc faktycznie 50km/h (100km/h) szybkościomierz wskazuje 55km/h (110km/h).

Stała różnica 12km/h wskazuje raczej na przestawioną wskazówkę w liczniku (jeśli to wskaźnik manualny).
    Wedle powyższego, jadąc 12km/h wskaźnik powinien nadal pokazywać zero.

0
  • #12 04 Sie 2014 01:02
    grutom1
    Poziom 11  

Przy prędkości 50 na Liczniku GPS wskazuje 62 km/h
    Przy prędkości 80 na liczniku GPS wskazuje 92 km/h
    Przy prędkości 100 na liczniku GPS wskazuje 112 km/h
    Ponieważ od wymiany licznika zrobiłem autem 7500 km nie wiem czy licznik od początku tak nie wskazywał a dopiero przypadkowa kontrola drogowa ujawniła tą usterkę.
    Czy ktoś może wie gdzie w grodzie Kraka są takie zegary wyświetlające prędkość i informujące kierowców o tym że mają zwolnić??
    Pozdrawiam
    Tomasz Gruszczyński

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo