Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sprinter pompa paliwa z wtyczką a bez

bodek1939 07 Sie 2014 19:28 1665 2
  • #1 07 Sie 2014 19:28
    bodek1939
    Poziom 8  

Witam
    Mam prośbę szukam porady lub mechanika w okolicy Wrocławia. Sprinter 313 Cdi 2004 rok w trasie w Italii padła pompa wysokiego ciśnienia bez wtyczki. Nie było czasu, ładunek, itp. Zmienili w serwisie Mercedesa na pompę nową ale niestety na taką z wtyczką. Nie powiem ile kosztowało :-( , i kabel który był na wiązce nie używany podłączyli do jakiegoś kawałka czujnika jako emulator. W warsztacie powiedział mi diagnosta że to nie od sprintera nawet tylko osobowego merca. Czujnik niskiego ciśnienia. ale nie podłączony w układ. No wiec mam nową pompę... ale przy wyprzedzaniu kiedy dodaje gazu potrafi zgasnąć silnik i zapala się edc. Proszę o pomoc jak to można zrobić, bez zmiany pompy bo nówka.. Co do błędów było dużo bo i dawno nie był u doktora aa miał kilka przygód. Jutro go mam odebrać i wrócić jak błąd się pojawi ...a pojawi się bo to przerabiałem już. Kupiłem ten motor z taką właśnie pompą i miało być ok.ale nie było. Nikt nie naprawił... kiedy wróciłem do starej pompy było ok. Puki była szczelna.. Reszta jest ok wtryski ciśnienie na listwie itd.
    Z góry dziękuje za pomoc.
    bodek

2 2
  • #2 11 Sie 2014 22:51
    1000godzilla1000
    Poziom 15  

Zapytaj w serwisie o zestaw uszczelniający do pompy, do twojego typu powinien być z tego, co pamiętam, uszczelnisz starą pompę i po sprawie.

0
  • #3 13 Sie 2014 00:14
    bodek1939
    Poziom 8  

Dzięki kolego 1000godzilla1000 , tak wiem pompę można uszczelnić takim zestawem naprawczym. Sam bym się nie podjął i tak. Ale sprawa wygląda tak że już mnie ta nowa pompa kosztowała sporo :-( Mam ją jest nówkę i myślę że lepiej dać to komuś kto wie jak to zrobić. Autko wróciło z warsztatu zrobili sporo. Ale ten temat pozostał nie ruszony :-(. Błędów miał sporo więc tu nic nowego nie wiemy.
    Może ktoś z Was miał taki problem? Nie wiem soft z pompy z wtyczką mu wgrać czy jakiś emulator.. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

0