Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Omega A 2.0 LPG nie odpala.

10 Aug 2014 12:05 1722 13
 • Level 8  
  Witam.
  Posiadam Opla Omega A 2.0 benzyna + gaz.
  Auto nie odpala. Gdy kręcę rozrusznikiem kontrolka od silnika mruga i puka przekaźnik od pompki paliwa, który znajduje się od strony pasażera w nogach. Gdy odpali to strasznie szarpie i nie wkręca się na obroty.
  Oczywiście, gdy dodaję gazu mruga kontrolka silnika i pstryka przekaźnik pompki paliwa.
  Tak samo zachowuje się na gazie tylko strzela strasznie.
  Miał ktoś kiedyś taki przypadek?
 • Level 16  
  Coś ci nie łączy elektrycznie, sprawdź połączenia, zobacz czy woda się nie dostała do skrzynki bezpieczników czy innej elektryki, sprawdź też czy ma ładowanie.
 • Level 30  
  Jak postrzelalo sobie na gazie to i może juz jest po przeplywomierzu, i z tego powodu może się zapalac kontrolka silnika, a przerywajacy przekaźnik może być skutkiem problemu w instalacji LPG bo przecież jest odcięcie pompy zrobione kiedy silnik pracuje na benzynie, wiec sugeruje sprawdzić czy aby napewno LPG nie odcina przekaźnika paliwa w niewłaściwym momencie no i czy sam przekaźnik jest sprawny bo może mieć spalone styki. Strzały zazwyczaj się biorą jak membrana reduktora ulega uszkodzeniu i dawkowanie gazu jest zbyt duże lub np z podawaniem benzyny i gazu jednocześnie, co jest możliwe jeśli przekaźnik ma nadpalone styki i może się zwierac samoczynnie lub nie rozlaczac po odłączeniu napięcia. Od strzałów równie dobrze przewody układu dolotowego mogły ulec uszkodzeniu i dostaje lewe powietrze przez co chodzi nierówno i gaśnie, a w omedze czest ulega uszkodzeniu rura do filtra powietrza
 • Moderator of Cars
  Same te przekaźniki są wadliwe (zimne luty), on jest nie tylko od pompy.
 • Level 8  
  kontrolka silnika zawsze mi sie zapalała jak przełaczalem na zasilanie gazem .
 • Level 12  
  Sprawdź zasilanie . Najczęściej plus zasilania instalacji gazowej jest pobrany z zasilania wtryskiwaczy benzynowych .Jeżeli zasilanie i sterowanie przekaźnika głównego jest prawidłowe uszkodzony jest sterownik silnika który jest na słupku pasażera do którego dostaje się woda .
 • Level 8  
  Wymieniłem sterownik silnika i ten przekaźnik i jest to samo . Jeszcze muszę odłączyć instalację gazowa całkowicie i zobaczymy czy będzie dobrze.
 • Moderator of Cars
  Masy dla sterownika, przykręcone na silniku, do sprawdzenia.
 • Level 8  
  Połączyłem omcię pod kompa i wyszedł błąd : zwarcie do masy wtryskiwacz pierwszy .
 • Moderator of Cars
  To blad wszyskich wtryskiwaczy, bo to fullgroup i w 99% oznacza ich brak zasilania, a to najbardziej pasuje do uszkodzonego przekaźnika podwójnego. Na pewno właśnie ten wymianiałeś i czy na pewno na sprawny?
 • Level 8  
  Mam drugą taką samą omegę z tym samym silnikiem i ona chodzi dobrze nic nie przerywa ani nic i przekładam części i sprawdzam pokolej .

  Dodano po 1 [sekundy]:

  Mam drugą taką samą omegę z tym samym silnikiem i ona chodzi dobrze nic nie przerywa ani nic i przekładam części i sprawdzam pokolej .
 • Level 8  
  panowie przy przekaźniku od pompki paliwa dochodzi przewód niebiesko brązowy on idzie do silniczka krokowego i przez ten przewód tak szaleje przekaźnik silniczek krokowy zmieniałem i jest to samo wziąć zmostkować ten przewód od silniczka do przekaźnika bez pośrednio?
 • Level 32  
  Pisz z użyciem interpunkcji, bo musiałem 3 razy przeczytać twój ostatni post żeby zrozumieć o co ci chodzi. I sprawdź wiązkę a nie tylko przekaźnik, możliwe że w tak leciwym aucie się zwyczajnie gdzieś posypała.
 • Moderator of Cars
  Nie ma tam żadnego silniczka krokowego!
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2691161.html

  RapAboveAll wrote:
  zmostkować ten przewód od silniczka do przekaźnika bez pośrednio?

  Nawet nie próbuj, to nie jest ten sam przewód. Schemat i kontrolka w rękę i 2 razy dobrze się zastanów co robisz zanim wszystko pójdzie z dymem.