Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Whirlpool ARC5521 - długa i głośna praca

Costek 25 Kwi 2005 20:59 17340 11
  • #1 25 Kwi 2005 20:59
    Costek
    Poziom 13  

Witam !

Mam taki dylemat - lodówka kupiona w marcu. Od początku głośno chodzi nie jest to takie buczenie jak w starym ARDO, ale słychać - takie jakby dzwonienie. Wszystkie rurki, śrubki posprawdzałem - ewidentnie agregat. Przyjechał serwis i stwierdził że jest ok. Jednak ja porównuję to do zanussiego, którego mamy w pracy i o którym wcale nie słychać jak chodzi - to miała być rewelacyjna lodówka. Poza tym strasznie głośno pracuje gaz - chodzi agregat i gaz wuuuu wuuuu wuuuu - cały czas. wprawdzie w instrukcji piszą że odgłosy gazu nie są wadą, ale to jest dobijające - myślałem że to od czasu do czasu może jęknąć a nie cały czas jak agregat chodzi. Jak lodówka się włącza i wyłącza, to w głośnikach pyka.
    Lodówka ma cykl pracy - w ustawieniu 3-4 20minut pracy, 20 minut przerwy. Czy to prawidłowo? Wkurza mnie ten sprzęt tak, że przez ten cykl stale ją słyszę. nie wiem co z tym zrobić - jestem załamany. Czy to naprawdę ma tak być ? czy można jakos to sprawdzić ? serwis ma mnie gdzieś - czy ma rację ?

Pozdrawiam
    Piotrek

1 11
  • #2 25 Kwi 2005 21:07
    skryn
    Admin grupy AGD

Taki to ten świat... Serwis ma rację, jeżeli dokonał jakiegoś pomiaru, np. decylomierzem, i na tej podstawie stwierdził, że z Twoją lodówka jest wszystko OK.
    Pozdrawiam.
    PS. Cóż, nowe lodówki potrafią nieźle dać w kość użytkownikom... Stopery w uszy i spać! (jak ktoś ma problemy...)

0
  • #3 25 Kwi 2005 21:12
    zayzayer
    Specjalista AGD

Jak na Whirlpoola - wszystko w normie.

2
  • #4 25 Kwi 2005 21:26
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 25 Kwi 2005 21:32
    skryn
    Admin grupy AGD

A o hałasie jakoś nie wspominają...
    Zazwyczaj na ostatniej stronie instrukcji obsługi...
    Pozdrawiam.

2
  • #6 25 Kwi 2005 21:38
    Costek
    Poziom 13  

tylko co ja mam zrobić ? żyć z tym przez parę lat a później wymienić to g.. na inne ?
    wkurza mnie to, że poszedłem do sklepu i w sumie mogłem kupić droższą lodówkę. Polecono mi tą i teraz będę się woził. co za świat.
    Czy ten cykl pracy jest prawidłowy ? nikt o tym nie pisze...
    agregat się mocno grzeje

2
  • #7 25 Kwi 2005 21:45
    franusz
    Poziom 13  

Witam. Nie poddawaj się.Podobno klient ma zawsze rację.

0
  • #8 25 Kwi 2005 21:56
    skryn
    Admin grupy AGD

Costek napisał:

Czy ten cykl pracy jest prawidłowy ? nikt o tym nie pisze...
    agregat się mocno grzeje

20/20, to rewelacja! Oby każda lodówka tak chodziła... A "agregat" (brrr..., co za nazwa...), może grzać się nawet do takich stopni Celsjusza, że ręki to Ty na pewno nie przyłożysz... :D :wink: .
    Pozdrawiam.

0
  • #9 25 Kwi 2005 22:17
    zayzayer
    Specjalista AGD

Bleble napisał:
    zużycie energii 0,84 kWh/24h

Nie podpuszczaj go z tą energią, bo gotowy ją mierzyć.
    Mało ma zmartwień? :)

0
  • #10 25 Kwi 2005 22:55
    Costek
    Poziom 13  

śmiejcie, sie śmiejcie - poprzednia lodówka chodziła głośno, że spać nie można było, i działała prawie bez przerwy. Od ust sobie odjąłem żeby kupić nową i co ? nie jest tak jak sobie wyobrażałem, nie znam się to pytam...

Pzdr
    Piotrek

0
  • #11 26 Kwi 2005 11:24
    Topolski Mirosław
    Moderator Elektrotechnika

Witam
    Najlepiej zapytać przed kupnem.Pozdrawiam.

0
  • #12 11 Maj 2007 22:37
    gregork1
    Poziom 9  

ja kupiłem lodówke bosch kgn 36v00 i mam to samo,szlak mnie chce trafić bo miałem wcześniej starą silesie i było o niebo ciszej,ponoć tak już jest,a co do zanussi to się zgadzam,kolega kupił i nie słychać jej WCALE

1
  Szukaj w 5mln produktów