Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partner闚

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produkt闚 TME
Europejski lider sprzeda篡 techniki i elektroniki.
Prosz, dodaj wyj徠ek elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Vw passat b4 - Odpowietrzenie uk豉du ch這dzenia

Przemek.1997 10 Sie 2014 15:12 3390 10
  • #1 10 Sie 2014 15:12
    Przemek.1997
    Poziom 16  

Witam, mam passata b4 z silnikiem 1.8 benzyna+gaz i po wymianie p造nu ch這dniczego mam problem z odpowietrzeniem uk豉du. Czyta貫m na r騜nych forach 瞠 samo si odpowietrzy i trzeba tylko dolewa p造nu. Tak te zrobi貫m, oczywi軼ie przekr璚i貫m pokr皻這 w 鈔odku na grzanie i problem tkwi w tym 瞠 gdy korek zbiorniczka jest zakr璚ony to p造nu robi si ma這 i jak chce go dola i odkr璚 to p造n si w zbiorniczku pokazuje. Czemu tak si dzieje? Mam te wra瞠nie 瞠 w g鏎nym w篹u kt鏎y idzie do ch這dnicy, po odkr璚eniu korka gdy p造nu przybyje w zbiorniczku, jest powietrze. Prosz o pomoc, pozdrawiam

• #2 10 Sie 2014 15:27
    PIKeR
    Poziom 10  

Musisz odpali silnik i czeka a si otworzy termostat, dopiero wtedy dasz rad wla p造n do samej ch這dnicy (ew. zalejesz j przez odkr璚enie w篹a). Co do za odkr璚ania korka - uk豉d ch這dzenia to uk豉d ci郾ieniowy, tam zawsze jest 1,1-1,5 bara, wi璚 obj皻o嗆 p造nu/temperatura wrzenia si zmieniaj. To normalne, 瞠 jak rozszczelnisz uk豉d ci郾ieniowy, to p造nu "b璠zie wi璚ej" (zwi瘯szy obj皻o嗆).

• #3 10 Sie 2014 15:29
    Aleksander_01
    Poziom 39  

Ty nie kombinuj tylko dolewaj p造nu. W samochodach s uk豉dy ch這dzenia ci郾ieniowe, ma to wiele plus闚 i zapobiega kawitacji.

• #4 10 Sie 2014 17:21
    Przemek.1997
    Poziom 16  

Czyli nic z貫go si nie dzieje? Wiecie jestem ciemny w tych sprawach ;) Mam jeszcze jedno pytanie, ot騜 gdy s ch這dniejsze dni, gdy p鎩d pierwszy raz w dniu odpali samoch鏚 na pocz徠ku strasznie silnik ,,szatkuje". Trzyma obroty tylko przy ruszaniu i je寮zie szarpie ca造m samochodem. Gdy silnik si nagrzeje zjawisko to znika. Co mo瞠 by przyczyn?

• #6 10 Sie 2014 17:25
    Przemek.1997
    Poziom 16  

安iece by造 zmieniane ok 2 tygodnie temu, kable zosta造 sprawdzone i nie robi przebicia.

• #8 10 Sie 2014 17:57
    Przemek.1997
    Poziom 16  

Nie wiem w jaki spos鏏, auto by這 u mechanika, my郵a貫m 瞠 to 鈍iece mog造 by przyczyn i wymieni, twierdzi 瞠 kable s dobre, 瞠 nie ma potrzeby ich zmieniania.

Dodano po 7 [minuty]:

Czy jest tak jak m闚i to nie mam poj璚ia, ale auto na rozgrzanym silniku normalnie dzia豉, ja si na tym nie znam wi璚 prosz o pomoc.

Dodano po 19 [minuty]:

W najbli窺zym czasie wymieni t kopu趾 aparatu zap這nowego i dam zna czy pomog這. Pozw鏊cie 瞠 spytam si o jeszcze jedn rzecz, ot騜 mam fabryczne radio vw beta. Zawsze radio pi瘯nie gra這, nie gubi這 cz瘰totliwo軼i a w ostatnim czasie radia si nie da s逝cha bo prawie ca趾iem gubi fale. Podobno winowajc jest wzmacniacz antenowy lecz nie wiem gdzie on si znajduje. M鎩 passat jest w wersji kombi, je郵i pomogliby軼ie mi go zlokalizowa by豚ym wdzi璚zny, pozdrawiam

• #9 14 Sie 2014 19:46
    Przemek.1997
    Poziom 16  

Witam ponownie, zmieni貫m t kopu趾 aparatu zap這nowego i niestety nie ma poprawy, dalej jest to samo, zauwa篡貫m jeszcze 瞠 nawet gdy by這 90 stopni dalej ,,szatkowa". Co jeszcze mo瞠 by przyczyn? Prosz o pomoc, pozdrawiam

• #10 14 Sie 2014 20:59
    stone47
    Poziom 11  

Wydaje mi sie 瞠 miarodajna metoda na sprawdzenie przewod闚 to spryskiwacz do kwiatk闚 zalany wod i psika po przewodach, kopu販e i 鈍iecach gdy samoch鏚 pracuje, nie powinien zacz望 kule a przewody 鈍ieci, 鈍iece 瞠 nowe nie znaczy 瞠 dobre, sprawd na innych, kiedy tak mia貫m, podmie czujnik temperatury mo瞠 komputer nie za陰cza ssania na zimnym silniku

• #11 15 Sie 2014 14:52
    Przemek.1997
    Poziom 16  

Dobra, spr鏏uj tak zrobi i dam zna jaki efekt, ale tak to w豉郾ie wygl康a jakby dostawa za ma這 paliwa, dzisiaj nie mog貫m ruszy z miejsca jak jecha貫m rano do ko軼io豉. Mam wyjazd pod g鏎 i zacz掖 szatkowa i zgas. Zapali貫m go, pogazowa貫m chwil 瞠by troch z豉pa temperatury i pomog這. Spr鏏uj podmieni ten czujnik temperatury, tylko nie wiem gdzie on si znajduje, pomo瞠cie?

Moderowany przez robokop:

3.1.17. Zabronione jest publikowanie wpis闚 obni瘸j帷ych og鏊ny poziom dyskusji, wynikaj帷ych z lenistwa lub zawieraj帷ych roszczeniowy charakter wypowiedzi.
    Zamykam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produkt闚 TME