Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gorenje HZS2326 - Szron na tylnej ścianie chłodziarki

10 Sie 2014 21:00 2919 7
  • Poziom 12  
    Witam.

Mam leciwą lodówkę Gorenje HZS2326 (lodówka + zamrażarka - jeden agregat).
    Od pewnego czasu (1 miesiąc) pojawił się problem ze szronem na tylnej ścianie. Szron ten tworzy się przy każdym cyklu chłodzenia i topi po wyłączeniu sprężarki. Ilość wody jaka się przy tym skrapla czasami przepełnia zbiornik na skropliny umieszczony na sprężarce co skutkuje wyciekiem na podłogę. Wydaje mi się również że lodówka częściej się włącza. Zamrażalnik pracuje bez problemowo. Mowo włożone jedzenie zamarza błyskawicznie.

Lodówka i zamrażalnik były całkowicie rozmrożone i osuszone lecz nic to nie zmieniło.
    Proszę o pomoc. Czy to już jest czas na nową lodówkę?

pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
    AK
  • Moderator AGD
    A z uszczelką wszystko ok?
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    silver111 napisał:
    Szron ten tworzy się przy każdym cyklu chłodzenia i topi po wyłączeniu sprężarki.

Tak ma być, chyba że ilość szronu jest nadmierna, a to świadczy o dostawaniu się powietrza do wnętrza chłodziarki - uszkodzona uszczelka, lub zbyt częste otwieranie.
  • Poziom 12  
    Uszczelka dolega na całym obwodzie. Staram sie ja otwierać rzadko i na chwile. Nie wiem czy tak ma być ale szroni tylko górna polowa tylnej ściany chłodziarki. Warstwa szronu ma po cyklu chłodzenia ok 3-4mm. Można sobie wyobrazić że ilość wody po roztopieniu tego jest znaczna.

Tak sobie myślałem że może to wina wysokich temp. ale ostatnio klima chodził u mnie dosyć często więc i nie było zbyt gorąco i powietrze suche było a mimo to szron powstawał.

A jak często powinna włączać się lodówka podczas normalnej pracy o tej porze roku. Mam na myśli że nikt nic wielkiego nie wkłada do zamrażalnika i za często lodówki nie otwiera?
  • Poziom 28  
    Witam,
    Jakie są temperatury w zamrażalniku i lodówce?
  • Poziom 12  
    postaram się jutro to dokładnie mierzyć. Ale z tego co pamiętam to w lodówce na spodzie było coś kołó 7-8 więc chyba za dużo...

Dodano po 1 [godziny] 36 [minuty]:

lodówka chodzi od co najmniej godziny non stop i na dolnej półce jest ok 14 stopni :(
    Wstawiłem tam termometr pokojowy elektroniczny

Po calej nocy (termostat na 4z7) temp na dolnej półce to 10,9. Lodówka oczywiscie nadal chodzi.
  • Poziom 12  
    Zaobserwowalem ze sprazarka bardzo sie grzeje. Byc moze przerwy w pracy spowodowane sa nie przez termostat a przez zab. Termiczne przy sprezarce? Czy to w takim razie ubytek czynnika?
  • Poziom 12  
    Problem spowodowany był zbyt dużą temperaturą w pomieszczeniu gdzie znajdowała się lodówka. Dodatkowo słońce przez okno dachowe opierało się na jednej z jej ścianek.