Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SUV - Szukam SUV-a do 45 tys

karol100a 11 Sie 2014 01:15 1932 8
  • #1 11 Sie 2014 01:15
    karol100a
    Poziom 10  

Witam szukam SUV-a do 45 tys w miarę bezawaryjnego. Przymierzałem się do kilku modeli. Do Jeep-a Grand Cherokee WK ale nie wiem czy w tych pieniądzach znajdę zadbany egzemplarz do VW Touareg-a tutaj tak samo nie wiadomo czy znajdzie się fajny model. Liczę się z tym że SUV-y zwłaszcza te które wypisałem do małopalących nie należą i wiem że potrafią spalić ponad 20 litrów /100 km. Wiem też że posiadają skrzynie automatyczne które najtańsze w eksploatacji też nie są. Dlatego pytam o ogólną awaryjność tych modeli a jeżeli ktoś zna lepsze marki i modele proszę o wypisanie . Dziękuję

P.S
    Chce zaznaczyć że samochód będzie służył do weekendowych przejażdżek na działkę itp . Nie zamierzam robić nim dużych przebiegów więc ze startu chyba odpadną Diesle ze swoimi Filtrami DPF , FAP itp .. jeszcze raz z góry dziękuję

0 8
  • #2 11 Sie 2014 17:28
    kempa662
    Poziom 12  

Ja z sentymentu skierowałbym sie do Grand Cherokee, a silniki benzynowe to konstrukcja na rynek amerykański, więc może sporo palić i tak jak pisałeś tylko ze skrzynią automatyczną ale jak się poszuka to będzie bezawaryjny. Na niedługie wyjazdy w zupełności wystarczy i będzie wygodny

0
  • #3 11 Sie 2014 20:23
    nioop

Specjalista AGD

Cherokee owszem bym polecił, ale drugą generację.. silniki benzynowe są niezniszczalne.. Nawet na LPG osiągają astronomiczne przebiegi bezawaryjnie..
    Trzecia generacja o której zapewne tu mowa jest juz gorzej wykonana i na dodatek częsci nie są tanie.. Ale w gruncie rzeczy każdy SUV jest drogi w utrzymaniu ( no może poza dusterem )
    A no własnie.. Wiadomo ze prestiż mniejszy ale możesz kupić nowego dastera w tych pieniądzach.. Masz gwarancję, w miare fajnie wyglądający samochód, SUV :) no i gwarancja.. a skoro to ma być samochód weekendowy to lepszej propozycji nie będzie..
    To że on będzie bezawaryjny nie znaczy ze nie będziesz musiał w niego inwestować, opony, ubezpiecznie, zawieszenie, filtry itp

Ogólnie bardzo dobrym suvem jest BMW X5 pierwszej generacji.. - Wielki, wysmienicie się prowadzi i ogólnie nie psuje się.. Ale utrzymanie go kosztuje sporo..

0
  • #4 11 Sie 2014 20:48
    kempa662
    Poziom 12  

nioop dobrze pisze, jeżeli bierzesz pod uwagę nie tylko samochody klasy premium :D to duster jest dobrym wyborem.
    Jego kilkuletnie utrzymanie będzie tańsze niż roczne w przypadku jeepa, bmw czy innego w tej klasie. Same opłaty OC/AC będą o niebo niższe no i spalanie, chyba że to drugie nie jest aż tak ważne.

-1
  • #5 12 Sie 2014 06:56
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  

Ford escape, ford taurus t-rex. Klon XC90/mazda CX9 z silnikiem mazdy, cadillac SRX, mitsubishi endeavor. Nowoczesne silniki V6 24 zaworowe z rozrządem najlepiej na łańcuchu, nie palą wcale tak dużo jak większośc myśli.
    Ale tanio i suv to sprzeczność.

0
  • #6 12 Sie 2014 13:30
    wichurewicz
    Poziom 24  

Volkswagen i premium, dobry dowcip.

Suzuki Grand Vitara może? Lepiej z 2.4 niż 2.0, pali podobnie a odpycha się dużo lepiej.

0
  • #7 12 Sie 2014 23:26
    karol100a
    Poziom 10  

nioop napisał:
    Cherokee owszem bym polecił, ale drugą generację.. silniki benzynowe są niezniszczalne.. Nawet na LPG osiągają astronomiczne przebiegi bezawaryjnie..

A względem tej drugiej generacji Jeepa Grand Cherokee to jakie dokładnie byś polecił silniki benzynowe - bezawaryjne ..... a i oczywiście chcę zapytać jak sprawuje się automat w tym samochodzie bo ciężko mi uwierzyć że wytrzymał takie przebiegi bez kosztownych i gruntownych napraw

0
  • #8 13 Sie 2014 00:30
    nioop

Specjalista AGD

A o dziwo wytrzymuję rzekomo - Rzekomo, gdyż znam te auto z doświadczeń znajomych a sam osobiscie nie miałem.. Ale i też duzo czytałem.. Producent przewiduje wytrzymałośc silnika na bodajże 750 tys km. A jeżeli ktoś dba to zapewne jak w wiekszości aut pojeździ drugie tyle..
    Silniki 4.7 są najbardziej polecane ale i paliwożerne.. Natomiast pod LPG spisują się znakomicie i juz wtedy można nim jeździć bez wygranej w lotto :P
    Automat - No cóz.. Z tego co wiem jest naprawdę niesamowicie wytrzymały ale tutaj może niech wypowiedzą się spece od automatów..
    Auto jest obszerne i czuć w nim ameryke :D Automat, skóra, klima i luksus :) Miałem okazję jeździć takimi samochodami i bardzo mi się podobało.. Naprawdę komfort na najwyższym poziomie ( nie jeździłem w terenie )

0
  • #9 13 Sie 2014 01:16
    karol100a
    Poziom 10  

nioop napisał:
    Silniki 4.7 są najbardziej polecane ale i paliwożerne.. Natomiast pod LPG spisują się znakomicie i juz wtedy można nim jeździć bez wygranej w lotto :P

W WK czyli III wersji też jest silnik o poj. 4.7L nie wiesz czy nie są to aby te same silniki

0