logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak podrasować kineskop w starym telewizorze Elektron?

Marekpel 26 Kwi 2005 15:32 984 4
REKLAMA
  • #1 1439004
    Marekpel
    Poziom 11  
    Posty: 30
    Ocena: 5
    Mamy jeszcze w pracy starego Elektrona i mam pytanie : w jaki sposób można "podrasować" w nim kineskop?
  • REKLAMA
  • #2 1439033
    albino
    Poziom 24  
    Posty: 920
    Pomógł: 83
    Ocena: 95
    Jak tylko nie ma ostrosci to sprobuj podkrecic napiecie siatki trzeciej(wyregulowac ostrosc),jak pamietam w elektronie jest potencjometr na plytce kineskopu.Pozdro...
  • REKLAMA
  • #3 1439382
    unitra serwis
    Poziom 17  
    Posty: 164
    Pomógł: 21
    Ocena: 8
    Jeśli tam jest ruski kineskop to daje się dobrze zreaktywować,ale nie warto ponieważ po krótkim czasie nastąpi ponowna utrata emisji,natomiast każdy inny kineskop będzie się sprawował długo i dobrze, oczywiście wtedy można będzie sobie dokręcić napięcie Ug. i nie tylko,

    nb.
  • REKLAMA
  • #4 1447845
    darmir1
    Poziom 20  
    Posty: 396
    Pomógł: 28
    Ocena: 13
    JAk stary jest ten elektron?
    Sa różne sposoby.
    E282/282380/382
    Na krótki okres czasu: na module A7 sa dwa równolegle połączone rezystor 2W 5,1 Ohm. Zbocznikuj je - podwyzszysz wtedy żarzenie efekt moze być na krótki okres czasu.
    W przypadku starszych elektronów (lampowych) to opis na 1/2 strony..
  • #5 1981909
    Marekpel
    Poziom 11  
    Posty: 30
    Ocena: 5
    Dzięki za okazaną pomoc. Wasze rady na pewno sie przydadzą. Pozdro.
REKLAMA