Jak tylko nie ma ostrosci to sprobuj podkrecic napiecie siatki trzeciej(wyregulowac ostrosc),jak pamietam w elektronie jest potencjometr na plytce kineskopu.Pozdro...
Jeśli tam jest ruski kineskop to daje się dobrze zreaktywować,ale nie warto ponieważ po krótkim czasie nastąpi ponowna utrata emisji,natomiast każdy inny kineskop będzie się sprawował długo i dobrze, oczywiście wtedy można będzie sobie dokręcić napięcie Ug. i nie tylko,
JAk stary jest ten elektron?
Sa różne sposoby.
E282/282380/382
Na krótki okres czasu: na module A7 sa dwa równolegle połączone rezystor 2W 5,1 Ohm. Zbocznikuj je - podwyzszysz wtedy żarzenie efekt moze być na krótki okres czasu.
W przypadku starszych elektronów (lampowych) to opis na 1/2 strony..