Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ładowanie aku żelowego ładowarką od innego sprzętu

24 Sie 2014 12:41 807 3
  • Poziom 5  
    Witam.
    Posiadam akumulator żelowy 12 amh 12 v, nie posiadam natomiast ładowarki.
    Mam w domu dużo różnych ładowarek o parametrach np. 1,7 am i 12 volt, lub 0,6 am i 12 volt.
    Pytanie brzmi, czym mogę taką ładowarką naładować takie aku?? No i oczywiście czy taka ładowarka nie przeładuje aku. Z tego co wiem, to aku sam dobiera sobie ilość prądu.
    Pozdrawiam i czekam na info.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 30  
    Ładowarka 12V 1,7A nadaje się do ładowania akumulatora 12V 12Ah, ważne żeby napięcie końcowe ładowania nie przekraczało dopuszczalnego akumulatora.
  • Poziom 5  
    Czyli muszę pilnować napięcia na ogniwach żeby nie przekroczyło, w tym przypadku 14,4 volta, w takim wypadku taka ładowarka nie ma zabezpieczenia przed przeladowaniem.
    Jeśli ładowarka ma 12 volt max, to czy istnieje możliwość przekroczenia maksymalnego.prądu akumulatora?? Jeśli aku ma napięcie do 14,4 volta??
    Jeszcze jedno, jak długo może trwać ładowanie w/w aku tą ładowarką??
    Ładuje akumulator tą ładowarką już 4 godziny ( obliczylem, że powinienem około 6 godzin ) napięcie na aku jest cały czas takie same 11,2 volta. Może to oznaczać uszkodzenie aku??
    Na ładowarce jest napięcie 12,18 volta.
    Dodam że aku długo leżał bez użytku.
  • Poziom 22  
    Może to nie jest ładowarka tylko zasilacz?
    Jeśli bez obciążenia też ma napięcie w okolicach 12V to akumulatora tym nie naładujesz.