Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Corsa C 2001 - Moduł centralnego zamka

fazik 27 Aug 2014 07:34 6615 16
    fazik
    Level 16  
    Witam
    Proszę o pomoc w podpięciu nowego modułu do centralnego zamka.
    Poniżej schemat (instrukcja) modułu.
    Opel Corsa C 2001r - w 2001 r montowany był autoalarm z centralnym zamkiem, ale zepsuło się... i kupiłem na a... nowy moduł z dwoma pilotami, ale nie jestem elektronikiem ani nawet elektrykiem i nie wiem jak połączyć.
    Udało mi się DOBRZE połączyć zasilanie 12v, masę oraz kierunki - działa, ale nie mogę podpiąć kabli od siłownika.
    W aucie jest 4 siłowniki (jeden master) i od mastera idzie 5 kabli: zielony, niebieski, biały, brązowy, czarny. Próbowałem różne konfiguracje - nie działa. Proszę o pomoc, bo nie chcę pchać się w dodatkowe koszty usług elektronika, tym bardziej auto nie nowe.

spinacz
    Level 41  
    Biały i biało czarny łączysz z czarnym od siłownika master, żółty łączysz z białym od siłownika master, a żółto czarny łączysz z brązowym od sterownika master. Jeśli po naciśnięciu na pilocie zamykania zamki otworzą się a przy otwieraniu zamkną to zamień miejscami przewód żółty z żółto czarnym.
    fazik
    Level 16  
    Dzięki. Sprawdzę wieczorem. A co z zielonym i niebieskim od siłownika master?
    spinacz
    Level 41  
    Zostawiasz tak jak są bo rozumie ze centralny zamek z tych drzwi co mają mastera zamykają i otwierają cały samochód
    fazik
    Level 16  
    Tak, do kabelków zielonego i niebieskiego w masterze podpięte są pozostałe siłowniki w samochodzie.
    Obecnie było tak, że kluczykiem w drzwiach od kierowcy otwierałem cały samochód, ale chciałem otwierać pilotem i przez to kupiłem nowy moduł.

Czyli kabelki zielony i niebieski od mastera (i jednocześnie od innych siłowników) nigdzie nie podłączać?...
    spinacz
    Level 41  
    Dokładnie, do sterownika radiowego podpinasz to co ci napisałem
    fazik
    Level 16  
    Niestety to nie działa :(
    spinacz
    Level 41  
    Pytanie podstawowe bo nie wiem czy mnie dobrze zrozumiałeś, czy w tech chwili działa centralny zamek jak zamykasz drzwi z siłownikiem master kluczykiem ? Jeśli działa to spróbuj podłączyć przewód biały i biało czarny do masy a żółty i żółto czarny zostaw pod brązowym i białym i musi zadziałać skoro działa zamykanie z kluczyka. Oczywiście stary sterownik centralnego zamka musi zostać w aucie chyba że to był zintegrowany alarm z centralnym zamkiem w jednym wtedy inaczej trzeba wszystko podłączyć tak jak na schemacie opisanym jako "Wyzwolenie +12v/masa"
    fazik
    Level 16  
    Zamykanie działa (działało) na starym sterowniku (module), w którym przestał działać pilot - brak reakcji - dlatego decyzja o nowym sterowniku.

Kupiłem nowy sterownik i walczę z nim podpinając na milion sposobów...

Nadal nie działa.
    Jeśli białe ze sterownika (modułu) podepnę pod masę w samochodzie, to mam w tym momencie 3 niewykorzystane kable z mastera (czarny, zielony i niebieski).
    W starym module wszystkie wchodziły do modułu.

EDIT.
    Po odpięciu starego modułu centralny NIE działa.
    spinacz
    Level 41  
    Kolego pytam prosto i konkretnie odpowiedz czy w tej chwili działa Ci centralny zamek z kluczyka czy nie odpowiedz może być TAK lub NIE i wtedy będzie wszystko jasne.

Dodano po 10 [minuty]:

Teraz kolejne pytanie:
    1. Zostawiasz starą centralkę i nową i wtedy możesz zamykać i otwierać z kluczyka i pilota.
    2. Instalujesz tylko nową centralkę i możesz tylko otwierać i zamykać z pilota, z kluczyka już nie zadziała.
    fazik
    Level 16  
    Jeśli nie będzie konfliktu, to mogę zostawić starą centralkę i dołożyć nową.
    Czyli spinam wszystko jak było na początku i powiedz jakie kable z nowego moduły i gdzie wpiąć do kabli relacji stary moduł - siłownik?
    spinacz
    Level 41  
    No to zostaw starą centralkę i podłącz tą nową tak jak napisałem Ci w moim pierwszym poście i musi działać.
    fazik
    Level 16  
    No i działa!
    Dziękuję Ci bardzo, napisz jak mam się odwdzięczyć?

P.S. Jeśli zamknę z kluczyka, to nie otworzę z pilota (muszę zamknąć z pilota i otworzyć z pilota).
    Mam nadzieję, że nie będzie z tym problemu (2 moduły)?
  • Helpful post
    spinacz
    Level 41  
    No to coś takiego będzie kłopotliwe o tym nie pomyślałem, moja rada jednak przerobić to tylko na ten nowy sterownik i zamykać i otwierać tylko z pilota, lub mniej roboty i odetnij biały i brązowy od siłownika master ale muszą one zostać połączone jak teraz z tym nowym sterownikiem ( w tym sposobie łatwiejszym zostaje troszkę bałaganu z instalacja).
    fazik
    Level 16  
    W sumie od kilku dni nic nie grzebałem, ale zauważyłem ostatnio dziwne zjawisko. Otóż w momencie kiedy wychodzę z samochodu i zamknę drzwi kierowcy (tam jest master) wszystkie drzwi automatycznie się zamykają... Załóżmy, że wychodzę z auta, nikogo nie ma w środku i przypadkiem zostaną kluczyki w stacyjce (hipotetycznie). Po zamknięciu (trzaśnięciu) drzwi od kierowcy auto się zamyka a ja mam problem, bo klucze są w środku...
    Proszę o pomoc co zrobiłem źle.
    spinacz
    Level 41  
    99% że to przez alarm, moja rada przerobić tylko na sterowanie pilotem czyli zostaje tylko nowy sterownik a centralka alarmu do wywalenia.
    Rysunek jak podłączyć