Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bmw 323 swap - zmiana silnika z m52 b25 na m52 b28

30 Sie 2014 14:25 1188 3
  • Poziom 30  
    Posiadam bmw e 36 323 z silnikiem m 52b25 z uszkodzonym silnikiem. Mam dostępne bmw e 38 z silnikiem m52b28. Jest on w komplecie z automatem. Chciałbym założyć ten silnik do e36 aby pracował z manualna skrzynia. Temat wydaje się dosyć łatwy, bo blok jest ten sam, ale jak z elektronika? Co konkretnie potrzebuje od auta dawcy aby to zadziałało? Robił ktoś taka przekladke?
  • Poziom 24  
    Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie , z dawcy weż goły słupek a od twojego osprzęt i elektrykę.
  • Poziom 30  
    cezars65 napisał:
    Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie , z dawcy weż goły słupek a od twojego osprzęt i elektrykę.

Nie wiem czy zauważyłeś ale jest różnica w pojemności tych silników, wiec osprzęt może nie pasować a tym bardziej elektryka, głównie sterowanie.

Dodano po 5 [minuty]:

melas napisał:
    Ja bym zostawił automat bo pedały, wajcha, kodowanie sterownika, instalacja, do zmiany a tak skrzynie przekręcisz i wioo ster podejdzie do słupka

Auto do którego jest planowana przekladka jest w manualu, a włożenie innego silnika plus zmiana z manuala na automat i to od innego auta to trochę duże przedsięwzięcie.