Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Funai 32FL532 odbiór telewizji naziemnej.

10 Wrz 2014 09:53 1968 6
  • Poziom 12  
    Witam.

Mam prolem z telewizorem funai 32FL532. Otóż nie ma obrazu z TV naziemnej. Stacje znajduje, pokazuje się normalne menu z nazwą programu i nazwą stacji. Obraz jest czarny. Po około 10 sekundach menu znika i pojawia się napis "Brak karty CI". Z tego co wyczytałem, to taka karta jest potrzebna w przypadku odbioru płatnej telewizji. Jak mam uruchomić telewizję w swoim TV? Da się w ogóle to zrobić bez osobnego dekodera?

Pozdrawiam.
  • Moderator - SAT
    Skoro chce karty, to zapewne posiada dekoder Mpeg 2.
    Potrzebujesz zewnętrzny dekoder.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    hm.. a to widzisz. Kanał 40 tez mi znajduje. Może wykluczę go i ręcznie wyszukam tylko po podancyh kanałach.
  • Poziom 12  
    no i usunalem kanal 40z listy kanalow. przy okazji telewizor zgubil kanal 24i... juz go nie znalazl. 43 i 46 znajduje bez problemu. 24 ma komunikat "brak sygnalu". czego to moze byc skutkiem? Antene mam pokojowa. czy moze to byc problemem?

• Poziom 43  
    Jasne że antena pokojowa może być problemem - a tym bardziej wzmacniacz w nią wbudowany. Podłącz zwykłą antenę z symetryzatorem. Nie napisałeś nic o swojej lokalizacji i przybliżonej odległości od nadajnika - a to podstawa.
  • Poziom 12  
    Podłączenie anteny zewnętrznej pomogło.
    Okazuje się z jakiś dziwnych powodów, że antena pokojowa z zewnętrznym dekoderem DVB-T radziła sobie świetnie. Jednak podłaćzona bezpośrednio do TV niewiele dawała.
    Ponieważ miałem kupić dekoder DVB-T osobno (testowy był pożyczony) udałem się do sklepu. Ale gdy poszedłem do sklepu i moim oczom ukazała się dość zgrabna antena zewnętrzna za 1/4 ceny dekodera. Kupiłem, zainstalowałem, podłączyłem do TV i!!... działa to wyśmienicie. Przycina dosć porządnie tylko na dwuch kanałach: TVP1 i ABC Kids. Reszsta działa. Polsat, TVN i kanały z tego mux działają pięknie. Reszta znośnie poza dwoma wymienionymi. Nie będę kupować dekodera. Dobrze jest jak jest.