Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

webasto dw 50 paliwo kapie

14 Wrz 2014 16:34 1887 12
  • Poziom 12  
    witam mam problem z webastem po uruchomieniu kapie paliwo z otworu wydechowego wymieniłem gumkę uszczelniającą sztyft ,świeca jest ok komora spalania też poprzednia wytopiło na wylot ,palnik tez sprawny ,wydaje się jakby elektrozawór cały czas chodził i podawał paliwo ,posiadam program diagnostyczny i wszystko wydaje się ok .może ktoś miał podobny problem to mógłby opisać.
    Ma ktoś na to pomysł ????????/ czy nie ma nikogo co miał taki przypadek
  • Admin grupy Samochody
    Jak kapie z wydechu to nie odpala. Czy odpala?
  • Poziom 12  
    odpala ale ma problem bo tak jakby zalewało zbyt dużo paliwa moim zdaniem ale moge się mylić ,muszę zatkać otwór wylotowy spalin wtedy odpala szybciej
  • Admin grupy Samochody
    Elektrozawór jak przestaje cykać to podaje paliwo.
  • Poziom 12  
    właśnie nie przestaje cały czas cyka nawet jak chłodzi komorę
  • Specjalista VAG & Ogrzewania Postojowe
    jeśli cyka nawet gdy sie chłodzi to obstawiałbym zwalony sterownik, w programie przecież widać czy pompka jest włączona i jaką ma częstotliwość
  • Poziom 12  
    sash mógłbyś troche jaśniej bo zaczynam kumać ale nie do końca
  • Specjalista VAG & Ogrzewania Postojowe
    co prawda nie grzebałem w dw/bw 50 ale zakładam że jest podobnie jak w thermo topie Z C D E i paliwo jest podawane impulsowo, z resztą sterownik wygląda tak samo,podłącz thermo testa i zobacz co sterownik pokazuje oprucz błędów, czy jak cyka to pokazuje że pompka paliwa jest włączona
  • Poziom 12  
    ok jutro sprawdze i zdam relacje
  • Poziom 26  
    Jesli palnik ok, to winny bedzie zaworek. Trzeba podłączyć dmuchawę na chwilę na stałe, co uruchomi pompkę i zobaczyć czy paliwo wycieka z wyjscia na palnik, pomimo zablokowanego zaworka. To da ci trafną diagnozę.
  • Poziom 11  
    tak z innej beczki, pompka paliwa musi podawać z jakimś minimalnym ciśnieniem jesli tak to jakim
  • Poziom 26  
    Chodzi ci o normalną pompkę paliwową, czy w piecu DW50, bo tam jest mechaniczna.