Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki napęd do bramy skrzydłowej??

marcopolo19 23 Sep 2014 18:04 7119 22
Computer Controls
    marcopolo19
    Level 9  
    Witam.

Proszę o propozycje na napęd do bramy, która będzie zamontowana do końca września 2014.
    Brama z profila, sztachetki drewniane w stylu palisady, na środku najdłuższe.
    Wg mnie brama musi się otwierać na zewnątrz i siłowniki muszą być na tej samej ściance jak zawiasy bramy. Słupy wykonane z jońca, w środku beton, 38x38 wymiar słupów. Mała bramka ma się otwierać do wewnątrz.
    Proszę o dobór napędu.
    Proszę o zwrocenie uwagi na zdjęcia w załączniku.

Proszę o pilny odzew. Dziękuje
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Computer Controls
    User removed account
    User removed account  
    marcopolo19
    Level 9  
    Propozycje od różnych firm:
    ARM 400 – może otwierać się na zewnątrz
    Beninca BOB30
    Napęd firmy SOMMER Twist 200E
    Napęd Krono
    napęd Nice Wingo 2024
    Faac 414
    Benica Bil 21
    jeszcze był jakiś tousek
    I co wybrać?? Skłaniam się do Wingo2024.

Ze zmniejszeniem prześwitu bramy się liczę, będzie wjeżdzać tylko osobówka.
    Ktoś mówił, że siłownik można zamontować wyżej na słupku, gdyż auto osobowe na górze się zwęża i widać siłownik.
    User removed account
    User removed account  
  • Computer Controls
    marcopolo19
    Level 9  
    dzięki za polecenie
    dominik24
    Level 17  
    Koledzy, podajcie trochę więcej szczegółów dotyczących montażu w tym konkretnym przypadku,
    Wszystkie napędy które proponujecie służą do otwierania bram do wewnątrz,
    Dodatkowo dochodzi furtka która będzie za słupkiem (FAAC 391 odpada),
    Umieszczenie mocowania na ścianie na której będą znajdowały się zawiasy znacznie zawęzi nam prześwit bramy,
    marcopolo19
    Level 9  
    Ze zmniejszeniem światła bramy się liczę, nic innego się nie da wymyśleć.
    Napęd podziemny odpada.
    User removed account
    User removed account  
    marcopolo19
    Level 9  
    Ale przy mocowaniu w taki sposób brama nie otworzy się pod kątem 90 stopni, będzie blokował siłownik umieszczony na słupku na którym są zawiasy skrzydła.
    Jak źle rozumiem to proszę o rysunek poglądowy.
    User removed account
    User removed account  
    marcopolo19
    Level 9  
    Ale złodziej może zdemontować mi napęd i rano się obudzę i nie będzie.
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    marcopolo19
    Level 9  
    Na rysunku brama ma się otwierać na zewnątrz, umiejscowienie siłowników na skrzydła bramy pewnie musi być bliżej słupa z zawiasami. Da się coś takiego zrobić?
    Wiem, że światło bramy zmniejszy się przynajmniej o wielkość napędu na słupie i trzeba będzie uważać przy wjeździe autem.
    dominik24
    Level 17  
    Nie obraź się kolego Mareczny ale montowanie siłowników na zewnątrz posesji to całkowity idiotyzm, nigdy bym takiej rzeczy nie zrobił,
    Przesyłam bardzo prymitywny rysunek o co mi chodziło z tym montażem, nic nie musi być na rogu, wystarczy że na odpowiednią odległość odsuniemy uchwyt siłownika od słupka i wszystko pięknie nam się zmieści,
    Spokojnie otrzymujemy w ten sposób kąt 90 stopni,
    Z fotokomórkami również nie będzie najmniejszych problemów - możemy je zamocować nad siłownikami Jaki napęd do bramy skrzydłowej??
    marcopolo19
    Level 9  
    Jaki więc napęd?
    Bo to ładnie i funkcjonalnie wygląda.
    User removed account
    User removed account  
    dominik24
    Level 17  
    Mareczny wrote:
    Otworzy spokojnie - spraktykowane - rzut z góry na Twoje słupy z furtką .
    Jaki napęd do bramy skrzydłowej??
    Przepraszam za jakość , ale na szybko.
    Edit - w taki sposób światło bramy jest zmniejszone tylko o parę centymetrów i na upartego można uzyskać kąt otwarcia większy od 90 stopni.

Schemat ten sugeruje zamontowanie siłowników na zewnątrz posesji,
    User removed account
    User removed account  
    dominik24
    Level 17  
    Kolego Mareczny,
    nie chce tutaj rozpoczynać dyskusji na temat znajomości rysunku technicznego ani kompetencji żadnego z Nas, nie o to w tym temacie chodzi,
    Pierwszy post, napisany przez osobę, która ma problem z założeniem napędy ewidentnie pokazuje nam jak brama wygląda, po zamieszczonych zdjęciach można dokładnie stwierdzić co gdzie się znajduje i jak ma docelowo to wyglądać,
    Zwróciłem Ci tylko uwagę że umieszczając ten rysunek, na którym bez dyskusji widać że siłowniki znajdują się na "zewnątrz posesji" to byłby krytyczny błąd,
    Ja nie operuje tutaj konkretnymi wymiarami/odległościami - Tutaj Twój cytat "zawias 25 mm x 2 + 2 x płaskownik 8 mm + grubość skrzydła bramy - 40 mm x 2 ) ",
    Zamontowałem już dziesiątki bram (i zrobiłem zresztą też) i nie miałem jeszcze identycznych przypadków żebym na odległość mógł podać dokładne wymiary montażu,
    Uważam iż zamontowanie napędu, spełniając warunki zainteresowanego, będzie ciężki, ale nie niewykonalny, ale na pewno nie zrobił bym to w zalecany przez Ciebie sposób,
    I myślę że na tym etapie powinniśmy zakończyć dyskusję dotyczącą m. in kompetencji każdego z nas,
    Pozdrawiam i życzę jak najwięcej "udanych" montaży,
    User removed account
    User removed account  
    rumcajs kra
    Level 12  
    polecam napęd tousek turn 20 -sprawdził mi się do bram otwieranych na zewnątrz cenną jest centrala pozwalająca delikatnie i dokładnie ustalić prace siłowników (nieprzeginanie bramy na zawiasie delikatne domykanie).zamontowałem kilkanaście bram otwieranych na zewnątrz na siłownikach tej firmy i wszystkie działają nienagannie