Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV SONY + Ampli Pioneer + BD - Konfigurowanie domowego kina domowego

p1c1ak 06 Paź 2014 20:20 2232 11
  • #1 06 Paź 2014 20:20
    p1c1ak
    Poziom 9  

Dobry Wieczór, proszę o pomoc w podłączeniu :

- TV SONY KDL-50W829b
    - Amplituner pioneer VSX - 422
    - odtwarzacz BD pioneer
    - decoder z cyfrowego Polsatu

Generalnie znam dwa sposoby podłączenia tego wszystkie i niby wszystko działa ale zawsze nie do końca i nie jestem usatysfakcjonowany z tych połączeń i proszę o poradę.

1 sposób :

Podłączam Dekoder Polsatu i odtwarzacz BD HDMI do TV a z TV jadę optycznym do amplitunera. I wszystko działa ale wyczytałem u was na forum już ze TV zawsze degraduje dźwięk 5.1 i po optycznym do Kina leci już tylko stereo więc tą opcję mogę na starcie wywalić. I tutaj moje pytanie, żeby uratować tą opcje potrzebował bym podłączyć TV do amplitunera kablem HDMI z funkcją ARC. Czy mój Amplituner jest z tą funkcją kompatybilny? czy musi to być amp firmy SONY z funkcją Bravia Sync, żeby po HDMI ARC działało ? I jeśli ARC posiada (a mam przesłanki by sądzić że tak) to jak to uruchomić z TV.

2 sposób :
    Podłączam Dekoder + BD kablami HDMI do kina a z amplitunera leci HDMI out do telewizora. I tez niby działa ale jak sie bawię funkcjami smart z telewizora to dźwięk tych funkcji leci przez głośniki z TV a drugi problem to taki, że gdy np oglądam sobie TV normalnie jakiś program z dekodera czyli na ampie mam wejście ustawione na dekoder na tv wejście amplituner no i oglądam np. "zona dla rolnika" i nagle zaczynam się bawić funkcjami TV z głośników kina dalej leci rolnik a na TV już np przeglądam strony internetowe.

Sam nie wiem jak to wszystko najlepiej zoptymalizować. Odtwarzacz BD jest z 3D więc do jego podłączenia potrzebuje już te szybsze kable prawda?

Z góry dzięki za pomoc. Spokojnej nocy.

0 11
  • #2 06 Paź 2014 21:21
    intenso
    Poziom 38  

1.Dobrze wyczytałeś że dźwięk zostanie zdegradowany
    Nie musi to być amplituner Sony, ale niestety Twoj Pioneer nie posiada HDMI Arc

2.Żeby głos z aplikacji smart-a był na kinie to musiałbyś tv podłączyć do amplitunera za pomocą kabla optycznego. Musisz wybrać źródło na amplitunerze np. Tv i przypisać do niego wejście optyczne

Bd podłącz do amplitunera kablem HDMI, wtedy uzyskasz dźwięk DTS HD i Dolby True HD
    Dekoder też podłącz przez Hdmi do amplitunera.

0
  • #3 06 Paź 2014 21:40
    p1c1ak
    Poziom 9  

Czyli aktualnie radziłbyś abym podłączył wszystko tak :

Dekoder + Odtwarzacz BD kablami HDMI do Amplitunera.

Amplituner kablem HDMI do telewizora i dodatkowo puścić optyka z TV do Kina domowego.

I po prostu na Amplitunerze wybieram sygnał w zależności od potrzeb Dekoder / BD / TV ?

Pytanie 1. Odtwarzacz BD obsługuje również formBD 3D, więc pasowało by żebym miał kabel HDMI 2.0 od odtwarzacza do amplitunera i od amplitunera do TV ?
    Specjalnie dziś kupiłem jakis super kabel HDMI do 3D teraz patrze a on jest 1.3 ale film i 3D działa to jak to jest dokładnie bo już się pogubiłem.

Pytanie 2. Gdy zakupie Amplituner z funkcją ARC mogę wszystko podłączyć do TV a TV podłączyć kablem HDMI od Amplitunera ale do którego gniazda w ampie do któregoś z gniazd wejściowych ( sat/clb / bd / game etc ) czy do jednego jedynego wyjsciowego ?

0
  • #4 06 Paź 2014 22:16
    intenso
    Poziom 38  

Dobrze zrozumiałes wszystko :-)
    1.do przesyłania obrazu 3d wystarczy kabel w wersji 1.4, w wersji 2.0 jest już do 4k

Widzisz sam sie zastanawiałem jak to jest z tymi kablami ponieważ ps 3 na samym początku nie miala 3d i dopiero w którejś z wersji oprogramowania zaczęła odtwarzać 3d i oczywiście wyjście hdmi bylo w wersji 1.3 wychodzi na to że po aktualizacji oprogramowania na wyjściu hdmi nie przybyło pinów tylko zmieniono wersję za pomocą firmvare.
    Mi osobiście wydaje sie że kabel hdmi 1.3 czy 1.4 niczym sie od siebie nie różnią tylko same interfejsy w urządzeniach są w innych standardach
    Nie wiem jak to jest już przy HDMI 2.0

2.Tak możesz wszystko w ten sposób podłączyć ale nie jestem pewien czy w tedy tez nie bedzie degradacji
    Podpinasz wtedy tv normalnie pod wyjście Out w amplitunerze, bedzie oznaczone jako HDMI Out Arc

0
  • #5 07 Paź 2014 06:53
    grubs
    Poziom 32  

Przy ARC będzie to samo co z optyka w TV.
    Z kablami HDMI odchodzi się od oznaczeń cyfrowych.
    Bardziej bym zwracał uwagę na oznaczenia opisowe.
    2 sprawa że tu chodzi tylko o przepustowość kabla więc może ci nie zadziałać jak puścisz 3D w wersji 1080p60 SbS. Są okrojone materiały z sieci które nie wymagają aż takiej przepustowości i zadziałają na starym kablu.

0
  • #6 07 Paź 2014 07:18
    p1c1ak
    Poziom 9  

grubs napisał:
    Przy ARC będzie to samo co z optyka w TV.

Mam rozumieć, że przy podłączeniu kina do telewizora kablem HDMI z wykorzystaniem funkcji ARC też będzie degradacja dźwieku 5.1 do surround?

Jeśli tak to jestem przerażony :/

Obudziłem się rano z jeszcze jednym pytaniem.

Wsadzam Pendrive'a do TV z filmem full HD, dźwiękiem 5.1, wszystko mam podłączone opcją nr 2 tak jak ustaliliśmy z kolegą Intenso. Wybieram więc na Ampli sygnał z TV po optycznym i mam 5.1 czy surround jedynie?

Jeśli surround to już nie wiem co robić.

0
  • Pomocny post
    #7 07 Paź 2014 07:47
    grubs
    Poziom 32  

W zasadzie wszystko zależy od modelu.
    Niestety do twojego jest tylko instrukcja HTML - przynajmniej na stronie sony.
    W ustawieniach dźwięku wybierasz

1.Naciśnij przycisk HOME i wybierz opcję [Ustawienia].
    2.Wybierz opcje [Dźwięk] → [Głośnik] → [System audio].

oraz ustawiasz w opcjach wyjścia cyfrowego

1.Naciśnij przycisk HOME i wybierz opcję [Ustawienia].
    2.Wybierz opcje [Dźwięk] → [Cyfrowe wyjście audio] → [Automat.]

Możliwe że będziesz miał dźwięk 5.1 również z urządzeń podłączonych przez HDMI, usb i smart a może być tak że będzie tylko z tunera. Musisz sam sprawdzić.

Zdarza się że w nowszych modelach funkcja degradacji dźwięku zostaje poprawiona na rzecz konsumenta.
    Oczywiście powyższe instrukcje dotyczą połączenia optycznego.
    Dla HDMI oprócz tego należy uruchomić funkcje ARC w amplitunerze oraz TV zgodnie z instrukcjami urządzeń.

0
  • #8 07 Paź 2014 18:21
    p1c1ak
    Poziom 9  

Ale to wszystko dziwne żeby nie powiedzieć głupie.

Przy ustawieniu wszystko do TV a z TV optycznym do kina, filmy z blueRay'a lecą w stereo bo jak ustaliliśmy TV degraduje 5.1 do surround.

Ale jak podepnę dysk do TV i leci film również przez optyczny do kina to już jest 5.1

Ręce opadają :)

0
  • #9 07 Paź 2014 20:02
    intenso
    Poziom 38  

Tak to ma być kolego, wszystko jest z porządku.

0
  • #10 07 Paź 2014 20:06
    p1c1ak
    Poziom 9  

Podłączyłem już wszystko tak jak ustaliliśmy wcześniej i działa (wszystko do kina a kino do TV + optyk z TV do kina )
    Pykam sobie tylko źródło sygnału na kinie :)

ale to co napisałem wyżej odnośnie podpinania dysku na poprzednim typie połączenia i degradacji dźwięku.

Cytat:
    Tak to ma być kolego, wszystko jest z porządku.

Dlaczego TV degraduje dźwięk z odtwarzacza BD a nie degraduje już dźwięku z dysku usb ? nie mogę tego zrozumieć nawet jeśli tak powinno być ;)

0
  • Pomocny post
    #11 07 Paź 2014 20:16
    intenso
    Poziom 38  

Bo tv ma wyjście optyczne po to aby podać sygnał 5.1 z zbudowanych tunerów takich jak Dvb-t, Dvb-s, Dvb-c, i jak zauważyłeś z usb czyli z jakiegoś odtwarzacza multimedialnego który jest na pokładzie tv.
    Prawdopodobnie producenci tv stwierdzili że bez sensu jest przepuszczanie sygnału przez tv a potem do amplitunera i że malo kto by tak robił skoro każde urządzenie posiada cyfrowe wyjście audio i wlasnie bezpośrednio z takiego urządzenia sygnał zostanie wysłany do wzmacniacza.

0
  • #12 07 Paź 2014 20:42
    p1c1ak
    Poziom 9  

Fair enough :) tak czy siak dzięki za czynną pomoc ;) Temat został rozwiązany a i ja sporo się nauczyłem i dowiedziałem i może w przyszłości sam komuś pomocy udzielę.

Spokojnego wieczoru.

0