Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Inne] Jaka drukarka do domu za ok. 300 zł

Petermechanic 08 Oct 2014 17:28 1770 4
 • #1
  Petermechanic
  Level 11  
  Witam!
  Opiszę pokrótce swoją historię.
  Od 2009 roku posiadałem drukarkę atramentową Canon PIXMA iP3600. Drukowała dobrze i ze znośną prędkością, jednak w 2013 roku po przebiegu ~10 tys. stron wysypała się głowica i nie opłacało się jej wymieniać (kosztuje obecnie więcej niż drukarka w czasie zakupu).
  Połakomiłem się na drukarkę laserową z dupleksem i nabyłem HP LaserJet 2200D. Był z nią mały problem - scanner motor, co prawda nie piszczał, ale nie mógł się wkręcić na odpowiednie obroty - po czym występował błąd krytyczny, jednak fachowiec z Krakowa przywrócił ją do życia.
  Dzisiaj, po okolo roku od naprawy, drukarka znów wyrzuca błędy 50005, a ja nie chcę już wyrzucać kolejnej kasy na ten relikt - nie mam do tego już cierpliwości, ani czasu, ani możliwości (drukarka stoi u rodziców, a ja jestem daleko od domu i nie mam kompletnie szans pomóc im ją naprawić).  Pomyślałem, żeby kupić coś nowszego, w zasadzie kompletnie nowego w kwocie do ok. 300 zł. Fajnie by było, gdyby urządzenie miało dupleks, gdyż jest to pomocna funkcja. Zależy mi też na stosunkowo taniej eksploatacji. W kolorze rodzice praktycznie nie drukowali nic, więc jest to funkcjonalność niepotrzebna. Roczna ilość wydruku (obciążenie drukarki) to 4000 stron.

  Czy istnieje urządzenie, które spełnia moje wymagania? Proszę o pomoc i z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

  Pozdrawiam
 • #2
  copyman
  Photocopiers specialist
  Za te pieniądze nowego i z dupleksem raczej nie dostaniesz ... Trwała , ekonomiczna i warta polecenia jest HP LJ P1102 lub wersja wi-fi P1102w

  C.
 • #3
  Petermechanic
  Level 11  
  a jak z trwałością tej drukarki? Chodzi mi przede wszystkim o padające formattery, wirujące lustra itp. Docelowo drukarkę chcę wpiąć po sieci LAN przez serwer CUPS.

  A np. atramentówki nie kupię z dupleksem w tej cenie? Czy to jest bezsens, np. przez drogie tusze?

  Z góry dziękuję za dalsze spostrzeżenia.

  Pozdrawiam
 • #4
  copyman
  Photocopiers specialist
  O to możesz być spokojny :) To bardzo udane konstrukcje - w linii prostej kontynuacje drukarek P1005/1006 itd. Drukarki naprawdę dopracowane i bardzo wielu moich klientów takowe zakupiło i je chwali. Niektóre dość mocno obciążone dają spokojnie radę. Przy Twoim planowanym obciążeniu to prędzej z nudów padną niż od zużycia ;) Jeżeli myślisz o usieciowieniu jej to rozważ zakup P1102w. Masz tam wi-fi w standardzie.
  Co do atramentów się nie wypowiadam. Pozostawię to w gestii bardziej kompetentnych kolegów.

  C.
 • #5
  Petermechanic
  Level 11  
  Dziękuję za pomoc :)
  Kupiłem z początkiem roku hp p1102, usieciowiłem ją przez CUPS-a (z małymi problemami, ale udało się). Rodzice wydrukowali w 1,5 miesiąca ~550 stron, a obecnie czekam na nowy toner :) - startowy się skończył.

  Temat rozwiązany, więc zamykam :)
  Pozdrawiam