Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Master 2.5 120KM - brak mocy, błąd DF967

18 Paź 2014 18:31 4563 9
  • Poziom 11  
    Witam.
    Mam problem z Renault Master 2.5 120KM 2007r. Samochód rozpędza się do 100km/h po czym jak jest górka to zwolni nawet do 80km/h, samochód jedzie na pusto (bez ładunku). Objawy tak jak by nie miał pełnej mocy, do tego spalanie jest wysoki. Błąd jaki udało się odczytać to DF967. Może ktoś opisać czego to jest błąd i gdzie szukać usterki.
    Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    pietrasx napisał:
    udało się odczytać to DF967
    z jakim opisem?
  • Poziom 11  
    DF967 Obwód czujnika wzbogaconej mieszanki
    -układ otwarty
  • Poziom 15  
    Brednie. Czym czytałeś?
  • Poziom 17  
    Jak rozwiązales problem? Mam to samo.
  • Poziom 1  
    Witam, mam taki sam problem z moim Masterem, rozwiązał ktoś z was ten problem bo mi już brakuje sił :( wtryski i pompa po regeneracji, turbo nowe, nowa przepływaka, nowa sonda lambda
  • Poziom 29  
    Podczas jazdy z podpiętym interfejsem sprawdźcie jaka wartość jest doładowania jak pracuje zawór egr. Wydaje mi się że wasz problem leży w wadliwie działającym egr lub w turbinie. Bo jeśli mieszanka będzie miała za mało powietrza będą błędy prawidłowych parametrów odczytanych przez sondy.
  • Poziom 3  
    Witam czy te wszystkie osprzęty typu turbo wtryski czujniki sondy przeplywka są tak delikatne że o po odkręceniu nadają się do kosza mój master fruwał a po remoncie dołu nic nie działa i czy wszystkie busy są tak problematyczne czy akurat wybralem najgorszą markę wsadziłem już 10000zł i chodzi gorzej niż przed remontem, mam ochotę go zrzucić z mostu
  • Poziom 3  
    Witam ja mam dalszy ciąg problemów z mocą mechanik upierał się że wtryski do regeneracji chciał nawet wysyłać ale zawiozłem ponownie do sprawdzenia i były idealne wykres wzorowy, mechanik coś zrobił że nie kopci już na czarno ale dalej nie ma odpowiedniej mocy i pali 15l.
    Sondę też wymienil i nic nie pomogło obawiam się że uszkodził sterownik bo raz palą się kontrolki od świec a raz nie i wentylator raz chodzi cały czas raz nie, auto idzie do innego mechanika jak coś się wyjaśni to dam znać
  • Poziom 2  
    Witam, udało się rozwiązać problem z błędem "DF967 Obwód czujnika wzbogaconej mieszanki -układ otwarty"? Mam ten sam problem i nie mogę sobie dać rady, błędy sprawdzane delphi i clipem, oba testery pokazały ten sam df967. Mój pojazd to również master 2.5 dci 08r g9u 650 101km. Objawy są takie że auto jest odczuwalne słabsze przy większych prędkościach lub pod obciazeniem