Witam,
No więc mam błąd F06 w pralce whirlpool AWO 8103.
Przeczytałem wątki, widzę że nie wszystkim udało się naprawić pralkę przy błędzie F06....
Stara jest ta pralka, ma z 10/11 lat, więc poszedłem od razu do szczotek, wymieniłem (stare były faktycznie mocno zużyte). Bez zmian.
Sprawdziłem tacho - zarówno przy silniku jak i przy wejściu do sterownika (M71/M72). Takie same odczyty: 69/70 ohm i napięcie (ok. 2 V) przy próbie obracania bębna (czy to ok?).
Pralka odpala program prania i jak rozumiem sprawdza silnik - bo silnik wchodzi na obroty przez 2-3 sekundy i zwalnia. Robi 2 próby i włącza błąd F06.
Dalej nie mam pomysłu - piszecie o płytce / sterowniku.
Czego tam szukać?
Pozdrawiam,
Mirek
No więc mam błąd F06 w pralce whirlpool AWO 8103.
Przeczytałem wątki, widzę że nie wszystkim udało się naprawić pralkę przy błędzie F06....
Stara jest ta pralka, ma z 10/11 lat, więc poszedłem od razu do szczotek, wymieniłem (stare były faktycznie mocno zużyte). Bez zmian.
Sprawdziłem tacho - zarówno przy silniku jak i przy wejściu do sterownika (M71/M72). Takie same odczyty: 69/70 ohm i napięcie (ok. 2 V) przy próbie obracania bębna (czy to ok?).
Pralka odpala program prania i jak rozumiem sprawdza silnik - bo silnik wchodzi na obroty przez 2-3 sekundy i zwalnia. Robi 2 próby i włącza błąd F06.
Dalej nie mam pomysłu - piszecie o płytce / sterowniku.
Czego tam szukać?
Pozdrawiam,
Mirek