Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaka nalepsza pralka - bez wiekszego pulapu cenowego

27 Oct 2014 13:08 1143 1
  • Level 18  
    Temat bardziej teoretyczny, ale rowniez zastanawiamy sie nad zmiana pralki.

Jezeli mielibyscie takie zalozenia jak ponizej to takie pralki byscie kupili (nie tylko same modele, ale rowniez serie)
    - koszt nie stanowi wiekszego problemu (oczywiscie z wylaczeniem takich za 15 tys zl)
    - cicha i wywazona.
    - jakosc prania jest wazna
    - budowa - oczywiscie trwala, ale i taka do ktorej sa czesci, mozna je w sensownych kosztach kupic i wymienic.
    - nie musi byc nowa.

- bajery - takie ktore pomagaja i sa trwale. Np cichy silnik czy np Direct Drive w LG, czy para, ale jezeli jest to cos co pomaga, a nie chwyt marketingowy.
    - oszczedna i ekologiczna....tak, ale w sensownych granicach. Chyba lepsza taka ktora zuzywa wiecej wody niz ma prac powietrzem.

Oczywiscie pierwsze co sie cisnie to Miele seria 5 lub 7, ale czy te pralki rzeczywiscie sa nadal warte tych pieniedzy?

Nastepnie myslalem o LG, bo maja troche nowinek. Nie znam sie niestety na seriach, ale widze ich dosc sporo uszkodzonych na sprzedaz, wiec tego sie boje. Najczesciej sa to uszkodzenia pary i czujnikow.

Bosch - seria Logixx. Mialem Exxcell i sie zawiodlem (seria WAQ) . Glosny silnik, drogie czesci, klejony beben. Jedyne co dobre to prala dobrze nawet przy spalonej grzalce.

Ponoc AEG to dobra marka.

Chcialbym aby byla to dyskusja o jakosci serii marek i czy warto placic wiecej za pralke oraz do jakiego poziomu zwieksza to jakosc a kiedy zaczyna sie produkt dla bogatych snobow.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 12  
    Mam pralkę LG. Model z tych prostszych, korzystam z większości programów, choć na co dzień z 30 minutowego jak mam lekko ubrudzone pranie lub małą jego ilość. Za co warto płacić, myślę,że silnik direct drive jest warty uwagi, szukałam różnych testów, porównywań, opinii i raczej pozytywnie go oceniano. Nie wiem jak się sprawdza ta para, z tego co czytałam do można w czymś takim odświeżyć garnitur itp i że jest dobre dla alergików. Za klasę energetyczną też warto płacić, szczególnie jak się dużo pierze. Dla mnie pułap cenowy to było 2 tys., stwierdziłam, że za tą cenę da się kupić coś rozsądnego i do normalnego użytku, nie zależało mi jakichś specjalnych funkcjach ale brałam pod uwagę to, że bardzo często piorę (posiadane małego dziecka ma swoje prawa ;)).