Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka nalepsza pralka - bez wiekszego pulapu cenowego

27 Paź 2014 13:08 1020 1
  • Poziom 18  
    Temat bardziej teoretyczny, ale rowniez zastanawiamy sie nad zmiana pralki.

Jezeli mielibyscie takie zalozenia jak ponizej to takie pralki byscie kupili (nie tylko same modele, ale rowniez serie)
    - koszt nie stanowi wiekszego problemu (oczywiscie z wylaczeniem takich za 15 tys zl)
    - cicha i wywazona.
    - jakosc prania jest wazna
    - budowa - oczywiscie trwala, ale i taka do ktorej sa czesci, mozna je w sensownych kosztach kupic i wymienic.
    - nie musi byc nowa.

- bajery - takie ktore pomagaja i sa trwale. Np cichy silnik czy np Direct Drive w LG, czy para, ale jezeli jest to cos co pomaga, a nie chwyt marketingowy.
    - oszczedna i ekologiczna....tak, ale w sensownych granicach. Chyba lepsza taka ktora zuzywa wiecej wody niz ma prac powietrzem.

Oczywiscie pierwsze co sie cisnie to Miele seria 5 lub 7, ale czy te pralki rzeczywiscie sa nadal warte tych pieniedzy?

Nastepnie myslalem o LG, bo maja troche nowinek. Nie znam sie niestety na seriach, ale widze ich dosc sporo uszkodzonych na sprzedaz, wiec tego sie boje. Najczesciej sa to uszkodzenia pary i czujnikow.

Bosch - seria Logixx. Mialem Exxcell i sie zawiodlem (seria WAQ) . Glosny silnik, drogie czesci, klejony beben. Jedyne co dobre to prala dobrze nawet przy spalonej grzalce.

Ponoc AEG to dobra marka.

Chcialbym aby byla to dyskusja o jakosci serii marek i czy warto placic wiecej za pralke oraz do jakiego poziomu zwieksza to jakosc a kiedy zaczyna sie produkt dla bogatych snobow.
  • Poziom 12  
    Mam pralkę LG. Model z tych prostszych, korzystam z większości programów, choć na co dzień z 30 minutowego jak mam lekko ubrudzone pranie lub małą jego ilość. Za co warto płacić, myślę,że silnik direct drive jest warty uwagi, szukałam różnych testów, porównywań, opinii i raczej pozytywnie go oceniano. Nie wiem jak się sprawdza ta para, z tego co czytałam do można w czymś takim odświeżyć garnitur itp i że jest dobre dla alergików. Za klasę energetyczną też warto płacić, szczególnie jak się dużo pierze. Dla mnie pułap cenowy to było 2 tys., stwierdziłam, że za tą cenę da się kupić coś rozsądnego i do normalnego użytku, nie zależało mi jakichś specjalnych funkcjach ale brałam pod uwagę to, że bardzo często piorę (posiadane małego dziecka ma swoje prawa ;)).