Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Berlingo 1.6 HDI 2008r. brak oświetlenia kabiny przy otwartych drzwiach

28 Paź 2014 20:31 2400 6
  • Poziom 27  
    Witam. Proszę o pomoc . mam Citroena Berlingo 1.6 HDI 2008r. W niedzielę zanikły oświetlenia wnętrza kabiny i paki przy otwartych drzwiach i zgaszonym silniku. Wszystko do tej pory działało ok. Najpierw wymieniłem żarówkę św. pozycyjnego przedniej lewej lampy bo była spalona. Następnie sprawdziłem żarówki w lampkach oświetlenia i styki w nich. Jest ok gdyż przy włączonym zapłonie i przełączniku na zapalanie ich świeca w kabinie i na pace. Natomiast po przełączeniu przełączników w pozycje załączania przy otwartych drzwiach nie świecą. W lampie kabinowej brak jest zasilania prądem. Pojawia się zasilanie po włączeniu zapłonu. Bezpieczniki OK.Krańcówka tylnych drzwi posiada tylko jeden przewód - czy tak ma być czy on rozłącza masę? W drzwiach bocznych suwnych są dwa przewody. Natomiast w drzwiach kierowcy i pasażera nie znalazłem krańcówek być może coś jest podpiete pod klamki. Jestem laikiem w tej materii a oświetlenie wnętrza przy otwartych drzwiach jest mi niezbędne w pracy. Proszę o pomoc. Dziękuję
  • Poziom 27  
    Dziękuję za odpowiedzi milczące a zwłaszcza dla moderatora który ponowienie pytania wrzucił do kosza motywując, że temat został w przeszłości rozwiązany na tym forum co nie jest prawdą.
  • Poziom 39  
    A tak w ogóle to naprawiłeś te lampki, czy dalej tak jeździsz?
  • Poziom 27  
    Niestety tak jeżdżę. Ustaliłem tylko, że do lampki nie dochodzi napięcie przyt wyłączonym zapłonie .

Dodano po 2 [minuty]:

Przypomniałem sobie, że przed tą awarią wymieniłem żarówkę św. pozycyjunego lewy przód i zmieniałem akumulator, ale dziwne bo centralny działa z pilota tylko po zamknięciu wewnątrz nie pali sie migająca kontrolka na ręcznym przycisku blokadu zamków.
  • Poziom 20  
    Sam raczej tego nie ogarniesz nie masz wiedzy i sprzętu
  • Poziom 27  
    Wiesz całkiem laikiem nie jestem ale fakt , że nie mam lexii. Podpiecie kosztuje a myslałem, że to może być błahostka. Prześledziłem całe forum i neta
  • Poziom 27  
    Czyli nikt nic?