Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Chrysler Voyager SE '96 - problem

04 May 2005 19:50 5635 10
  • Level 11  
    Mam problem po założeniu instalacji gazowej w samochodzie, świeci kontrolka SERVICES ENGINE SOON. Co ona może oznaczać.W jaki sposób samochód może zrobić samodiagnoze (trzeba jakoś przekręcić kluczyk w stacyjce) i obserwować jakąś kontrolke, i jak rozszyfrować kod usterki?? prosze o pomoc.czekam na wasze propozycje:)
  • Level 11  
    czy ktoś wie jak to zrobić?? czekam na odp
  • Level 19  
    najprawdopodobniej błąd pojawił się od sądy lambda
    emulator sady jest niewystarczająco wregulowny
  • Level 11  
    a w jaki sposób moge to wyregulować (i czy samemu moge to zrobić czy oddać do warsztatu gdzie instalowano instalacje)
  • Level 14  
    Przekręć stacyjkę na zapłon 5 razy w ciągu maks. 5 sekund. Zacznie ci migać Service Engine Soon! To jest kod błędu. Katalog kodów do chryslera już dawno próbowałem znaleźć , ale po konsultacji z użytkownikiem tego samego chryslera , powiedział mi że katalog błędów posiada jedynie serwis Chryslera.
  • Level 12  
    Panowie, z angielskiego nie jestem mocny , ale to nam mowi ze sie zbliza serwis samochodu a dokladnie silnika.
  • Level 16  
    i czy problem zostal rozwiazany bo dokladnie to samo mi sie stalo wczoraj zalozylem gaz i wyskoczylo mi to samo
  • Level 37  
    Service engine soon - oznacza dokladnie: przeglad silnika wkrotce. W zasadzie mozna z tym jezdzic lecz nie mozna tego zlekcewazyc i trzeba jednak zdiagnozowac silnik i zrobic reset tej kontrolki.
    96 rocznik pewnie juz ma ODB (on-board diagnostic) i tym interfacem trzeba diagnozowac samochod (badz silnik).
    Pozdrawiam
  • Level 16  
    Witam mam to samo wydaje mi sie ze powodem jest zle zdjagnozowana sonda lamda przez instalacje gazowa. U mnie jak przelacze na benzyne kontrolka nie swieci. Dzis wyczytalem w necie ze trzeba ustawiajac gaz zdjagnozowac sonde a moj gazownik tego nie zrobil. Jutro podjade do niego i sprawdze w ustawieniach.
  • Level 12  
    za pewne wyskakuje pernamentna usterka sondy lambda .nie przeszkadza to w niczym.trochę w oczy razi.
  • Level 11  
    witam

Panowie,
    Problemem jest druga sonda lambda, zazwyczaj gazownicy o niej zapominaja i emuluja tylko ta przed katalizatorem a ta 2 (za katalizatorem) generuje bledy. Trzeba do niej zamontowac 2 emulator sondy lambda i po problemie, po wyjeciu kluczykow na 15 min lub po calkowitym odlaczeniu akumulatora blad znika i nie pojawia sie po przelaczeniu na gaz.

Krzysztof