Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie foteli z auta do gniazdka

BialaGwiazda 12 Lis 2014 19:17 732 6
  • #1 12 Lis 2014 19:17
    BialaGwiazda
    Poziom 2  

Witajcie serdecznie, jako, ze to mój pierwszy post. Witam wszystkich ( jeśli zły dział to przepraszam )

Szukam informacji jak mogę podłączyć elektryczne fotele z bmw e38 ( pełna elektryka ) do gniazdka w domu. Wiem tyle, że muszę mieć przetwornice.

Póki co mam dwa elektryczne fotele z bmw e38 i kostki do podłączenia z kawałkiem instalacji, a co dalej .... ??

Będę wdzięczny za wskazówki pomoc w tej kwestii

• #2 12 Lis 2014 19:37
    olekt2002
    Poziom 27  

Nooo, to masz krzesełka elektryczne....

BialaGwiazda napisał:
    Wiem tyle, że muszę mieć przetwornice.

Jaką?
    Zasilać te krzesełka możesz napięciem stałym 12V (14,4V)- tak jak w instalacji samochodowej.

• #3 12 Lis 2014 19:41
    brofran
    Poziom 36  

olekt2002 napisał:
    Jaką?

Przetwornica 12V która da minimum 10A prądu. Zasilacz z komputera byłby też dobry do tego.

• #4 12 Lis 2014 19:43
    BialaGwiazda
    Poziom 2  

Tak stołki są elektryczne, przód, tył, góra, dół, łamane oparcie, pompowane lendzwia. podgrzewane ale to całkiem inna historia.

Przetwornice z 220v na 12v.

Nie będę oszukiwał do mnie trzeba pisać jak do głąba, ale chciałbym się czegoś nauczyć i sam to zrobić z Waszą pomocą :)

• #5 15 Lis 2014 13:57
    BialaGwiazda
    Poziom 2  

Temat ucichł :( myślę, że można go zamknąć

• #6 15 Lis 2014 15:49
    brofran
    Poziom 36  

BialaGwiazda napisał:
    Póki co mam dwa elektryczne fotele z bmw e38 i kostki do podłączenia z kawałkiem instalacji, a co dalej ....

Jeżeli te kostki mają tylko dwa przewody , to problemu nie ma . Ale gdy jest ich więcej , to sterowanie jest z komputera pokładowego i samo posiadanie zasilacza nic ci nie da .

• #7 15 Lis 2014 18:12
    BialaGwiazda
    Poziom 2  

brofran napisał:
    BialaGwiazda napisał:
    Póki co mam dwa elektryczne fotele z bmw e38 i kostki do podłączenia z kawałkiem instalacji, a co dalej ....

Jeżeli te kostki mają tylko dwa przewody , to problemu nie ma . Ale gdy jest ich więcej , to sterowanie jest z komputera pokładowego i samo posiadanie zasilacza nic ci nie da .

Nie muszę mieć komputera, żeby to wszystko działało :D

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME