Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

passat B5 - nie taka głowica

12 Lis 2014 20:10 2751 32
  • Poziom 7  
    Witam wszystkich.
    Mam problem ze swoim passatem i proszę o pomoc. Miałem na dzisiaj umówioną wizytę u mechanika na wymiane popychaczy w 1.9 TDI AFN 110 km.
    Po rozkręceniu okazało sie że popychacze dobrane według katalogu w sklepie nie pasują do tych co mam w głowicy. Wyszło na to że mam głowice od golfa 3 lub passata B4. Popychacze zostały dobrane takie same jak wyciągnięte.
    Czy taka zmiana głowicy ma wpływ na spalanie, kopcenie na czarno i słabsze osiągi.
    Proszę o opinie na ten temat.
    Pozdrawiam
  • Poziom 34  
    A czym się różnią , i jak to poznałeś ?
  • Poziom 7  
    jak byłem u mechanika to spisaliśmy numery głowicy i okazało sie ze była montowana w golfach 3 i passatach B4 90 km. Po za tym popychacze po numerach nie pasowały.
  • Poziom 27  
    Przecież AFN 110 był zarówno w B4, B5 i golfie 3. Więc w czym problem?
  • Poziom 7  
    chcę się dowiedzieć tylko czy może to być powodem dymienie na czarno i większego spalanie. Dodam że byłem dwa razy na kompie u dwuch innych mechaników i nie mają zastrzeżeń do silnika. Wiec w czym może być problem?
  • Poziom 27  
    Nie nie ma wpływu na pracę silnika. Ten sam silnik był montowany w kilku modelach.
    Naruto1913 napisał:
    Dodam że byłem dwa razy na kompie u dwuch innych mechaników i nie mają zastrzeżeń do silnika. Wiec w czym może być problem?

Dawka paliwa, ciśnienie doładowania, czystość dolotu,filtrów, intercoolera, napięcie akumulatora, nieszczelny dolot, temperatura jaka widzi komputer, zarżnięty silnik, dane z reszty czujników. Ogólnie forum to kopalnia wiedzy na temat tego silnika, więc szukaj, kup kabel do Vaga, a sam sobie zawsze poradzisz z tym autem. AFN jest o tyle fajny, ze dobrze sie na nim uczy.
    AFN różnił się od 1Z inną pompą wtryskową, większą turbiną i paroma szczegółami. Blok i głowica są te same.
  • Poziom 7  
    tylko że głowica o której pisze nie pochodzi od AFN tylko od czegoś innego. Znalazłem głowice z tym samym numerem na aukcji i pisze tam że pasuje do TDI jak i do SDI. Jaka jest różnica? Moje popychacze różnią się od AFN budową no i moje są miękkie a powinny być twarde.
  • Poziom 27  
    Podaj numery obu głowic.
    SDI to TDI z innym osprzętem. Blok nadal ten sam.

Dodano po 27 [sekundy]:

Naruto1913 napisał:
    Moje popychacze różnią się od AFN budową no i moje są miękkie a powinny być twarde.

Skoro są miękkie, to są zużyte.
  • Poziom 34  
    Albo wyciekł olej , kolega napisze co w nich jest innego bo jestem ciekawy .
  • Poziom 27  
    coperfild napisał:
    Albo wyciekł olej

No nie no, myślę, że by zauwazył.
  • Poziom 7  
    popychaczy są dwa rodzaje lecz nie wiem o co chodzi bo są twarde i miękkie. Według katalogu powinienem mieć twarde te co mam nie zgadzają się z z numerami katalogowymi bo są miękkie. numer głowicy jaką mam to 028 103 373N
  • Poziom 27  
    No jak mogą być miękkie, skoro mają przełamać sprężynę zaworu. (pyt. retoryczne)
    Wyjęte z pudełka zawsze są miękkie.
  • Poziom 7  
    No nabijacie się ze mnie. Oto numery pomychaczy JKL INA F-46516.56
  • Poziom 7  
    mechanik wprowadził mnie w błąd bo z moimi numerami głowica pochodzi z Z1

Dodano po 2 [minuty]:

różnica pomiedzy miękkimi a twardymi jest w ich budowie
  • Poziom 27  
    Naruto1913 napisał:
    mechanik wprowadził mnie w błąd bo z moimi numerami głowica pochodzi z Z1

1Z, AFN, AHU to ten sam blok! Rozumiesz? Silnik nie dymi przez głowicę, tylko przez problem z osprzetem. Co sprawdziłeś z rzeczy które wymieniłem?
  • Poziom 39  
    Naruto1913 napisał:

Tak z ciekawości sprawdziłem nr tych popychaczy i wyszło mnie że są do mercedesa eheheh. Popychacz to popychacz i ma być twardy jak jest napełniony. Nigdy nie słyszałem o twardych czy miękkich a jeśli ty coś na ten temat wiesz to podziel się wiedzą, zwłaszcza tą różnicą w konstrukcji.
  • Poziom 27  
    Naruto1913 napisał:

Nie, dopiero wypełnione olejem stają sie twarde.
  • Moderator Samochody
    Stek bzdur, nie wiadomo czemu mający służyć. 90/110KM rózniły się tylko osprzętem silnika - pompa, wtryskiwacze, turbina - głowica była identyczna. To samo TDI/SDI - tu dodatkowo był nieco inny wałek rozrządu, kadłub głowicy ten sam. Popychacze - nawet benzyniaki miały identyczne, nie było żadnych "twardych" ani "miękkich" - miękkie są jak są suche, zalane olejem są twarde. Proponuję zacząć pisać z sensem, bo wątek zmierza ku otchłani kosza...
  • Poziom 39  
    Wysnułem pewien wniosek: Naruto ma miękkie popychacze (tzn zepsute) a co za tym idzie zawory nie otwierają się do końca co z kolei skutkuje mniejszą ilością tlenu w cylindrze a jak za mało tlenu to dymi.
    Co wy na to?? :)
  • Poziom 7  
    nie chce aby sie ktoś kłócił przezemnie. Jak stawiałem samochód na warsztat to w sklepie zamawiałem popychacze. Zostawiłem auto u nich i po godzinie dzwoni do mnie mechanik że numery popychaczy się różnią od tych co zostały zamówione. Idąc po numerach popychaczy w sklepie zamówili inne i wsadzili takie same jak były. W sklepie pokazywali mi katalog i tam były dwa różne popychacze o innych numerach i pod jednym pisało miękki a pod drugim twardy. Mam nadzieje że wyjaśniłem.

Dodano po 1 [minuty]:

popychacze zostały wymienione na nowe bo tamte było słychać a kopcenie pozostało

Dodano po 2 [minuty]:

Nie jestem Mechanikiem, co moge to robie sam, a sprawy silnika zostawiam mechanikowi
  • Poziom 27  
    Skoro miales popychacze typu:A, to po co na siłę szukasz problemu? Zakladasz jakie byly i ma dzialać. U Ciebie jest problem z powietrzem, masz go za malo i dlatego dymi.
    kwok napisał:
    Wysnułem pewien wniosek: Naruto ma miękkie popychacze (tzn zepsute) a co za tym idzie zawory nie otwierają się do końca co z kolei skutkuje mniejszą ilością tlenu w cylindrze a jak za mało tlenu to dymi.
    Co wy na to?? :)

W silniku wolnossacym owszem, ale nie w turbodoladowanym. Skoro dymi, to nie ma powietrza. Porzadna diagnostyka u kogos kto siedzi w VW rozwieje wszelkie wątpliwosci.
  • Poziom 7  
    Jak byłem na kompie to niby wszystko oki. Nie ma Żadnego syczenia intercoler zostaw wymieniony na nowy przewody wszystkie podmienione. Jedynie zostaje turbina bo bardziej ją już słychać. I dodam ze coś mi gwiżdże w tłumiku i nie jest to turbina bo ona świta, a dźwięk który słysze oprócz turbiny po dodaniu gazu to jakby ktoś gwizdał.
  • Moderator Samochody
    Naruto1913 napisał:
    Oto numery pomychaczy JKL INA F-46516.56

To są popychacze do benzyniaków...
  • Poziom 7  
    o takich numerach miałem w głowicy i o takich samych włożyli nowe

Dodano po 2 [minuty]:

czy te popychacze mogą sprawiać problemy??
  • Moderator Samochody
    Diesle mają twardsze sprężyny na zaworach, więc domyślam się że i w popychaczach też. Zewnętrznie popychacze są identyczne.
    Naruto1913 napisał:
    czy te popychacze mogą sprawiać problemy?

Nie sądzę, i tak większość roboty robi olej.