logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Silnik jednofazowy 2,2 kW - różnicówka wyłącza przy wyłączaniu silnika

dawidste 17 Lis 2014 17:55 7977 5
REKLAMA
  • #1 14140538
    dawidste
    Poziom 10  
    Posty: 6
    Witam,

    borykam się z problemem silnika i wybijającej różnicówki.
    Silnik jednofazowy, 2,2 kW, uzwojenie rozruchowe i robocze z odpowiednimi kondensatorami. Silnik można załączyć , osiąga odpowiednie obroty. Za każdym razem kiedy wyłączam silnik "wybija" różnicówka. Czy winą można obarczyć układ załączający/ wyłączający uzwojenie pomocnicze ( Lafert se03) czy to wina kondensatorów?

    Pozdrawiam,
    Dawid.
  • REKLAMA
  • #2 14140676
    niewolno2
    Poziom 40  
    Posty: 4693
    Pomógł: 628
    Ocena: 1255
    Skoro "wybija różnicówkę" musisz sprawdzić stan izolacji ww silniku oraz elementy współpracujące.
  • REKLAMA
  • #3 14140690
    dawidste
    Poziom 10  
    Posty: 6
    Wydaje mi się, że gdyby wina leżała po stronie izolacji nie mógłbym załączyć silnika. Jednak silnik pracuje, "wybija" tylko po wyłączeniu silnika i nie wiem gdzie szukać przyczyny.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #4 14140733
    niewolno2
    Poziom 40  
    Posty: 4693
    Pomógł: 628
    Ocena: 1255
    Należy sprawdzić pozostałe elementy układu, te które mają galwaniczny kontakt z przewodem ochronnym. Nader dziwna sytuacja aby wyłącznik różnicowy zadziałał w końcowej fazie wyłączenia silnika. Czy wyłącznik różnicowy został poprawnie podłączony?
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #5 14140953
    Krzysztof Reszka
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 10574
    Pomógł: 609
    Ocena: 1548
    dawidste napisał:
    i robocze z odpowiednimi kondensatorami

    Sprawdzić stan kondensatorów .
  • #6 14182977
    dawidste
    Poziom 10  
    Posty: 6
    Po wymianie kondensatorów wszystko działa poprawnie. Temat zamykam.
REKLAMA