Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scania hamulec - uzskodzony zawór hamulca ręcznego

wlinowski 22 Lis 2014 20:45 2649 1
  • #1 22 Lis 2014 20:45
    wlinowski
    Poziom 2  

Witam. Panowie mam problem z hamulcem ręcznym w mojej scani a dokładniej z jego zaworem sterującym znajdującym się w kabinie. Usterka polega na tym że przy temperaturze poniżej +5 stopni po zaciągnięciu(ręcznego) zawór gwałtownie wypuszcza powietrze i brak jest blokady hamulca postojowego. Po spadku ciśnienia po niżej 5 atmosfer hamulec samoczynnie się blokuje. Po rozgrzaniu kabiny hamulec czyli dźwignia działa normalnie. Panowie czy ktoś miał podobny przypadek i czy sobie z tym poradził. Pozdrawiam.

0 1
  • #2 30 Lis 2014 19:02
    wlinowski
    Poziom 2  

Witam ponownie. Panowie dźwignia hamulca ręcznego wymieniona niestety nadal to samo. Zwór sterujący siłownikami przejrzany, sprawny technicznie (to nie jego wina), zawór w którym przemieszcza się kulka przemyty działa prawidłowo to również nie jego wina. czy ktoś może miał podobne objawy w innym jakim kol wiek pojeździe wcale nie musi to być autobus. Wszystkie sugestie mile widziane. Nie wiem czy jeszcze coś istnieje pomiędzy zaworem sterującym siłownikami a zaworem dźwigni hamulca ręcznego. Pozdrawiam.

5