Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel - Sterowanie silnikiem bramy

23 Lis 2014 21:40 1284 7
  • Poziom 2  
    Witam koledzy,
    Chce podpiąć do satela integry z modułami przekaźnikowymi sterownaie silnikiem bramy (2 żyły- odwrócenie polaryzacji zmienia kierunek pracy silnika).
    Podpowiedzcie proszę jak bezpiecznie zmienić polaryzacja za pomoca przekaźników satela?
    Moj pomysl jest taki:
    Przekaznik nr 1 steruje podawaniem napięcia na transformator.
    Przekaznik nr 2 i 3 zmianiają z jednego polozenia na ktorym jest - na drugie na ktorym jest + .(mają przeciwnie ostawione zwory)
    Aby nie nastąpiło zwarcie ustaliłbym kolejność: przekaznik 1 odcina zasilanie transpormatora, następuje przelozenie przekazników 2 i 3, następuje zalaczenie krzekaznika 1- dopłym napiecia do transpormatora- > brama sie otwiera.

Naped ma krańcówki wiec o to sie juz nie musze martwić.

Napiszcie proszę czy moj tok myslenia jest ok i podpowiedzcie jak to oprogramować w satelu bo nie bardzo potrafie sobie poradzić.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 24  
    Co to za napęd który zasilany jest bezpośrednio a nie przez specialnie dedykowany sterownik ? Jakiś home made ? Zawsze żeby zabezpieczyć przed równoczesnym załączeniem przekaźników robi się tak zwaną blokadę elektryczną, tzn zasilasz przekaźnik nr 1 przez styk rozwierny przekaźnik nr2 i odwrotnie.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 32  
    Proponuję
    Przekażnik 1 załącza zasilanie
    Przekażnik 2 on-zamykanie,off otwieranie
  • Poziom 2  
    azibik, ale z silnika mam dwa przewody, dla ktorych musze odwrocic polaryzacje, jak mam to zrobic na przekazniku nr 2?
  • Poziom 24  
    Satel - Sterowanie silnikiem bramy
    Tak na szybko ale takie cos trzeba zrobić. Aczkolwiek obowiązkiem są blokady tak jak pisałem. Polecam założenie odpowiedniego sterownika PLC coś w stylu Eaton Easy zeby mialo to ręce i nogi.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 34  
    Napęd bramy nie ma dedykowanego wejścia do sterowania sygnałem zewnętrznym?
    Wtedy fotokomórki działają i nie ma problemów z ewentualną "traumą"
    Chyba, że autor chce sterować silnikiem bezpośrednio.