Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer z grafiką na 8 monitorów

Korgoth 24 Lis 2014 13:22 1839 9
  • #1 24 Lis 2014 13:22
    Korgoth
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne

Witam

Właśnie składam maszynę do systemu monitoringu wizyjnego.
    Specyfikacja praktycznie identyczna jakby ktoś chciał grać w najnowszego Wiedzmina na 120fpsach :)
    Z tym, że klient sobie wymyślił 8 monitorów.
    Zazwyczaj takie stacje robiliśmy na 4 monitory i dostawialiśmy kolejną maszynę, ale tym razem musimy to postawić na jednej.

Próbowałem robić to na kartach specjalistycznych (typu Matroxy) ale one mają mało pamięci, ale przeznaczone są do jakiś mało wymagających rzeczy - wykresy, monitoring stanów itd.
    A tutaj ma być wyświetlone na każdym z ekranów po 16-32 kamery, więc grafika musi być dobra.

Może ktoś się spotkał z taką tematyką? Możecie coś doradzić?
    Głupio się przyznać, ale np. nie mam pojęcia czy przypadkiem nie wystarczy zamontować dwóch kart graficznych z 4 wyjściami na monitor, bez ich spinania.

0 9
  • #2 24 Lis 2014 13:24
    outlet52
    Poziom 12  

Jaka to by była rozdzielczość?

0
  • #3 24 Lis 2014 13:25
    bearq
    Poziom 36  

Grafiki na więcej niż 6 monitorów nie uświadczysz jest Radeon HD 5870 Eyefinity 6 z 6 wyjściami HDMI. Musisz zrobić SLI/Crossfire i poszukać jakiś kart z 4 wyjściami.

0
  • #4 24 Lis 2014 13:36
    Robert B
    Poziom 43  

Zainteresuj się kartami Matroxa
    www.matrox.com

0
  • #5 24 Lis 2014 14:49
    Korgoth

Robert B napisał:
    www.matrox.com

Nie no, serio? Czytałeś kolego to co napisałem wyżej, czy tylko temat? ;)

bearq napisał:
    Grafiki na więcej niż 6 monitorów nie uświadczysz jest Radeon HD 5870 Eyefinity 6 z 6 wyjściami HDMI. Musisz zrobić SLI/Crossfire i poszukać jakiś kart z 4 wyjściami.

No właśnie o tym myślałem, ale nie miałem jak tego przetestować. Mówisz, że jak połączę 2 karty graficzne po 4 monitory, to będę mógł podpiąć 8 monitorów?

Myślałem o kontrolerach ścian wizyjnych, bo tym to bym ogarnął i 32 monitory, ale wtedy komputer traktuje to jako jeden wielki ekran, a nam zależy na tym, żeby każdy z monitorów był niezależny.

0
  • #6 24 Lis 2014 14:56
    Robert B
    Poziom 43  

Na jakich kartach próbowałeś, bo brak informacji o tym :)

0
  • #7 24 Lis 2014 15:05
    bearq
    Poziom 36  

Korgoth napisał:
    Robert B napisał:
    www.matrox.com

Nie no, serio? Czytałeś kolego to co napisałem wyżej, czy tylko temat? ;)

bearq napisał:

No właśnie o tym myślałem, ale nie miałem jak tego przetestować. Mówisz, że jak połączę 2 karty graficzne po 4 monitory, to będę mógł podpiąć 8 monitorów?

Myślałem o kontrolerach ścian wizyjnych, bo tym to bym ogarnął i 32 monitory, ale wtedy komputer traktuje to jako jeden wielki ekran, a nam zależy na tym, żeby każdy z monitorów był niezależny.

Zakładałem niedawno podobny temat, też potrzebuje podpiąć 6 monitorów pod jednego kompa w dodatku muszę na każdym wyświetlać co innego. Doradzono mi o zastosowanie karty którą podałem wyżej i rozdzielenie poszczególnych (w moim przypadku) aplikacji na każdy monitor. Ewentualnie połączenie dwóch grafik ale wtedy płyta musi obsługiwać SLI/Crossfire oraz karty musza być takie same.

0
  • #8 24 Lis 2014 20:58
    zen3x
    Poziom 30  

Pierwsze zasadnicze pytanie. Jak dużo chcesz wydac na karte wielomonitorową. Jedna szt. np. M9188 to koszt 5000zł, obsługuje tylko 8 monitorów. jesli uzyjemy dwóch mamy 16 wyświetlaczy. Oprogramowanie Matrox powerdesk - umożliwi by oglądać obraz z 16 żródeł, ale posiadając fizycznie tylko np. 6 monitorów.

Trochę tańsza to MATROX C680 2GB. Na wielkie ściany wizyjne Matrox Mura™ MPX-V16.

Można jeszcze zainteresować się oprogramowaniem powerviewG2. To specjalistyczne oprogramowanie umozliwi wyświetlanie niezależnego obrazu na max 12 wyświetlaczach - koszt w granicach 20 tyś zł.

Jest jeszcze ati np. w900, w600. Wspierane przez matrox powerdesk do konfiguracji wyświetlaczy. jak będziesz miał szczeście to na ebay mozna czasami kupić bardzo rzadką kartę Powercolor hd5970 na 12 monitorów.

0
  • #9 25 Lis 2014 11:26
    Korgoth

zen3x napisał:
    Pierwsze zasadnicze pytanie. Jak dużo chcesz wydac na karte wielomonitorową. Jedna szt. np. M9188 to koszt 5000zł, obsługuje tylko 8 monitorów. jesli uzyjemy dwóch mamy 16 wyświetlaczy. Oprogramowanie Matrox powerdesk - umożliwi by oglądać obraz z 16 żródeł, ale posiadając fizycznie tylko np. 6 monitorów.

Trochę tańsza to MATROX C680 2GB. Na wielkie ściany wizyjne Matrox Mura™ MPX-V16.

Można jeszcze zainteresować się oprogramowaniem powerviewG2. To specjalistyczne oprogramowanie umozliwi wyświetlanie niezależnego obrazu na max 12 wyświetlaczach - koszt w granicach 20 tyś zł.

Jest jeszcze ati np. w900, w600. Wspierane przez matrox powerdesk do konfiguracji wyświetlaczy. jak będziesz miał szczeście to na ebay mozna czasami kupić bardzo rzadką kartę Powercolor hd5970 na 12 monitorów.

Pieniądze akurat tutaj nie mają większego znaczenia.
    Testowaliśmy M9188, do wyświetlania map się nadają, do wykresów też, ale do wyświetlania strumieni z kamer monitoringu - za słabe.
    Oprogramowanie odpada.

Zdecydujemy się na Sapphire FirePro W9000, z 6GB pamięci.
    Dzięki wszystkim za pomoc

0
  • #10 26 Lis 2014 12:09
    deus.ex.machina
    Poziom 32  

Moc obliczeniowa GPU nie ma większego znaczenia przy wyświetlaniu video - o ile nie jest używane sprzętowe dekodowanie skompresowanego sygnału wizyjnego (nie wiem co jest wyjściem z kamery czy to zwykle video czy skompresowane itd).
    Tak czy siak poszukałbym zwykłych najtańszych z kart z złączem PCIex 1x i zwyczajnie użył 4.
    I nie, nie muszą być w żadnym SLI czy podobnym patencie.

0